Vasas Danubius Hotels - Haladás VFC 1 : 2 19:00

Sáfár Szabolcs utolsó NB I-es mérkőzése.

Vasas Danubius Hotels - Haladás VFC 1-2 (0-2)
    Fáy utca, 2000 néző, V: Varga S.

gólszerzők: Szilveszter (51.), illetve Plókai M. (14.), Kovács S. (34.)
    sárga lap: Koller Á. (32.), Balogh Cs. (58.), Horváth A. (62.)
    cserék: Maczó helyett Simon (66.), Pál helyett Koltai (75.), illetve Vidóczi helyett Tóth L. (55.), Plókai M. helyett Király (67.), Fehér Cs. helyett Balassa (82.)
    jók: Váczi, illetve Németh G., Baumgartner, Fehér Cs.

Kezdőcsapatok:

Vasas DH:
    Sáfár - Herczeg, Geress, Juhár, Aranyos - Szilveszter, Galaschek, Váczi, Maczó - Hámori, Pál

Haladás VFC:
    Németh G. - Tóth M. - Horváth A., Varga K. - Baumgartner, Kovács S., Koller Á., Vidóczi, Balogh Cs. - Fehér Cs., Plókai M.

Az első jelentősebb helyzet Váczi előtt adódott, a Vasas középpályása azonban 8 m-ről mellé lőtt. A gólt viszont a Haladás szerezte. A 14. percben Baumgartner egy csel után elhúzott a jobb oldalon, mértani pontossággal varázsolta a labdát Plókai M. fejére, aki 5 m-ről nem hibázott (0-1). Felélénkült a játék, de a csapatok csak helyzetekig jutottak. A felpörgő iram sok bosszantó hibával is együtt járt. Egy cseles szabadrúgás után Váczi lövése alig kerülte el Németh G. kapuját. A vendégek sem hagyták annyiban, Baumgartner szögletét Varga K. a kapu torkából csúnyán fölé lőtte. A 32. percben Plókai M. középről ajtó-ablak helyzetben a bal kapufa mellé lőtt. Két perccel később már nem volt pardon. Kovács S. egyedül lépett ki, elhúzta Sáfár mellett a labdát és a hálóba passzolt (0-2). A két bekapott gól serkentőleg hatott a fővárosi gárda játékára. Előbb Váczi, majd Szilveszter lövését kellett a léc alól kiütnie Némethnek, majd Herczeg fejese is komoly gondot okozott a szombathelyi kapu előtt. A félidő záró perceiben a hazaiak veszélyeztettek többet.

Előnye birtokában visszaállt védekezni a Haladás, de ez a taktika megbosszulta magát. A második félidő 6. percében a sokat mozgó Váczi remekül szöktette Szilvesztert, aki kilépett az álmélkodó védők közül és a kapu bal alsó sarkába helyezett (1-2). Néhány perccel később Váczi 20 m-es szabadrúgását tenyerelte ki Németh kapus. Sorra vezette támadásait a piros-kék csapat, a vendégek kontrákra játszottak. Éppen 60 perce tartott a mérkőzés, amikor újra Váczi került helyzetbe, de nagy erejű lövése elkerülte a kaput. Ekkor sokkal többet birtokolta a labdát az angyalföldi alakulat. A 75. percben a csereként beállt Simon gyönyörű mozdulattal kapura lőtt, kísérlete azonban a kapufán csattant. Nem sokkal később a hazai csapat legjobbja, Váczi próbálkozott, de a vendégek portása résen volt. Szinte csak a szombathelyiek 16-osánál pattogott a labda, egy beívelt labdát Geress centiméterekkel fejelt mellé. A Haladás sem adta fel, egy kontratámadás végén könnyen bebiztosíthatta volna győzelmét a vasi csapat. A másodpercekkel előbb beállt Balassa rávezette a labdát Sáfárra, a gurítás alig kerülte el a bal alsó sarkot. Óriási helyzet volt

Az első félidőben gyengén játszó Vasas a játék képe alapján megérdemelte volna az egyik bajnoki pontot.