Kispest-Honvéd FC - Vasas Danubius Hotels 1 : 2 14:30

Kispest-Honvéd FC - Vasas Danubius Hotels 1-2 (1-1)
    Bozsik-stadion, 4000 néző, V: Puhl

gólszerzők: Mátyus (4.), illetve Hámori (41.), Galaschek (67.)
    sárga lap: Herczeg (90.)
    cserék: Major helyett Balogh Zs. (a szünetben), Kabát helyett Balogh G. (63.), Moses helyett Faragó (63.), illetve Tóth A. helyett Kuntic (67.), Pál helyett Koltai (79.)
    jók: Hahn, Forrai, illetve Juhár, Herczeg, Hámori
    gólszerzők: Mátyus (4.), illetve Hámori (41.)

Kispest-HFC:
    Vezér - Hahn - Plókai A., Forrai, Mátyus - Tarlue, Bárányos, Kovács B., Major, Moses - Kabát

Vasas DH:
    Végh - Mónos, Geress, Juhár - Herczeg Cs., Szilveszter, Galaschek, Aranyos, Tóth A. - Hámori, Pál

Plókai zúgó kapufája tette viharossá a kezdést. A hazaiak válogatott védője 30 m-ről eresztett meg hatalmas lövést. A 4. percben már nem volt mentség. Bárányos bal oldali szöglete után Mátyus Végh hibáját kihasználva, 3 m-ről a bal alsó sarokba bólintott (1-0). Hamar jöhetett volna a válasz, de Herczeg 7 m-es fejesét Plókai a gólvonalon hárította.

Jó iramú csata folyt a pályán, a hátrányba került vendégek játszottak enyhe mezőnyfölényben, de a hazaiak gyors ellentámadásai mindig veszélyesek voltak. A játékrész közepétől a lelkesebb, frissebb piros-feketék irányították a játékot, az angyalföldieknél nagyon hiányzott az irányító, a sérült Váczi Zoltán. Az utolsó percekben ismét többet támadott a Vasas, a 40. percben Hámori közeli gurítását hárította látványosan Vezér. Egy perc múlva aztán túljárt a kapus eszén Hámori, egy ügyes cselt követően 6 m-ről gurított az üres kapuba (0-1).

Vasas-támadások nyitották a második játékrészt, de egy villámgyors kontrából Kabát lőhetett volna gólt, a hazaiak fiatal, olimpiai válogatottja azonban tiszta helyzetből az oldalhálóba lőtt. A Honvéd átadta a játéktér nagy részét, saját térfelére vonult vissza, rövidpasszos adogatásokkal igyekezett a megszerzett labdákat megjátszani. A 62. percben Balogh Zs. 25 m-es lövését Végh csak kiütni tudni, a berobbanó Bárányos, óriási helyzetből, 6 m-ről fölé bombázott.

Érdekes csatát láthatott a közönség, mindkét csapat komoly erőfeszítéseket tett a vezető gól megszerzésére. A 67. percben Pál ívelte be jobbról, szögletből a labdát, Galaschekre nem figyeltek a hazai védők, így nem volt nehéz dolga 4 m-ről a kapu közepébe fejelni (1-2). A vezetést követően betömörült a Vasas, a kispestiek sorozatban dolgozták ki kecsegtető helyzeteiket, de a legnagyobbat is ki tudták hagyni. A 82. percben Aranyos veszélyeztette saját kapuját, felszabadításnak szánt fejese után a felső lécen csattant a labda. A kispestiek tíz emberrel támadtak a befejező percekben, de már nem sikerült az egyenlítés.

A javuló formáról tanúbizonyságot tett kispestiek közel álltak a pontszerzéshez, a rutinosabb, s nyugodtabban játszó angyalföldiekkel szemben.

2016.02.05, 18:42
    A SZURKOLÁSOTOK EGYENLŐ A CSAPATOTOK JÁTÉKÁVAL!