Budapesti VSC-Zugló FC - MTK FC 1 : 0 17:00

Szőnyi út, 1000 néző, V: Tóth V.

gólszerző: Potemkin (74.)
    sárga lap: Usvat (71.), illetve Madar Cs. (88.)
    piros lap: Usvat (77.)
    csere: Duró helyett Bükszegi (62.), Cseke helyett Potemkin (62.), Potemkin helyett Kiss I. (93.), illetve Kenesei helyett Csertői (58.), Zimmermann helyett Madar Cs. (75.), Egressy helyett Preisinger (85.)
    jók: Erős, illetve az MTK csapatából senkit sem lehet kiemelni

BVSC-Zugló:
    Koszta - László - Csiszár, Bondarenko, Füzi Á. - Usvat, Erős, Zováth, Duró - Szín, Cseke

MTK:
    Babos - Csábi - Kuttor, Szamosi - Farkasházy, Zimmermann, Illés Halmai, Egressy - Kenesei, Orosz

A jövő heti nemzetközi kupavisszavágókra készülő két csapat találkozója izgalmas összecsapásnak ígérkezett.

Ezzel szemben rengeteg átadási hiba és apróbb szabálytalanság jellemezte a találkozó első félidejét. A játékosok többnyire nem értették meg egymást, ezért gólhelyzetek nélküli, unalmas mezőnyjátékkal teltek a percek. A meglehetősen kevés néző előbb csendben, majd egyre többet bosszankodva nézte a mérkőzést. Mind a BVSC, mind pedig az MTK mélyen tudása alatt játszott, így semmi biztatót nem mutattak a jövő heti nemzetközi megmérettetés előtt.

A játék még a magyar NB I. amúgy is alacsony színvonalához sem volt méltó, szinte megváltásként hatott Tóth Vencel játékvezető félidő végét jelző sípja.

A második félidőben valamelyest erősödött az iram, de lényeges változás nem történt az első játékrészhez képest. Az első jelentősebb eseményt a 74. perc hozta, amikor a BVSC megszerezte a vezetést. A csereként beállt Potemkin kapott nagyszerű labdát a tizenhatos vonalán, a kapuval szemben. Pár lépést vezette a játékszert és 14 m-ről a tehetetlen Babos mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtt (1-0).

A 77. percben megfogyatkozott a BVSC. Usvat szabálytalankodott saját tizenhatosának előterében, amiért sárga lapot kapott, de mivel a középpályásnak ez már a második ilyen színű kártyája volt, ezért Tóth Vencel kiállította.

A 88. percben Erős tört be az MTK tizenhatosára, ahol Madar buktatta. A jogos 11-est Bondarenko erőtlenül lőtte kapura, így Babosnak nem okozott gondot a védés.

Alacsony színvonalú mérkőzésen a BVSC összeségében megérdemelten nyert, mert a második játékrészben kialakított néhány helyzetéből egyet értékesített. Az MTK-nak sokat kell javulnia ahhoz, hogy sikerrel zárja a jövő heti oroszországi kirándulását.