Vasas Danubius Hotels - Gázszer FC 2 : 6 15:00

2021.01.16, 16:44
    1997. november 8. szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 15. forduló:

Vasas Danubius Hotels - Gázszer FC 2-6 (0-3)
    Fáy utca, 2000 néző, V: Kiss G.

gólszerzők: Kuntic (57.), Koltai (90.), illetve Árky (7.), Tiber (38., 63.), Juhár (42., öngól), Földes (70.), Puskas (90.)
    sárga lap: Hámori (36.), illetve Vincze G. (41.), Medvid (51.)
    cserék: Herczeg helyett Kuntic (32.), Pál helyett Simon (70.), Kuntic helyett Koltai (80.), illetve Vincze G. helyett Varga E. (65.), Földes helyett Puskas (71.)
    jók: Kuntic, illetve Árky, Földes, Tiber, Nagy L.

Kezdőcsapatok:

Vasas:
    Végh - Herczeg (Kuntic 32.), Geress, Juhár, Gricajuk - Mónos, Szilveszter, Galaschek, Aranyos - Hámori, Pál

Gázszer:
    Matus - Szalai - Salacz J., Salacz Z. - Toldi, Vincze G., Nagy L., Árky, Medvid - Földes, Tiber

Álmosan kezdtek az angyalföldiek, így a Gázszer támadhatott, sőt, a 7. percben megszerezte a vezetést a vendégegyüttes. Medvid a bal oldalról beadott, Juhár fejjel beleért a labdába, ami Árkyhoz került, és az agárdiak középpályása 13 m-ről, középről a bal sarokba lőtt (0-1). A 11. percben ígéretes közvetett szabadrúgáshoz jutott a Vasas. A legurítás után Szilveszter a sorfalba bombázott. A 16. és a 20. percben két gólhelyzetet is kihagyott a Gázszer, előbb Tiber rosszul találta el a labdát, majd Földes lövését védte Végh. Az angyalföldi csapat játéka nem javult, a hazaiak vezetőedzője, Gelei Imre pályára küldte Kunticot, aki egyből gólt szerezhetett volna, de a 34. percben éles szögből Matusba lőtt. Három perccel később Hámori a kapufára fejelt. A 38. percben növelte előnyét a vidéki együttes: Medvid baloldali beadása után Tiber 7 m-ről a kapu bal oldalába fejelt (0-2). A 42. percben már 3-0-ra vezetett a Gázszer. Földes balról középre ívelt, az ötösnél helyezkedő Juhár menteni próbált, de nem volt szerencséje, hiszen a kapu közepében landolt a labda (0-3).

A második félidő első tíz percében mindkét csapat egyszer veszélyeztetett. Az 52. percben Pál szabadrúgása után a bal felső sarok mellett szállt el a labda, majd két perc múlva a másik oldalon Földes lövését hárította Végh. Az 57. percben szépített a Vasas, miután Aranyos bal oldali beadásából Kuntic 7 m-ről a jobb alsó sarokba fejelt (1-3). A gól ellenére nem tudtak talpra állni az angyalföldiek, hanem újabb két Gázszer találat következett: a 63. percben Földes a felső lécre lőtt, Nagy L-hez került a labda, aki a jobb szélről középre ívelt, s Tiber közelről a kapu jobb oldalába fejelt (1-4). Ezek után a 70. percben Nagy L. passzolt Földeshez, aki 10 m-ről a hálóba helyezett (1-5). A hazai csapat a hátralévő 20 percben csak egyszer tudta feltörni a Gázszer védelmét, de ugyanakkor az ellenfél is újra eredményes volt. A piros-kékek dolgát nehezítette, hogy Kunticot a 80. percben sérülés miatt lecserélték. A 90. percben Puskas Nagy L. átadása után 10 m-ről szerzett gólt (1-6). Közvetlenül a lefújás előtt Koltai csökkentette az angyalföldiek hátrányát. A cserejátékos Hámori passzából 7-8 m-ről lőtt a kapuba (2-6).

A Vasas rendkívül gyenge napot fogott ki, így a Gázszer gyors ellentámadásainak köszönhetően nagykülönbségű győzelmet arathatott.