Haladás-Milos - Vasas Danubius Hotels 1 : 1 17:00

2021.01.03, 11:57 (szerk.: 2021.01.03, 11:57)

Haladás-Milos - Vasas Danubius Hotels 1-1 (1-1)
    Szombathely, 6000 néző, V: Kiss G.

gólszerzők: Balogh (24.), illetve Váczi (35.)
    sárga lap: Balassa (13.), Baumgartner (73.), illetve Tóth A. (31.) Juhár (62.)
    piros lap: Koller (65.), illetve Tóth A. (48.), Hámori (65.)
    csere: Negrau helyett Király (a szünetben), Nagy helyett Vidóczi (68.), Balassa helyett Zugor (83.), illetve Pál helyett Gricajuk (53.), Zombori helyett Kuntics (70.), Váczi helyett Maczó (76.)
    jók: Tóth M., Balassa , Balogh, illetve Juhár, Váczi, Galaschek

Haladás:
    Németh - Koller, Tóth M., Varga - Baumgartner, Kovács, Balassa, Nagy, Balogh - Fehér, Negrau

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth A., Juhár, Arany - Szilveszter, Váczi, Galaschek, Zombori - Hámori, Pál

Az első negyedóra tapogatódzó játékkal telt el, majd a Haladás harcolt ki mezőnyfölényt, ezt az egymás után sorjázó hazai szögletek is jelezték. A Balogh által elvégzett sarokrúgások rendre veszélyt jelentettek Végh kapujára. A vezető gólt a szombathelyi csapat szabadrúgásból érte el. A 24. percben Kovács legurított labdáját Balogh 24 m-ről lőtte rá, a labda megpattant a sorfalon, megtévesztette Véghet, s akadálytalanul került a kapuba (1-0). A gól után feljött a fővárosi csapat, s szintén szabadrúgásból egyenlített. A 35. percben Váczi a bal összekötő helyéről, 22 m-ről végzett el pontrúgást, amelynek nyomán a labda a későn vetődő Németh mellett a jobb kapufa tövéről vágódott a hálóba (1-1).

A szünet után kiegyenlített küzdelem folyt, hiába került Tóth A. kiállítása miatt hamar emberelőnybe a hazai gárda, ezt nem tudta kihasználni. A 65. percben tovább csökkent a pályán futballozók száma, a Haladásból Koller, a Vasasból Hámori mehetett idő előtt zuhanyozni, miután a játékvezető mindkettőjüket kiállította. Hiába próbálkozott a vendéglátó együttes több támadás vezetésével, a vendégek jól védekeztek, minden szombathelyi akciót könnyen hárítottak. Végig izgalmas, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született.