MTK-Hungária FC - Újpesti TE 1 : 2 18:45

Hungária krt., 6000 néző, V: Piller

gólszerzők: Orosz (24.), illetve Pető (15.), Jenei (86. - 11-esből)
    sárga lap: Kuttor (29.), Halmai (68., 89.), illetve Tamási (7.)
    piros lap: Halmai (89.)
    csere: Egressy helyett Zsivótzky (46.), Preisinger helyett Kenesei (63.), illetve Korsós helyett Eszenyi (82.) Herczeg helyett Bérczy (88.)
    jók: Babos, Madar, illetve Jenei, Pető, Kozma, Tóth N.

MTK:
    Babos - Lőrincz - Kuttor, Molnár - Farkasházi, Madar, Halmai, Illés, Egressy - Preisinger, Orosz

Újpest:
    Bíró - Sebők - Kiskapusi, Tamási - Jenei, Pető, Kozma, Tóth N., Szlezák - Herczeg, Korsós

Az MTK kezdett jobban, a 11. percben egy gyors támadás után Illés lőhetett 10 m-ről, Bíró azonban jól ugrott a labda útjába. A 15. percben Tóth N. játszotta magát tisztára a bal oldalon, pontos beadása egyedül találta az ötösön belül Petőt, aki fejjel juttatta a labdát a hálóba (0-1). A 24. percben Lőrincz távoli szabadrúgása után Bíró rosszul öklözte ki a labdát, éppen Orosz hátára, aki egy fordulást követően 4 m-ről a kapu közepébe lőtt (1-1). Érdekes, jó iramú mérkőzés alakult ki, a kapuk azonban nem kerültek veszélybe.

Lendületesen játszottak a pihenőt követően is a csapatok, a hazaiak birtokolták többet a labdát, enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki. Herczeg révén az újpestiek szerezhettek volna vezetést, Babos azonban hihetetlen bravúrral szedte le a kiugró újpesti csatár lábáról a labdát kapujától 10 m-re. Az MTK görcsösen igyekezett, az újpestiek remekül védekeztek. A 72. percben Orosz nagy helyzetben hibázott, 6-m-ről csúnyán mellé lőtt. A befejező percekre bátrabbá váltak az újpestiek, ami a 86. percben eredményre is vezetett. A kiugró Kozmát Madar buktatta a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Jenei biztosan értékesítette. A lefújás előtt nem sokkal az MTK válogatottja, Halmai szabálytalankodott, amiért megkapta második sárga lapját is, ami a kiállítását is jelentette.

Egy jó iramú mérkőzésen a tudatosabban játszó újpestiek megérdemelt győzelmet arattak a mezőnyben feltűnően sokat hibázó hazaiak ellen.