Videoton FC Fehérvár - Vasas Danubius Hotels 1 : 3 19:00

Székesfehérvár, 1998. április 4., szombat (tud.) - Labdarúgó NB I., 24. forduló:

Videoton FCF - Vasas Danubius Hotels 1-3 (0-2)
    Székesfehérvár, 4000 néző, V: Szabó Zs.

gólszerzők: Róth (80.), illetve Váczi (28.), Hámori (36., 78.)
    sárga lap: Schneider (76.), illetve Hámori (69.)
    csere: Pálfi helyett Waltner (61.), Rehák helyett Sinek (68.), Györök helyett Takács Gy. (85.), illetve Váczi helyett Pál (a szünetben), Maczó helyett Aranyos (61.), Juhár helyett Herczeg (83.)
    jók: Mitring, Dvéri, Tóth A., illetve Hámori, Váczi , Kuntics, Mónos

Videoton:
    Mitring - Schindler, Urbonas, Szabó B. - Rehák, Györök, Tóth Attila, Dvéri, Schneider - Pálfi, Róth

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth András, Juhász, Maczó - Szilveszter, Galaschek, Kuntics, Zombori - Váczi, Hámori

A 28. percben Tóth Attila több védőt átcselezett, amikor 17 m-ről kapura lőtt. Végh biztosan védett, majd kirúgásával rögtön ellenakciót indított. Váczi sorra cselezte át a hazai védőket, majd 12 m-ről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0-1).

A 32. percben egyenlíthetett volna a Videoton, de Dvéri beívelését Schneider a kaputól 4 m-re fejjel nem érte el, s így Végh hárított. A 36. percben - újabb védelmi hibát kihasználva - növelte előnyét a Vasas. Zombori átadásánál Hámori ügyesen kilépett a lesre játszó védők mögül, és a kimozduló Mitring fölött emelt az üres kapuba (0-2).

A második félidőben is biztatóan kezdett a Videoton, de Rehák átadását Györök 15 m-ről a kapu fölé lőtte. Következtek a Vasas-akciók, Mónos beadását Hámori 3 m-ről fejelte kapura, Mitring azonban a gólvonal előtt elcsípte a labdát. Határozottabb volt a Vasas, s a 78. percben Kuntics alapvonalról visszagurított labdáját Hámori 4 m-ről lőtte a kapu jobb oldalába (0-3). A 80. percben sokadik helyzetét végre kihasználta a Videoton, Waltner beadását Róth 2 m-ről lőtte a kapuba (1-3).

A Videoton megfiatalított csapata több helyzetet alakított ki, de ezeket sorozatban kihagyták, a Vasas viszont hasonló akciókat könnyedén használt ki, megérdemelten győzött.