Újpesti TE - Budapesti VSC-Zugló FC 1 : 0 17:00

Újpesti TE - BVSC-Zugló FC 1-0 (0-0)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Vad

gólszerzők: Tóth N. (61.)
    sárga lap: László (80.)
    csere: Kiskapusi helyett Monye (60.), Korsós helyett Bérczy (81.), Tóth N. helyett Popunovics (87.), illetve Usvat helyett Rósa (a szünetben), Anghel helyett Bükszegi (58.), Farkas helyett Csillag (67.)
    jók: Jenei, Tóth N., Szlezák, illetve Erős

ÚTE:
    Bíró - Sebők - Kiskapusi, Tamási - Jenei, Pető, Kozma, Szlezák - Herczeg, Korsós, Tóth N.

BVSC:
    Koszta - László - Zováth, Bondarenko, Füzi - Usvat, Erős, Csiszár, Farkas - Kiss, Angel

Az első helyzet az ÚTE előtt adódott. A 10. percben egy szöglet utáni kipattanót Jenei lőtt kapura, Koszta ölre fogta a labdát. Jenei kedvet kapott a távoli lövésekre: a játékos 35 m-es szabdarúgását védte vetődve a BVSC kapusa. A következő fél órában egyik kapu előtt sem alakult ki gólveszély. A 40. percben Herczeg lépett ki a bal oldalon, gurítása elcsúszott Koszta hasa alatt, de a labda az oldalhálóban kötött ki.

A második félidő elején a BVSC kapuja előtt adogatták a labdát az újpestiek. Pető lövésre szánta el magát, a kísérlet alig ment mellé. A 61. percben Korsós indította az egyedül kapura törő Tóthot, aki átemelt a kifutó a Koszta felett, a labda a bal alsó sarokba hullott (1-0). A 71. percben a korábban csereként beállt Csillag egyenlíthetett volna, de 8 m-ről fölé lőtt.

A bajnokesélyes Újpest csak nagy nehézségek árán tudta otthon tartani a 3 pontot. A gyakorlatilag helyzet nélkül játszó BVSC nem érdemelt volna pontszerzést a Megyeri úton.