Budapesti VSC-Zugló FC - Ilzer-Stadler FC 4 : 1 17:00

2019.12.28, 14:33
    Budapest, 1998. május 23., szombat (MTI) - A labdarúgó NB I. 32. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Ilzer-Stadler FC 4-1 (1-0)
    Szőnyi út, 300 néző, V: Makai

gólszerzők: Kiss I. (3., 89.), Anghel (56., 66.), illetve Károlyi R. (61. - 11-esből)
    sárga lap: Zováth (27.), Farkas (37.), Anghel (72.), illetve Schultz (50.), Kun (53.), Reskó (77.)
    cserék: Erős helyett Usvath (14.), Bondarenko helyett Komlósi (59.), Bükszegi helyett Csordás (71.), illetve Hadár helyett Hleba (59.), Bocsár helyett Sallai (71.), Kovács helyett Károlyi G. (75.)
    jók: Anghel, Farkas, illetve Kovács

BVSC:
    Varga - Zováth, László, Bondarenko - Bükszegi, Erős, Csiszár, Csillag, Farkas - Kiss I., Anghel

Stadler:
    Kiri - Schultz, Korol, Kovács, Vincze - Bocsár, Resko, Kun, Lázár - Hadár, Károlyi R.

Gyorsan vezetéshez jutott a hazai csapat: a 3. percben Kiss 18 m-es lövése Kiri kezét érintve jutott a hálóba (1-0). A 19. percben a csereként beállt Usvath ballábas lövése alig kerülte el az akasztóiak kapuját. Tíz perccel később a vasutasok jó helyzetből végezhettek el szabdarúgást, de Kiss 20 m-ről a sorfalat találta el. Az első félidő utolsó negyedórájában alacsony színvonalú mezőnyjáték folyt a pályán. Az egyetlen említésre méltó esemény a 42. percben történt. Ekkor Anghel ugrott ki, s a vendéglátók román idegenlégiósának 14 m-es lövését azonban szépen védte a Stadler kapusa.

Az 52. percben Károlyi R. beadását Resko az oldalhálóba vágta. Az 56. percben növelte előnyét a hazai csapat, egy lepattanó labdát Anghel 12 m-ről lőtt a kapuba (2-0). A 61. percben a néhány perccel korábban csereként beállt Komlósi a tizenhatoson belül buktatta Reskót. A megítélt büntetőt Károlyi R. magabiztosan értékesítette (2-1). Öt perccel később egy szép BVSC-támadás végén Csillag ugratta ki Anghelt, aki 14 m-ről biztosan értékesítette a lehetőséget (3-1). A 89. percben Kiss J. 5 m-ről átemelte a labdát Kiri kapus felett, s önmaga második góljával beállította a végeredményt (4-1).

A pontosabban játszó hazai csapat magabiztosan győzte le a mérkőzés nagy részében gyenge teljesítményt nyújtó akasztói csapatot.