Kispest-Honvéd FC - Győri ETO FC 0 : 1 17:00

Kispest-Honvéd FC - Győri ETO FC 0-1 (0-0)

Bozsik-stadion, (zárt kapuk mögött) V: Bukovics
    gólszerző: Vayer (56.)
    sárga lap: Urbányi (41.), Mátyus (65.), Hahn (86.), illetve Salagean (64.),
    csere: Calin helyett Farkas A. (56.), Urbányi helyett Kabát (76.), Kovács B. helyett Jovanovic (79.), illetve Salagean helyett Gőgh (72.), Szarvas helyett Fodor (79.)
    jók: Dubecz, Baranyi, illetve Lakos, Somogyi, Szarvas

A két csapatnak a 36. fordulóbeli Zalahús-ZTE FC - Kispest-HFC mérkőzést megelőző balatonlellei tömegverekedés miatt, amelyben a Zalaegerszegre utazó Kispest-szurkolók is részt vettek, zárt kapuk mögött kellett lejátszania a bajnoki találkozót.

Ugyanakkor a mérkőzés előtt elmaradt a hazai szurkolók által jelzett békés tüntetés.

A Győr kezdett jobban, az első negyedórában többet birtokolta a labdát. A 9. percben Szarvas jobb oldali beadása után Ferenczi 6 méterről fejelt kapura, de labda centiméterekkel elkerülte a jobb kapufát. A folytatásban feljött a Kispest, az első hazai gólhelyzetre mégis a 34. percig kellet várni. Ekkor Baranyi két védőt kicselezve betört a vendégek 16-osára, és már csak Molnár kapussal állt szemben, de 14 méterről a jobb kapufa mellé emelt.

A 40. percben Szarvas félpályától indulva vezette a labdát a Honvéd kapujára, majd 16 méterről átemelt a kiinduló Vezér fölött, a labda azonban a kapu mögé hullott. A 44. percben Csertői jobb oldali beadása után Baranyi 5 méterről a kapu közepébe álló győri kapusba fejelte a labdát.

A második félidőt is a győriek kezdték lendületesebben, és az 56. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Mátyus röviden szabadított fel, így a győri Ferenczi a szabadon álló Vayer elé továbbíthatott, a vendégcsatár pedig 18 méterről védhetetlenül lőtt a kispesti kapuba (0-1).

A gólt követően a Kispest megpróbált egyenlíteni, ám játékosainak sem fejjel, sem pedig közelebbi és távolabbi lövésekkel nem sikerült bevenniük Molnár Levente kapuját. Több szabálytalanság csúszott a hazaiak játékába, így a Honvéd gól helyett csak sárga lapokkal gazdagodott. A Győr tartotta egygólos előnyét, és zárt védekezésből gyors ellentámadásokkal veszélyeztetett.

A pontosabban és fegyelmezettebben játszó Győr megérdemelten vitte el a Bozsik-stadionból a három pontot.

Budapest, 1998. május 29. péntek (MTI) - A Magyar Labdarúgó Szövetség fellebbviteli bizottsága jövő pénteken 10 órára beidézte a Kispest-Honvéd FC, az ÚTE, tanúként a Zalahús-ZTE FC, továbbá a kispesti szurkolók részére a zalaegerszegi utat szervező Kispest Fan Club képviselőjét, és az MLSZ koordinációs munkatársát a múlt hét végi Zalahús-ZTE - Kispest HFC NB I-es mérkőzés előtt Balatonlellén történtek miatt - tájékoztatta pénteken az MTI-t Fekete János, az MLSZ fellebbviteli bizottságának elnöke, aki arról is beszámolt, hogy a labdarúgó szövetség vizsgálatot indított az ügyben.

A fellebbezésnek halasztó hatálya nincs, így most már egészen biztos, hogy a szombati Kispest HFC - Győri ETO FC találkozót zárt kapuk mögött rendezik.