Kispest-Honvéd FC - Vasas Danubius Hotels 0 : 4 19:00

1. avatar: fgymat
    2019.02.16, 07:04
    SÁRGA LAP: Pál (sípszó után elrúgta a labdát) a 32., Szilveszter (Kabátot buktatta) a 35., Hungler (reklamálásért) a 37., Geress (reklamálásért) a 43., Farkasházy (Farkas lerántásáért) a 72., Tarlue (Váczit rúgta meg) a 73. percben

Nemzeti Sport
    1998.08.15

2019.02.12, 11:38
    Az MTI nem jelzi Geress lapját.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1998. augusztus 14., péntek (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Kispest-Honvéd - Vasas Danubius Hotels 0-4 (0-2)
    Bozsik-stadion, 7000 néző, V: Bukovics

gólszerzők: Farkasházy (11.), Váczi (37.), Szilveszter (81.), Hámori (88.)
    sárga lap: Hungler (37.), Tarlue (72.), illetve Pál (32.), Szilveszter (35.), Farkasházy (70.)
    csere: Gabala helyett Pintér (46.), Bánföldi helyett Holló (55.), Borgulya helyett Csertői (76.), illetve Pál helyett Maczó (60.), Váczi helyett Juhár (73.), Szilveszter helyett Sowunmi (84.)
    jók: Dubecz, illetve Végh, Farkasházy, Hámori

Kispest:
    Vezér - Hungler - Farkas, Tarlue - Dubecz, Bánföldi, Cseke, Gabala, Szántó - Kabát, Borgulya

Vasas:
    Végh - Mónos, Geress, Tóth, Aranyos - Farkasházy, Zombori, Pál, Szilveszter - Váczi, Hámori

Kiegyenlített mezőnyjáték után a 11. percben Farkasházy vitte fel saját térfelének közepétől a labdát, majd a kispesti 16-osnál jobbról a jobb felső sarokba bombázott (0-1).

A 17. percben Szántó ívelt be jobbról szabadrúgást, Hungler 5 méterről fejelhetett, Végh bravúrral tolta a labdát a keresztlécre. A hazai fellángolást passzivitás követte, a Vasas pedig rövid passzokkal a mezőnyben tartotta a játékszert. A 35. percben Farkasházy jobbról 12 méterről lőtt Vezér szögletre hárított.

A 37. percben Hámori sarkalt Váczihoz a kispesti 16-os jobb oldalán, a Vasas játékmestere három csel után 12 méterről, jobbról a hosszú alsó sarokba lőtt (0-2).

A második játékrész első perceiben Pál veszélyeztetett, előbb szabadrúgásból, majd 14 méteres lövésből. Válaszul Borgulya villant kétszer, előbb 5 méterről Véghet találta el, majd 17 méteres lövése után a bal kapufa mellett suhant el a labda. Mozgalmasabb lett a találkozó, a hazaiak mezőnyfölénybe kerültek. Azonban meddőnek bizonyult a piros-feketék fölénye, hiszen nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani az angyalföldiek kapuja előtt. A Vasas jelentős előnye birtokában csak a labdatartással törődött. A 81. percben Hámori robogott el a jobb oldalon, pontosan gurított középre és az egyedül befutó Szilveszter középről a kispesti kapuba lőtt (0-3).

A 88. percben Hámori már nem volt önzetlen. Hasonlóan a harmadik angyalföldi gól előtt egyedül futott el a jobb oldalon, majd egy testcsellel becsapta a kispesti kapust és 8 méterről passzolt a kapuba (0-4).

A Vasas jobb támadó játékkal még ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a gyengélkedő kispestiek ellen.