Újpest FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 2 19:00

1. avatar: fgymat
    2022.12.13, 16:51 (szerk.: 2022.12.13, 19:54)
    Zárt kapuk mögött játssza következő hazai mérkőzését - a ZTE lesz az ellenfél - az Újpest labdarúgócsapata. Emellett ötszázezer forint pénzbírságra ítélte a fegyelmi bizottság a klubot a szombati, Diósgyőr elleni találkozón történt rendezési hiányosságok miatt. A vendégek sem úszták meg: az MLSZ fegyelmi bizottsága kétszázezer forint befizetésére kötelezte őket. Az Újpest vezetői méltánytalannak tartják az ítéletet, s fellebbeznek.

Nemzeti Sport
    1998.08.19

2. avatar: fgymat
    2019.02.16, 06:59
    A mérkőzés után a pályáról levonuló Sebők Vilmos megsértette a játékvezetőt, Kiss Béla pedig kiállította a válogatott védőt.

1998.08.30

3. avatar: magyarfutball.hu
    2019.02.10, 11:53
    Az MTI nem jelzi Sebők piros lapját.

4. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1998. augusztus 29., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 6. fordulójában:

Újpest FC - Zalahús ZTE FC 2-2 (1-0)
    Megyeri út, zárt kapus V: Kiss B.

gólszerző: Kovács Z. (23.), Sebők V. (91.), illetve Kámán (59.), Szabó II. (75.)
    sárga lap: Tamási (62.), illetve Kámán (6.)
    piros lap: Pető (59.)
    csere: Herczeg helyett Szanyó (81.), Korsós helyett Eszenyi (81.), illetve Babati helyett Tóth (a szünetben), Németh helyett Casoltan (64.), Somfalvi helyett Szabó II. (64.)
    jók: Kovács Z., Sebők, illetve Arany, Kámán

Újpest:
    Bíró - Mogyorósi, Tamási, Sebők - Jenei, Pető, Tóth N., Szlezák - Herczeg, Kovács Z., Korsós

Zalaegerszeg:
    Vlaszák - Csóka, Molnár, Strasser, Kocsárdi - Babati, Somfalvi, Arany, Németh - Szőke, Kámán

A 12. percben Szőke lövése megpattant egy újpesti védőn, és centiméterekkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 23. percben az Újpest megszerezte a vezetést. Tóth N. középről indította Kovácsot, aki egy csel után 14 méterről a bal felső sarokba lőtt (1-0).

Tíz perc múlva Strasser fejelt tíz méterről fölé. A 42. percben Korsós futott el a bal oldalon, beadására jól érkezett Herczeg, ám a csatár az elcsúszó Vlaszák kapus mellett az üres kapu fölé lőtt.

A 45. percben Tamási 28 méteres lövését Vlaszák szögletre tenyerelte.

Az 53. percben egy szöglet utáni kavarodás után Tóth N. 20 méterről leadott lövése a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret. Három perc múlva Arany egy csellel három újpesti védőt csapott be, majd 18 méteres lövése alig ment mellé.

Az 59. percben Szőke lépett ki a hazai védők közül, de Pető a tizenhatoson belül hátulról buktatta. Kiss Béla játékvezető Petőt azonnal kiállította, a megítélt tizenegyest pedig Kámán erősen a kapu közepébe lőtte (1-1).

A 75. percben a csereként beállt Szabó II. 19 méterről végezhetett el szabadrúgást, amit a kapu jobb felső sarkába csavart (1-2).

A 91. percben Sebők 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-2).

A 30 percig emberhátrányban játszó Újpest küzdeni tudásának köszönhette a pontmentést. A zalaiak mindenképp rászolgáltak a döntetlenre.