Videoton FC Fehérvár - Budapesti VSC-Zugló FC 4 : 1 19:00

2019.02.15, 11:57
    Székesfehérvár, 1998. szeptember 12., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 7. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár - BVSC-Zugló FC 4-1 (2-1)
    Székesfehérvár, 2000 néző, V: Szarka

gólszerzők: Zsivóczky (7.), Vancsa (20. - 11-esből), Máriási (69.), Lázár (84.), illetve Kiss (34.)
    sárga lap: Molnár (20.), Usvat (57.)
    piros lap: Kertész (69.)
    csere: Vancsa helyett Györök (65.), Waltner helyett Durisics (70.), Györök helyett Schindler (84.), illetve Aubel helyett Szilágyi (57.), Usvat helyett Szegletes (61.), Kiss helyett Füzi K. (81.)
    jók: Máriási, Zsivóczky, Tóth, Schindler, illetve Molnár, Kiss, Polonkai

Videoton:
    Milinte - Tóth, Makrickij, Schindler - Máriási, Puskás, Lázár, Zsivóczky, Waltner - Vancsa, Lukács

BVSC:
    Koszta - Kertész, Pomper, Bondarenko, Szaszovszky - Polonkai, Reskó, Molnár, Usvat - Kiss, Aubel

Az eddig mérsékelten szereplő két együttes közül meglepetésre a vendégek kezdtek bátrabban. Ennek ellenére a 7. percben vezetést szerzett a hazai csapat: Máriási 40 méteres pontos átadásából Zsivóczky két lépés után, 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

A 20. percben Vancsa a 16-os vonalánál két védőt is becsapott, a 11-es pontnál járt, csak Kosztával állt szemben, amikor Molnár hátulról felvágta. A 11-esből Vancsa nagy erővel lőtt a léc alá (2-0).

Úgy tűnt, a kétgólos előny birtokában magabiztosan játszhat a Videoton, a fővárosiak jól szervezték a játékot a középpályán. A 34. percben Polonkai indította a 16-osnál várakozó Kisst, aki 10 méterről a vetődő Milinte mellett a kapu jobb oldalába lőtt (2-1).

A szünet után Pomper 30 méteres szabadrúgása tette próbára Milintét, aki a jobb alsó saroknál ütötte ki a labdát. Az 52. percben Máriási beadását Waltner 10 méterről lőtte kapura, Koszta bravúrral védett. A 69. percben Waltner lépett ki a 16-os vonalánál, Kertész hátulról lerántotta, Szarka pedig kiállította a zuglói játékost és szabadrúgást ítélt. Máriási a sorfal felett csavarta a jobb felső sarokba a labdát (3-1).

A 86. percben Schindler jobb oldali beadását Lázár 12 méterről a bal felső sarokba továbbította (4-1).

Mezőnyben tetszetősen játszott a BVSC, de a helyzetkihasználása gyenge volt. A Videoton nagy akarattal játszott, helyzeteit kihasználta és megérdemelten győzött.