Haladás-Milos - Debreceni VSC-Epona 1 : 1 17:00

2018.05.28, 20:23
    Szombathely, 1998. október 31., szombat (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 13. fordulójában:

Haladás-Milos - DVSC-Epona 1-1 (0-0)
    Szombathely, 4500 néző, V: Bede
    gólszerzők: Koller (49.), illetve Ulveczki (78.)
    sárga lap: Balassa (40.), Zubor (45.), illetve Bernáth (32.)
    piros lap: Balassa (41.)
    csere: Plókai helyett Tóth P. (45.), Vidóczi helyett Nagy (81.), Fodor helyett Sylla (84.), illetve Siklósi helyett Ulveczki (a szünetben), Sabo helyett Ilea (59.), Szatmári helyett Madar T. (73.)
    jók: Németh, Koller, Balogh, illetve Fekete, Gojan, Bernáth, Bagoly

Haladás-Milos:
    Németh - Koller, Tóth M., Zugor - Horváth A., Kovács S., Balassa, Vidóczi, Balogh - Bodor, Plókai

DVSC-Epona:
    Fekete - Bodnár, Gojan, Pető - Bernáth, Böőr, Bagoly, Csehi Z., Szatmári - Siklósi, Sabo

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A debreceniek gyors kontratámadásokkal kísérleteztek és számtalan gólszerzési lehetőséget teremtettek a Haladás kapuja előtt, de Németh jól védett, többször is bravúrosan hárított a debreceni csatárok elől.

Húsz perc elteltével feljött a Haladás, de támadásai nem jártak sikerrel. Később kiegyenlítettebb lett a küzdelem, a két 16-os között folyt a játék.

Góllal kezdte a második játékrészt a tíz emberrel játszó Haladás. Balogh jobb oldali szögletrúgása után a jó ütemben felugró Koller 5 méterről a léc alá fejelt (2-0).

A gól hatott a debreceni csapatra, amely a folytatásban még nagyobb elszántsággal harcolt az egyenlítésért, szinte kapujához szegezte a Haladást. A 78. percben góllá érett a vendégek fölénye: Ilea a jobb oldalról, laposan a kapu elé rúgta a labdát, amely elsuhant a hazai védők előtt és a középről érkező Ulveczki 12 méterről a kapu közepébe lőtte azt (1-1).

Ezután megpróbálta megszerezni a győztes gólt a vendégcsapat, de ez nem sikerült.

A két vasutas csapat végig nagy iramú, izgalmas csatát vívott és a látottak alapján igazságos eredmény született.