Újpest FC - Budapesti VSC-Zugló FC 3 : 1 14:30

2019.01.21, 11:24
    Budapest, 1999. március 6., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 19. fordulójában:

Újpest FC - BVSC-Zugló FC 3-1 (2-1)
    Megyeri út, 4000 néző, V: Piller

gólszerzők: Korsós (2.), Fehér (25.), Kvasz (49.), illetve Rósa (31.)
    kiállítva: Kvasz (56.), illetve Pomper (59.)
    sárga lap: Kvasz (52.), Fehér (59.), illetve Bérczy (27.), Szakos (37.)

Újpest:
    Bíró - Urbán - Tamási, Szekeres - Jenei, Fehér, Szanyó (Némedi 79.), Kvasz, Tóth N. - Kovács, Korsós (Herczeg 56.)

BVSC:
    Koszta - Pomper - Bondarenko, Szakos - Rósa, Détári, Bérczy, Usvát (Polonkai, 69.), Füzi (Bajics, 77.) - Aubel (Angel - a szünetben), Potemkin

2. perc: Az előreívelt labdáért Kovács és Korsós indult a vendégek tizenhatosán belül, majd végül Korsós balról tíz méterről pontosan ívelt Koszta fölött a hosszú alsó sarokba (1-0).
    25. perc: Szanyó a BVSC tizenhatosánál, középről pontosan gurított a bal oldalon felfutó Fehér elé, aki 12 méterről laposan helyezett a vendégek kapujába (2-0).
    31. perc: Az első korszerű támadásából szépített a BVSC. Szakos passzolt jobbról középre Rósához, a kék-sárgák középpályása egy ügyes cselt követően 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-1).
    49. perc: Tóth N. ívelt be balról szögletet, Kvasz senkitől sem zavartatva az ötösről elvetődve a jobb alsó sarokba fejelt (3-1).
    52. perc: Potemkin lőtt el az újpesti kapu előtt, a labdára Rósa robbant, de elvetődve, kisodródott helyzetből a keresztlécre emelt.
    56. perc: Az újpesti térfélen kiugró Angelt Kvasz buktatta, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat.
    59. perc: Kovács gurította el a labdát Pomper mellett, aki utolsó emberként buktatta a lila-fehérek csatárát. A játékvezető kiállította a vendégvédőt.

Egy közepes színvonalú és iramú találkozón a végig teljes erőbedobással küzdő bajnokcsapat biztos győzelmet aratott a kulturáltan, de rendkívül óvatosan játszó zuglói együttes ellen.