Ferencvárosi TC - RSC Anderlecht 1 : 1 18:00

1. avatar: Longinus
    2021.05.13, 11:25
    kép A Fradi kezdőcsapata üdvözli a közönséget. Forrás: Franzstadti krónikák

2015.10.26, 10:14
    a visszavágó (kopunovics gólja után kb. 5 sorral lejjebb “ébredtem”, a kettesben akkor voltak a legtöbben, legalább ötezerrel többen voltak kint mint a max befogadóképessége a stadionnak – késöbb pl az ajax ellen már nem engedhettek be ennyi embert. ez volt a legnagyobb teltház életemben.

ellenében Vácott 1-1-et harcolt ki, míg az UEFA Kupáért startolt ÚTE
    Kassán 1-0-ra bizonyult jobbnak a szlovák 1. FC Kosicénél.

E héten következnek a visszavágók, lehet reménykedni.

Főként a Ferencváros szereplését kíséri kiemelt figyelem. A
    zöld-fehérek szerda este 18 órakor az Üllői úton (játékvezető a skót
    Mottram) fogadják az Anderlechtet, amely új vezetőedzővel vág neki a
    második 90 percnek; a csata persze lehet éppen 120 perces is...

Az Üllői úti gárda szombaton vérpezsdítő győzelmet aratott
    Békéscsabán, 3-1-re verte a lila-fehéreket bajnoki csatán.

vagdalták el a labdákat Kunticék, egyszóval olyan taktikusak voltak,
    amint az elvárható egy idegenben szereplő együttestől.

- Erővel nincs gond, hiszen ,,izzadtak,,, fáradoztak a játékosok
    eleget a nyáron. Ami a bátorságot illeti: arra nevelem őket, amire
    minden magyar játékost kellene - higgyék el, ők is tudnak
    futballozni
    Csak merjék végrehajtani azt, amire valósan képesek.

Mit tippel: más ,,arcú,, Anderlecht robog ki az Üllői út
    gyepére?

- Hiába új a vezetésük, a játékosok a régiek. Brüsszelben
    kiviláglott, a Ferencváros rendelkezik olyan jó állománnyal, mint
    amilyen az övék. Nomármost csak egy feladat van: nem lebénulni
    Az ilyesmi miből fakadhat?

- Abból, hogy esetleg az Anderlecht totális lerohanással nyit.
    eszébe vésem, nem lehet baj.

Előránthat-e ,,titkos fegyvert,, a belga szakvezetés?

- Talán a holland Bosman okozhat meglepetést, de az ő pályára
    lépésére ugyanúgy fölkészültem, mintha azok játszanának ellenünk,
    akik Brüsszelben tették idestova két hete.

,,vérkeringésében,, a magunk Liga-lehetőségével, jobb a külföldre
    szerződés esélye a ferencvárosi futballista számára is.

2013.08.26, 16:22
    kazi2: életem leghosszabb 45 perce volt, majd beledöglöttem az L-ben...
    azt hittem soha nem lesz vége. az egyik, ha nem a legjobb hangulatú Üllői úti meccs volt, ehhez talán csak a 94-es KEK meccs tud felkapaszkodni az oroszokkal!

bodebebaszta: Én arra emlékszem, hogy 11 évesen a koleszban néztem külön engedéllyel a meccset, Kopunovics gólja után viszont érthetetlen módon megjelent a fölöttünk lévő lányszint gyermekfelügyelője a miénkkel, hogy meggyőződjön róla, senkit nem kínoznak, csak egy őrült gondolta úgy, hogy fel kell verni az egész épületet.

rizs: Micsoda emlek! Soha nem felejtem el, mint ahogy a vonulast utana a Vaci utcan sem smiley

6. avatar: magyarfutball.hu
    2010.08.24, 16:12
    1995. augusztus 23.

Az évtized legfontosabb mérkőzésévé lépett elő a BEK visszavágó azáltal, hogy nyerni tudtunk odakint, Brüsszelben. Kora délután, úgy fél kettő körül, már megindult az élet a pálya körül. Ekkor érkeztek a belga szurkolók is. Kedélyesen latolgatták az esélyeket a magyarokkal, már amelyik valamilyen világnyelven meg tudott szólalni. Két órával a kezdés előtt már én sem bírtam ülve maradni. Ezt látva az Ibolya elindított, mondván fölösleges itt tipródnod.

Két öcsémet sürgetve, úgy 70 perccel kezdés előtt értünk ki. Nagyon nagy volt a forgalom a stadion körül. A kapuban az ellenőrzés olyan szigorú volt, hogy még az újságot is elvették- mondván gyúlékony. Nem volt minden kapunál ilyen szigor, hisz még görögtűz is bejutott, aminek a meggyújtására aztán a csapat alkalmat is teremtett. Ezt leszámítva szerencsére balhé nélküli volt a találkozó. A rendezők meg is tettek ennek érdekében mindent. Telek Manci egy hordozható mikrofonban kérte a tábort, hogy semmi balhé ne legyen. Csak a hanggal buzdítást kérte, hogy megmutassuk a művelt nyugatnak, hogy mi is Európához tartozunk. A kezdés előtt fél órával a csapat félelmetes hangorkán közepette jött ki melegíteni. A játékosok (és mindenki) falfehérek voltak, de az elszántságuk érezhető volt. A hangszórókból dübörgött a zene. Tüzelték a közönséget, a Oueen (Mi vagyunk a bajnokok), a Rocky (a Tigris szeme) és a mi dalunkkal a Go West-tel. A közönség a kezdésre már igen-igen nagy hangulatba került.

Kivonultak a csapatok és elkezdődött az, amire két hete várunk reménykedve-szorongva, mert az ellenfelünk világhírű, nagyszerű csapat. A fiúk ennek ellenére az újságíróknak bizakodólag nyilatkoztak.

FERENCVÁROS-AHDERLECHT 1-1 (0-0) 16 737 néző, ebből fízető:15 652

FTC :Hajdú - Telek - Kuznyecov - Páling, Nyilas. Simon, Lisztes, Kecskés - Vincze O.- Kopunovics, Kuntics.

RSC Anderlechtsmileye Wilde - Crasson. Grün, Doll, Babeyaro-, Karagiannis, Vereavel, Walcm, Boffin - Preko, De Bilidé. Edző:Raymond Goethale

Már az elején látszott, hogy a belgák nehezen tudják majd feltartoztatni Kunticsot, akiért nem hiába izgultam egész nyaralásom alatt. Vajon sikerül-e megszerezni ? Szerencsére sikerült, és mostanra csodálatos teljesítménye okán az egyik kedvencemmé vált. Jól kezdett a társaság, és feledtetni tudták, hogy az ellenfelünk milyen nagy csapat.

A 2. percben Kecskés keresztbe ívelését Vincze Ottó durrantotta rá. A labda egy hátvéd fejét találta el, irtózatos erővel. Bár csak elhúzta volna, és a lövés a kapuba jut.

Az 5. percben Kecskés szabadrúgásból legurított labdáját újra Vincze csavarta rá, de a belga kapus a felső saroknál megfogta. Negyed óra kellett a vendégeknek ahhoz, hogy a 16-ig eljussanak. Versavel lövésébe azonban beleléptek a védők, így az Hajdú zsákmánya lett.

19. perc még mindig 0-0, Kuntics nem hagyja a védőket egy percre sem nyugton. De Wilde ki akarta kísérni a labdát, hogy kirúgás következzen, de klasszisunk estében a kapu elé ívelte azt. Sajnos már mindenki elveszettnek hitte a labdát, így visszahúzódott a csapat. A kapu előtt pedig nem volt senki, hogy bepöccintse a hálóba a beadást. A nézőtér tombolt, de hiába. Egy perc múlva Kuznyecov vetődött bele egy lövésbe, így az hatástalan volt. A belgák nagyon jöttek, de igazi helyzeteik nem voltak. Ennek ellenére szorongással teltek a percek, mert egy hiba és vezetéshez jutnak. Helyzet a belgák előtt, egy Lisztes hiba után (középre fejelte ki a beadást). A lövés azonban -úgy 20 méterről elkerülte a kaput. Krisztián mindjárt javított a másik kapu előtt. Lövését azonban védte a kapus. A nézőtéren a meleg és a feszültség néha még a kiabálást is elhallkította, hogy aztán egy nehéz szituáció után újra zúgjon a HAJRA-FRADI.

Annak ellenére, hogy többet volt az ellenfélnél a labda, végül is az történt a pályán amit mi akartunk, hisz az eredmény még mindig 0-0 volt. Vajon ki mert volna abban reménykedni a sorsoláskor, hogy másfél mérkőzés után még mindig mi leszünk a továbbjutók. Kuznyecov percei következtek. Előbb egy veszélyes lövést hatástalanított, majd egy kitűnő kiugratással hozta helyzetbe Kopunovicsot. A csatár azonban egy jó lövés helyett gyengén a kapusba lőtt. Néhány perc múlva újra ő léphetett ki, és megint egyedül. Ajtó-ablak helyzetben lőtt, de a kapus a kapufára tolta a labdát. A szöglet után a belga védők majdnem saját kapujukba csúsztatták a beadást. Az első félidő végén ezek a lehetőségeink voltak. Sajnos nem sikerült egyiket sem értékesíteni, pedig egy gól nyugtatólag hatott volna a pattanásig feszült idegeinkre. Szegény Kopunovicsot el is küldtem melegebb égtájra, mikor a második ziccert is elszúrta. Gorán is érezte, hogy nem akármit szalasztott el, hisz az arcát a kezébe temetve futott hátra. A perceket számoltuk, mert a belgák egyre csak jöttek és jöttek. Sajnos a középpályánkon egyszerűen átrohannak. A szünetig azonban nem sikerült helyzetbe kerülniük.

Három félidőnyi játék után még mindig mi voltunk a továbbjutók. De mindenki úgy gondolta, hogy még nincs lefutva a mérkőzés. Ha Kopunovics helyett Kuntics kerül kétszer helyzetbe… A sportban azonban nincs ha !

A szünetben arra járt egy mozgó árus. Nagy tülekedés volt körülötte, amikor lerakta kosarát. Megláttam, hogy a kínálatban szerepel egy zöld-fehér csoki vagy mi?, amit kapkodnak. Az utolsó kettőhöz jutottam hozzá. Boldogan tettem el, reménykedve, hogy örök ereklye lesz, mármint a csomagolása. Elkezdődött a második félidő, egy nagy belga offenzíva. Kezdeni azonban mi kezdtünk jobban! Lisztes Grünbe rúgott egy indítást, ám a leperdülő labdára Kopunovics csapott le. Rávezette azt Babayaróra, majd jobbra Kunticshoz passzolt, aki néhány lépés után okosan honfitársa elé emelt. Kopunovics a harmadik sakk-matt helyzetet már nem hagyta kihasználatlanul. 6-7 méterről a kapus feje fölött. Jobbal a léc alá lőtt, majd félmeztelenre vetkőzött -örömében.

Ezt azonban én nem láttam -csak este a TV visszajátszását- hisz a szentélyünkben soha nem látott boldog örömujjongás kezdődött, mely gombócot ragasztott az ember torkába. Szavakkal leírhatatlan mámor volt ez egész nézősereg. Nagyon közel kerültünk a továbbjutáshoz. 40 perc azonban még hátra volt. A csapat szerencsére jól játszott, így bizakodtam, már nem vehetik el a sikert. Kettős cserével próbálkoztak a vendégek. Kaagdoren és Zetterberg jött be. Novák -nagy hadvezérünk, aki tettekkel hallgattatta el a felelőtlen bírálóit- válasza Nagy Zsolt volt, aki a gólszerző helyére állt be- Kopunovics tapsvihar közepette hagyta el a játékteret, kicsit sántikálva.

Az eddig kifogástalanul bíráskodó skót Játékvezetők (Leslie Hottram -Flewaing, Simpson) elkezdtek nyomni minket. No meg a lilák, akik most fehérben játszottak (a mieink a hosszú csikós mezben és a zöld nadrágos szerelésben voltak). Közben Zavadszky is a pályára lépett, a csapat legelfogódottabb tagja helyére (Vincze O.). Mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, és csak másodpercekre engedtek minket a labdához. Az egyik ilyen alkalommal Nagy Zsolt szerelt a középpályán. Megindult, de ahelyett, hogy a labdát könyörögve kérő Kuntics elé tálalt volna, aki mellesleg teljesen szabadon volt, egyedül akarta learatni a dicsőséget. Szerelték, mi több az ellenakcióból gólt kaptunk. Szabálytalant ugyan, de gólt tudtak szerezni. Kalem ívelt a védők között kibújni készülő De Bilde (akinél mellesleg nem sok jobb csatárt láttam életemben-mármint élőben) elé, aki erőszakosan áthámozta magát Teleken, majd a kiinduló Hajdú arca előtt a hálóba talpalt. A labda alig vánszorgott át a gólvonalon. A védőink leálltak, hisz mindenki azt hitte, már rég szabadrúgást adott kifelé. De nem ! Gólt ítélt, nem kis megdöbbenésünkre. Még 25 perc hátravolt ekkor, a szorongás 25 perce, hisz a csapat fáradni látszott, és a belgák az előzmények nélküli góltól új erőre kaptak.

Egy pillanatra amikor kiszabadultunk a nyomás alól Nyilas cselezgetett a vendégek tizenhatosán addig, míg kikerült a helyzetből. Aztán újra a kapunk elé szorultunk. Előbb Preko (akitől, én a legjobban féltem) hatalmas 22 méteres lövését ütötte maga elé Hajdú, majd Zetterberg ismétlését védte, csak ő tudja hogyan. De Bilde és társai maximális sebességre kapcsoltak, és nem egyszer csak az utolsó pillanatban sikerült menteni a kaput. Volt két olyan kavarodás a kapunk előtt, melyekben 2-3 lövés is a kapunkra zúdult. Igazi ziccert azonban Telek vezérletével nem engedett a védelem.

A 85. percben megint volt egy ellenakciónk. Kuntics az egész kerület vérnyomását rendezhette volna, de miközben a 11-es ponton ki akarta cselezni a kapust, az levette a labdát a lábáról. A következő alkalommal már okosabb volt, és jól tálalt Páling elé, aki ziccerből Babayarót lőtte le.

A székemben alig bírtam magammal. Szinte percenként szökkentünk talpra. A perceket számoltuk, de sehogyan sem akart az óra előre menni. A belgák egyre reménytelenebb helyzetben rohantak előre, de eredménytelenül. Aztán végre valahára lefújta a bíró a mérkőzést.

Bejutottunk a mennyországba!

Olyan kőzuhatag esett le a szorongó FRADI-szívekről, hogy abból egy új Sziklás-hegység is kitelne. Az öröm újra a tetőfokára hágott. A Játékosok a földön fetrengve ölelgették egymást, a nézőtéren pedig kevés ember volt aki ne könnyezte volna meg ezeket a pillanatokat. Kuznyecov térdre rogyva imádkozott a kezdőkörben, Kuntics a tenyerébe temette arcát. Telek “Manci” a társakkal ölelkezett. A belga szurkolók szomorúan szedték le a transzparenseiket. A derbi előtt nem valószínű, hogy elhitték milyen fantasztikus nézősereg várja őket. A fantasztikus Fradisták, érzelmileg feltuningolva, még a hibákat is elnézték. Egy alakalommal Páling saját tizenhatosunkon belül hibázott egy “könnyű’ helyzetben. Már várta a szokott szidalmakat, de az most elmaradt, sőt taps ütötte meg a fülét.

A kisemberek életében nagyon ritkán adatik meg ilyen felhőtlen boldogság. Az anyagi és sportsikereken túl ez az, ami a csapat legnagyobb sikere. A spontán örömujjongás után a fiúk bementek a székházba, de csak néhány pillanatra. A nézősereg, amely sokáig nem mozdult, “GYERTEK KI? GYERTEK KI” felkiáltással fordult feléjük. Teljesítették az ezerfejű Caesar kívánságát.

Néhány tiszteletkör és egy négykézláb vonatozás után aztán lassan oszladozni kezdett a nagy család. Vagy legalábbis elindult hazafelé. Már alig voltak körülöttem, amikor én is indultam, és megláttam két öcsémet a lépcső tetején. Szerencsére -megbeszélés nélkül is odajöttek, így egymás nyakában, egymást átölelve örülhettünk a hallatlan nagy sikernek. A lelátó alatt találkoztunk egy B. Dortmundos és egy Juvés (ami mellesleg nem is Juve volt, aminek a gazdája hangot ia adott) mezbe öltözött szurkolótársunkkal. Ilyenkor mindenkivel haveri alapon elviccelődtünk, hogy melyik csapatot válasszuk -mármint ellenfélül a csoportmérkőzéseken. Metróval mentünk, mint oly sokszor. Már a kocsiban láttam, hogy néhányan poszternaptárt szorongatnak. A Ferenc- krt.-nál aztán a csapatképet is megláttam rajta. Mondom, nekem ilyen kell. A lépcsőn felérve aztán egy kis srác mindhármunknak adott egyet. Nagy örömmel fogadtuk el ezt az újabb tárgyi emléket. A körúton nagy tülkölések és örömujjongások voltak, csak a belga szurkolók busza ment sötétben és komoran. Nem szoktak ők hozzá, hogy ne vegyenek részt a BAJNOKOK LIGÁJÁBAN, hisz mind a három kiírásban ott voltak a csoportban. Az ő szomorúságukat a mi csodálatos teljesítményt produkáló csapatunk okozta. Kiemelni közülük valakit is nagyon nehéz, mert mindenki megpróbálta megtenni azt, ami tőle tellett. Ha mégis valakit kiválasztunk, az Hajdú Attila aki kivédte az Anderlecht szemét. Azt nyilatkozta, hogy az utolsó 20 percre nem is emlékszik, mert egyszer úgy fejbe találta egy lövés, hogy beleszédült.

Erre a teljesítményre fel fog figyelni Európa, hisz csak az tudja milyen kitűnő csapatot búcsúztattunk, aki látta őket. Kiesésük ellenére bizonyos, hogy idővel, jó szívvel gondolnak majd ránk. Hisz a hatalmas tét nem nyomorította meg a lelkeket, a győzni akarás nem járt kézen fogva a gátlástalan durváskodással. Bár mindvégig nagy volt a nekifeszülés és a csontok is ropogtak, az indulatok nem szabadultak el egyik oldalon sem. Nem mondhatják ránk, hogy rugdosódással győztük le őket. Sajnos Simi csuklója valamikor a játék hevében eltört, de ő jajszó nélkül küzdött tovább, rá igen jellemző módon. Bárki példát vehetne erről a csodálatos sportemberről, aki nem istenáldotta tehetségének, hanem megalkuvást nem tűrő szorgalmának köszönheti, hogy ma a FERENCVÁROS MEGHATÁROZÓ EMBERE.

7. avatar: Giovanni
    2010.02.09, 14:46 (szerk.: 2010.08.24, 16:10)
    A Fradit így értékelte a sportnapilap:
    Hajdu 9, Telek 8, Simon 7, Kuznyecov 7, Páling 5, Nyilas 7, Lisztes 5, Vincze 4,Kecskés 6, Kuntics 7, Kopunovics 6. cserék: Nagy Zs. 5, Zavadszky -

NS, 1995. aug. 24.

8. avatar: Giovanni
    2010.02.09, 14:42 (szerk.: 2010.08.24, 16:10)
    Edzői nyilatkozatok:
    Novák Dezső: Azt hiszem, szavakban talán ki sem lehet fejezni, hogy mit érzek. Ezt a pillanatot alighanem sohasem fogom elfelejteni. Nagyon nehéz meccs volt, bár ezt tudtuk előre. Felkészültünk az Anderlechtből, de sajnos a sérülések és különböző okok miatt a kispadra már alig jutott játékos. De most ezzel ne foglalkozzunk, a lényeg a továbbjutás. Úgy érzem valami elkezdődött a magyar labdarúgásban...

Raymond Goethals: Azt hiszem az Anderlecht ma igazi Európa-kupa mérkőzést játszott. Voltak olyan pillanatok, amikor négy csatáral támadtunk. Három egymás utáni elhibázott lövés és a magyar kapus bravúrjai elegendőek voltak, hogy szétfoszlassák reményeinket. Ám fenntartom korábbi véleményemet: a továbbjutást Brüsszelben játszottuk el.

Nemzeti Sport, 1995. augusztus 24.

9. avatar: Giovanni
    2010.02.09, 14:28 (szerk.: 2010.08.24, 16:10)
    A gól:
    50. perc: Lisztes Grünbe rúgott egy indítást, de a lecsorgó labdára Kopunovics csapott le, rávezette azt Babayaróra, jobbra Kunticshoz passzolt, aki okosan visszaemelt honfitársa elé, és hét méterről Kopunovics De Wilde feje felett jobbal a léc alá lőtt 1-0

10. avatar: fgymat
    2009.04.22, 22:10
    Továbbjutott a Ferencváros, 2-1-es összesítéssel.