Debreceni VSC-Epona - Nyírség-Spartacus FC 2 : 0 17:00

2018.06.11, 21:02
    Debrecen, 1999. április 24. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

DVSC-Epona - Nyírség-Spartacus FC 2-0 (2-0)
    Debrecen, 5000 néző, V: Piller
    gólszerző: Ilea (29., 33.)
    kiállítva: Bodnár (1.), illetve Baranyi (10.)
    sárga lap: Sándor (25.), illetve Novák (40.), Kondora (58.), László (72.)

Debrecen:
    Téglási - Gojan - Bodnár, Sándor, Pető - Dombi, Vadicska, Böőr (Bagoly, 89.), Szatmári - Ilea (Csehi, 90.), Sabo (Siklósi, 76.)

Nyíregyháza:
    Vadon - Szatke - Ács, Nagy, Kiss - Karkusz (Márkus, 64.), Kondora, Szabó (Bessenyei, 79.), László - Baranyi, Novák (Azoitei, 46.)

1. perc: A debreceni térfél közepén az oldalvonal mellett Bodnár hátulról csúszott rá az egyik vendégjátékos lábára, Piller azonnal kiállította a hazai játékost.
    10. perc: Pető indult el a bal oldalon, a védőjével visszafutó Baranyi rossz ütemben csúszott be, Piller őt is az öltözőbe küldte.
    21. perc: Szabó kapott jó labdát, 18 m-ről lőtt, Téglási vetődve szögletre mentett. A sarokrúgás után Dombi iramodott meg, szerelték, a labda azonban Sabo elé került, ő a kiinduló Vadon fölött is átemelt, de pontatlanul célzott.
    26. perc: Jobboldali nyíregyházi szabadrúgás után Kiss fejelt az ötös sarkáról, Téglási üggyel-bajjal mentett.
    29. perc: Baloldali szöglet után Pető ívelt be, Ilea védőjét megelőzve 7 m-ről fejelt a jobb felső sarokba (1-0).
    33. perc: Jobboldali hazai bedobást követően a vendégek nem tudtak felszabadítani, Ilea pedig ballal, 13 m-ről nagy gólt lőtt a jobb sarokba (2-0).
    54. perc: Szabó végzett el szabadrúgást, a lövés megpattant a sorfalon, Téglási óriási bravúrral még beleért, majd a gólvonalon még elérte a labdát.
    72. perc: László lépett ki a hazai védők közül, majd a kapuba lőtt, de Piller les miatt nem adta meg a találatot.
    88. perc: Márkus lőtt 17 m-ről, Téglási védett.

A hazaiak jobban alkalmazkodtak a meglehetősen felázott talajhoz és légiósuk két remek találatával az első játékrészben eldöntötték a pontok sorsát. A Nyíregyháza a második félidőben erősített, esélye volt a szépítésre is.