MTK Hungária - Budapesti VSC-Zugló FC 3 : 2 19:00

2018.11.26, 13:25
    Budapest, 1999. május 23. vasárnap (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 31. fordulójában:

MTK Hungária FC - BVSC-Zugló FC 3-2 (2-0)

Hungária krt., 2000 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Erős (20.), Illés (39.), Madar (60.), illetve Détári (61.), Pomper (65.)
    sárga lap: Usvat (37.), Szekér (81.)
    cserék: Preisinger helyett Balaskó (66.), Halmai helyett Komlósi (75.), Szekér helyett Szamosi (84.), illetve Szilágyi helyett Bozsik (74.)

MTK:
    Babos G. - Babos Á., Lőrincz, Szekér, Elek - Erős, Halmai, Illés, Madar - Kenesei, Preisinger

BVSC:
    Rott - Szakos, Pomper, Bondarenko, Vincze - Polonkai, Baji, Détári, Usvat - Gelbman, Szilágyi

1. perc: az idei szezon leggyorsabb gólját szerezhette volna meg a vendégcsapat: 16 másodperc telt el, amikor Usvat labdájával Szilágyi az álmélkodó Lőrincz és Babos között kilépett, ám kisodródott, és csak az oldalhálót találta el.
    17. perc: Illés bonyolódott cselsorozatba a 16-os vonalánál, a védők szerelték, de a labda így is Preisinger elé pattant, aki 10 méterről, ordító helyzetből mellé lőtt.
    20. perc: Madar beívelése után Rott kiütötte a labdát, Elek egyből Erős elé tálalt, aki 16 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-0).
    38. perc: Erős végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, Preisinger továbbfejelte a labdát, Kenesei közvetlen közelről a kapufát találta telibe.
    39. perc: Kenesei átadásával Illés lépett ki a védők közül, egészen az ötösig vezette a labdát, majd Rott felett a kapuba továbbított (2-0).
    51. perc: Détári indította remek labdával Usvatot, a középpályás visszasarkalta elé a labdát, és Détári 25 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé.
    60. perc: a szerb Baji jó labdát tálalt az ellenfél játékosa, Madar elé, aki kíméletlenül bombázott a hálóba (3-0).
    61. perc: Polonkai varázsolt egy labdát a kaputól 10 méterre álló Détári elé, aki Babos fölött a hálóba lőtt (3-1).
    65. perc: ismét Détári villant, szemre is tetszetős átadással indította Polonkait, aki egy csel után Pomper elé passzolt, és a középhátvéd kilőtte a jobb felső sarkot (3-2)
    83. perc: Illés briliáns mozdulattal emelte át Kenesei beadását Pomperen, de 7 méterről centiméterekkel fölé bombázott.
    88. perc: Szamosi beadását Illés 6 méterről a kapufára fejelte.

Az MTK fölényes vezetésének tudatában kiengedett és ez csaknem megbosszulta magát a lelkes zuglóiak ellen.