Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Kispest-Honvéd FC 2 : 0 17:00

2018.10.09, 14:20
    Zalaegerszeg, 1999. május 29., szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 32. fordulójában:

Zalahús ZTE FC - Kispest-Honvéd FC 2-0 (0-0)

Zalaegerszeg, 4000 néző, V: Tóth V.
    gólszerzők: Szabó II (52.), Sebők (87.)
    sárga lap: Casoltan (32.), Kocsárdi (42.), Sebők (87.), illetve Schultz (21.), Gabala (32.)

ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Strasser, Filó - Szőke (Tóth Z. 85.), Molnár B., Szabó II, Somfalvi (Csóka, 75.), Németh (Babati, 46.) - Sebők, Casoltan

Kispest:
    Vezér - Ungler - Schultz, Plókai, Medgyesi - Dubecz, Bánföldi, Zováth, Gabala (Kane, 58.) - Kabát, Herczegfalvi (Török, 80.)

1. perc: Szabó II szabadrúgása után Németh elől tisztázott szögletre Vezér.
    8. perc: Filó 22 m-es lövését biztosan fogta Vezér.
    13. perc: Plókai 23 m-es szabadrúgása a sorfalról vágódott le.
    17. perc: Somfalvi keverte meg a védőket, de 19 m-ről fölé bombázott, majd Sebők durrantott 25 m-ről mellé.
    37. perc: A védőkről lepattanó labdát Herczegfalvi 16 m-ről alig lőtte a jobb sarok mellé.
    52. perc: Babati futott el a jobb oldalon, beadását Szabó II 10 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte (1-0).
    56. perc: Plókai egy baloldali beadást 5 m-ről a bal sarok mellé fejelt.
    61. perc: Herczegfalvi beadásáról Kabát alig maradt le az ötösön.
    64. perc: Casoltan 17 m-es bombája süvített el a bal felső sarok mellett.
    68. perc: Babati beadása után Szőke elől tisztázott kivetődve Vezér.
    86. perc: Szabó II indította a jobb oldalon Tóth Z.-t, aki visszagurított Sebők elé, s a ZTE válogatott csatára 12 m-ről a bal alsó sarokba helyezett (2-0).

A kapura szinte veszélyt sem jelentő vendégek ellen a ZTE végig többet támadott, és két szép akció végén a hazaiak be is vették Vezér kapuját. A zalaegerszegiek a közepes színvonalú mérkőzésen így hosszú idő után ismét győzelemnek örülhettek.