6. Nemzeti Sport: 7.000
  7. nso.hu: 7.000

1. avatar: fgymat
    2013.06.08, 16:43 (szerk.: 2022.01.07, 16:12)
    Budapest, 2008. október 15., szerda (MTI) - Két helyen változtatott Erwin Koeman szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott összeállításán a Málta elleni 19:30-kor kezdődő idegenbeli világbajnoki selejtező előtt, a szombaton Albániát 2-0-ra legyőző együtteshez képest.

Bekerült a csapatba az albánok ellen sárga lapjai miatt hiányzó Gera Zoltán, aki a sérült Hajnal Tamást helyettesíti. Szintén sérülés miatt nem játszhat Szélesi Zoltán, aki helyett Bodor Boldizsár lép pályára.

A kezdőtizenegy összeállítása:
    Fülöp Márton - Bodnár László, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Bodor Boldizsár - Dárdai Pál, Halmosi Péter - Dzsudzsák Balázs, Gera Zoltán, Huszti Szabolcs - Torghelle Sándor.

A találkozót az izlandi Johannes Valgeirsson vezeti majd.

Ta,Qali, 2008. október 15., szerda (MTI) - A magyar válogatott Torghelle Sándor fejesgóljával 1-0-ra nyert a Málta elleni idegenbeli labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzésen.
    Vb-selejtező, 1. csoport:

Málta-Magyarország 0-1 (0-1)
    Ta,Qali, 4000 néző, v.: Johannes Valgeirsson (izlandi)
    gól: Torghelle (23.)
    sárga lap: Dimech (63.), Pace (74.), illetve Dárdai (32.), Juhász (43.), Gera (44.), Bodnár (94.)

Málta:
    Justin Haber - Shaun Bajada, Jonathan Caruana (Roderick Briffa, 36.), Luke Dimech, Aaron Xuereb - Jamie Pace, Ivan Woods, Terence Scerri (Gilbert Agius, 64.), Etienne Barbara (Udo Nwoko, 78.) - Michael Mifsud, Andre Schembri

Magyarország:
    Fülöp Márton - Bodnár László, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Bodor Boldizsár - Dárdai Pál (Tóth Balázs, 86.), Halmosi Péter - Dzsudzsák Balázs (Buzsáky Ákos, 70.), Gera Zoltán, Huszti Szabolcs - Torghelle Sándor

I. félidő:

9. perc: Fülöp akart felszabadítani, de Vanczákot találta el, akiről Mifsud elé pattant a labda. A magyar kapus a tizenhatoson belül rávetődött a hazai támadó lábára és így szerezte meg a labdát.
    23. perc: Huszti ívelt be szögletet a bal oldalról, Juhász középre fejelte a labdát, amit Torghelle 6 méterről a jobb sarokba csúsztatott (0-1).
    35. perc: Huszti 24 méterről végzett el szabadrúgást, Haber kiöklözte a középre tartó labdát.

II. félidő:

66. perc: Torghelle csúsztatása után Huszti mellel levette a labdát, majd félfordulattal a kapu mellé lőtt.
    85. perc: Huszti lépett ki a védők közül, de a kapu fölé bombázott.
    95. perc: a lefújás után kisebb lökdösődés alakult ki a pályán, de a játékvezető és asszisztensei gyorsan szétválasztották a küzdő feleket.

Kiegyenlített, alacsony színvonalú küzdelem zajlott az első félidőben. Az első helyzet Fülöp és Vanczák "közreműködésével" a hazaiak előtt adódott, de a magyar kapusnak sikerült mentenie. Szöglet után, begyakorolt figurát követően vezetést szereztek a magyarok, akiknek több veszélyes helyzetük nem volt, igaz a hazaiak sem veszélyeztették Fülöp kapuját.

A második 45 percben a magyaroknál volt többet a labda, Erwin Koeman együttese magabiztosan őrizte minimális előnyét. A házigazdák csak egy alkalommal kerültek helyzetbe, amikor a magyar védők egymást találták el a labdával. A vendégek egyetlen komoly helyzetét Huszti hagyta ki a 85. percben.

Erwin Koeman, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a magyar szövetség hivatalos honlapján azt mondta: nagyon nehéz mérkőzést játszott csapata, ami ezen a talajon várható volt.
    "Miután előnybe kerültünk, csapatunk profi módon játszott, kiharcoltuk a győzelmet és megszereztük a nagyon sokat érő három pontot."

6. Málta 4 - - 4 0-11 0

2008.10.16, 22:09 (szerk.: 2018.01.13, 09:56)

3. avatar: malarkee
    2008.10.16, 20:24
    svédek ellen jó játékkal vesztettünk ,máltán most meg szar játékkal nyertünk ... ennyi a profizmus,mindig csak annyit amennyi kell smiley

4. avatar: NNS
    2008.10.16, 18:48
    Nem sokmindenrôl maradtunk le...

5. avatar: magyarfutball.hu
    2008.10.16, 18:17 (szerk.: 2008.10.16, 18:17)
    A szerda éjszaka folyamán a máltaiaknak sikerült helyreállítaniuk a műholdas kapcsolatot, felvételről rendben megérkezett a második félidő, és a SPORT TV úgy döntött, hogy október 16-án, csütörtökön, este 22.00 órától a SPORT1-en megismétli a találkozót, immár teljes egészében.

telesport.hu

6. avatar: NNS
    2008.10.16, 08:31
    Az óra azért ketyegett a sarokban, más nem igen történt. smiley

7. avatar: magyarfutball.hu
    2008.10.16, 08:30 (szerk.: 2018.01.13, 09:53)
    Aki nem látta volna a 2. játékrészt, az megnézheti nálunk a teljes félidőt felvételről:

8. avatar: NNS
    2008.10.14, 21:41 (szerk.: 2022.01.07, 16:05)
    Málta-Magyarország: Egyre kevesebb a sérültünk

2008. 10. 14.

Túl egy könnyed, laza délelőtti frissítő mozgáson a magyar csapat tengerparti, minden igényt kielégítő szállodájának környékén, az volt a szerda esti, Málta elleni vb-selejtezőt megelőző utolsó edzés fő kérdése: mi van a sérültekkel? Nos, a hétfőn még kímélő gyakorlást végzők közül Halmosi és Dárdai teljes értékű munkát végzett, az egészségügyi stábnak már "csak" Hajnallal és Szélesivel kellett foglalkoznia. Előbbi valószínűleg nem tudja vállalni a játékot, utóbbi szereplésére van remény.

A hetvenperces gyakorlás után dr. Pánics Gergely, válogatottunk orvosa adott helyzetjelentést honlapunknak:

- Még nem végleges, mert lesz egy teszt szerdán délelőtt is, de várható, hogy Hajnal Tamásról le kell mondania a kapitánynak, Szélesi Zoltán azonban ott lehet jelöltjei között.

Míg a sérültek speciális feladatokat végeztek, addig a többiekre az ilyenkor szokásos labdás gyakorlatok sokasága várt. A kétkapus játékba Erwin Koeman is beszállt, vagyis igazán közelről figyelte játékosai mozgását, s osztotta számukra utasításait.

Utóbbiakból, már ami a szerda esti ellenfelet és a velük szemben alkalmazandó taktikát illeti, kijutott Geráéknak: az ebéd és a vacsora után is a várható hadrend elemzése szerepelt a napirenden, s az eddig látottak alapján esett szó a házigazdák erényeiről és hiányosságairól. Szerdán délelőtt már csak könnyed mozgás szerepel a programban.

A vendéglátók 18 ezres stadionjában a helyiek előrejelzése szerint ötezren várják majd, hogy az izlandi játékvezetői hármas dirigálásával 19.30-kor elkezdődjön csapatunk negyedik vb-selejtezője.