FK Žalgiris Vilnius - Ferencvárosi TC 0 : 4 18:00

2023.08.25, 13:19 (szerk.: 2023.09.01, 13:09)
    Gratulálok a csapatnak és Máté Csabának! Már csak egy kis lépést kell megtenni ahhoz, hogy a gyalázatosan induló szezont valamelyest korrigáljuk.

A védekezésünktől nem voltam ma sem elragadtatva. Samy ma is alulkoncentrált volt, számomra kérdés, hogy fogjuk-e őt még csúcsformában látni. Lassan tolódunk, egy jobb csapat ebből ma is kreált volna 2-3 komoly lehetőséget. Emellett a csapat hajlamos túl hosszan védekezni. Elöl életveszélyes a letámadásunk, azonban a középpályán komoly lyukakat hagyunk ilyenkor magunk mögött. Remélem olyan edzővel folytatjuk, legyen ez akár Csaba, akár más, aki a csapatvédekezésre komoly hangsúlyt helyez.

Kb azt kaptam amit vártam, sima meccs volt. Igazából megint csak az van amit írtam, az EKL-ből kiemeldekünk, az EL-ben lenne a helyünk. Viszont most már az EKL-ben kell gyűjteni a pontokat és továbbjutni a csoportból.
    Gratulálok a győzelemhez és a jó játékhoz.

A mit lesnek ítéltek gólt, megmutatták végül valami normális szögből? Mert amire emlekészem abból kurvára nem volt les

Az ismétlés alapján még csak nem is egy vonal, Barni vagy 40 centivel hátrébb volt. A bevonalazásnál pedig nem vagyok meggyőződve arról, h. nem lábakat néztek csupán. Az egyik védő válla és karja (védő esetében ez is releváns) jól láthatóan a vonalaktól a kapu felé volt.

Amúgy a tizi-piros kombó ellenére a spori rendesen megfújta a Zalgirisnek a hazai pályát. A legkisebb kontaktnál fújt nekik, nekünk a visszahúzásokat sem nagyon fújta le, és legalább 3 sárgalapot elfelejtett kiosztani nekik. De nem volt jelentősége, tükörsima volt.

volt pár 18 méteres lövésük, 2 veszélyesebb beadásuk (amiből semmi nem lett) és Dininek meg egy reflexvédése sem volt.

és nem, a második félidő első 15 perce nem a Zalgirisé volt, bármit mondott Újvárismiley

Egy szép augusztusi napon - bár az utálatos műfüvön, de - idegenben zenekari kíséret mellett, dícséretes hozzáállással, a végén "happy end" lett!
    Csaba nem taktikázta el, a fiúk sem hibázták el, így sikerült a zölderdősöket megtanítani - saját nótáikon túl - még a kesztyűbe dudálás alapjaira is!
    Így volt, szép volt, fel a fejjel és le a károgó kishitűekkel!
    Nagy gratuláció a stábnak és a csapatnak!
    Irány a csoportkör, hajrá Fradi!!

Zackariassent senki sem említi. Pedig nagyon nyomott tegnap.... Többször is ott volt a gól előtti utolsó passzoknal, és ami nekem nagyon szimpi , talán Ő őrült minden gólnál a leg jobban.

Egyértelműen Adama volt ma spílerünk.
    De, többek között ezért nagyon jó a csapat, hogy több emberben is benne van a kiemelkedő.
    Fánira nagyon koncentrált a litván csapat, de így több helye/lehetősége volt a többieknek.
    Én még Sigit is kiemelném. Illetve Mmaee-t is.

Tetszet a nyugodt, higgadt játékunk.
    Volt türelmünk kivárni a hibáikat.
    Mondjuk ezt az eredményt vártam is a csapattól.
    Igaz 1-2 gólos győzelmet gondoltam.
    Így azért szebb!

Ezzel a cseh tűzoltó zenekarral vallatni lehetne. Szegény Dénes........

Némi vigasz, hogy a története egyik legjobb koncertjét adta a Scooter Vilniusban 97-ben.
    Jövőre mennek újra.

Ma azokat a skilleket mutattuk, amiért Kk-Európa egyik legjobb csapata vagyunk/tartanak minket.
    Emellett, azt is meg kell jegyezni, ez a litván csapat csapat csont nélkül kiesne a mennyeiből...
    De, ez semmit sem von le az érdemeinkből.
    Szép volt Fradika!
    Gratulálok mindenkinek!
    Jövő héten találkozunk a stadionban.
    (Előtte még vasárnap a Paks ellen is. Első alkalommal viszem a 4 éves ikerlányaim meccsre).

Ami Pesiccsel kapcsolatban előre mutató, hogy idekerül, első edzőmeccsén megsérül, 2 hónapot nem játszik, beáll, pár perccel később egyedül a kapusra vezeti a labdát, majd baromi higgadtan elrúgja külsővel a kapus mellett... Helyén van a szíve!!!

A kapust, aki egyébként jól védett, kétszer is jól megszívattuk. Az elsőnél teljesen másra számított mint amit Traoré tett, Pesic esetében pedig egyszerűen meg sem fordult a fejében, hogy ott egy jobb küllőt fog kapni.

A legnagyobb problémát a zenekar okozta. Nem volt könnyű kibírni.

A múlt csütörtöki Zalgiris elleni meccsen 46%-ban birtokoltuk a labdát, 4-2-3-1-ben játszottunk, 84%-kal passzoltunk (15.6 passz/perc, hosszú passzok 11%, PPDA 8.4), 29 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (Sigér, Abu Fani 5-5, Civic, Cissé 4-4), a hazaiak 16-ot. 4 labdaeladásunkból lett Zalgiris-lövés, mi 5-ször kerültünk így helyzetbe. A párharcok aránya 93-95 volt a hazai csapat A támadópárharcok 40%-át, a védekezőkének 59%-át nyertük meg, a fejpárbajok 10-18 arányban a litvánoké voltak. A bíró szerint a szabálytalanságok aránya 21-9 volt a javunkra.

29+2 támadásból 12 lövésig jutottunk, 8 talált kaput (Zalgiris 21 / 8 / 4), az xG-arány 2.23 – 0.53, az xcG-arány 4.27 – 0.17 volt ide. 9 beadásból 3 volt sikeres, 6-szor futottunk lesre.

Dibusz 4 lövést kapott (0.17), 24 passzából 23 volt pontos, 1-szer jött ki a kapujából.

Makreckis 77 akciójának 71%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.04). 87%-kal passzolt, 21 párharcból 11-et nyert meg. 8 labdát adott el, 7-et szerzett, 2 passzt lopott.

Cissé 71 akciójának 80%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 17 párharcból 13-at (!) nyert meg. 6 labdát vesztett, 13-at szerzett, 2 passzt lopott.

Mmaee 53 akciójának 83%-a volt sikeres, 85%-kal passzolt, 3 párharcból 2-t nyert meg. 5 labdát vesztett, szerzett, 4 passzt lopott.

Civic 73 akciójának 64%-a volt sikeres, 82%-kal passzolt, 20 párharcból 8-at nyert meg. 7 labdát vesztett, 13-at szerzett, 4 passzt lopott.

Sigér 52 akciójának 75%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.06). 84%-kal passzolt, 11 párharcból 6-ot nyert meg, 4 labdát vesztett, 11-et szerzett, 6 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.04).

Abu Fani 82 percet játszott, 68 akciójának 66%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.11). 83%-kal passzolt, 23 párharcból 13-at nyert meg. 6 labdát vesztett, 11-et szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.11).

Traoré 89 percet volt a pályán, 58 akciójának 55%-a volt sikeres, mindkét lövése (0.28) gól lett. 63%-kal passzolt, 20 párharcból 12-t nyert meg. 4 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.04).

Zachariassen 82 percet játszott, 36 akciójának 44%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.54). Mind a 8 passza pontos volt, 16 párharcából 6-ot nyert meg. 3 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.16).

Marquinhos 71 percet játszott, 45 akciójának 51%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.16). 67%-kal passzolt, 16 párharcból 6-ot nyert meg . 5 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.06).

Varga B. 71 percet játszott, 48 akciójának 35%-a volt sikeres 1 lövése (0.76, tizenegyes) gól lett, 10 passzából 9 volt pontos, 20 párharcból 6-ot nyert meg. 2 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.43).

Tokmac 27 percet játszott, 17 akciójából 8 volt sikeres, 1 lövése volt (0.04). 8 passzából 7 jó volt, 5 párharcából 1-et nyert, 2 labdát szerzett. 2 lövést készített elő (0.3), ebből 1 gól lett.

Pesity is 27 percet játszott debütálásakor, 1 helyzetéből (0.16) 1 gólt szerzett. 9 passzából 7 volt pontos. 4 párharcából 1-et nyert meg.

Esiti 16 percet kapott, 19 akciójának 53%-a volt pontos, 10 passzából 8 volt pontos, 6 párharcból 2-t nyert meg. 1 labdát vesztett, 2-t szerzett.

Ben Romadan is 16 percet vol a pályán, 9 akciójából 5 volt sikeres, 5 passzából 4, 3 párharcból 1-et nyert meg.

Owusu 9 percet volt a pályán, 6 akciójából 2 sikerült, 1 ‘lövése’ volt (0.07). 4 passzából 2 volt sikeres, 1 párharcát elvesztette.