ground : Mar del Plata, Estadio José María Minella 'Parque Municipal'
  3. Népsport: 35.000
  4. allworldcup.narod.ru: 38.000

1. avatar: Longinus
    2019.10.01, 19:41
    képRossi lőtte az olaszok első gólját, Mészáros és Kereki kétségbe esetten figyeli. Forrás: it.wikipedia

2. avatar: Zsorzsinju
    2017.12.11, 13:21
    Italy 3 Hungary 1
    Estadio José María Minella, Mar del Plata (26,533)
    6 June 1978

Italy disposed of Hungary thanks to two first half goals from Rossi and Bettega, both coming within a minute. Benetti made it 3-0 in the second half. Hungary's goal came from a penalty converted by András Tóth nine minutes from full time.

(Filippo Olivieri)

3. avatar: ingersheim

4. avatar: magyarfutball.hu

5. avatar: pirospont
    2011.03.23, 13:36
    nem kicsi az "ERDÉLY MAGYAR" drapéria a szemközti lelátó bal oldalán...

6. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:23 (szerk.: 2018.01.13, 06:42)
    Az 1978-as VB labdája:

7. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 19:08 (szerk.: 2018.01.13, 06:40)

8. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.17, 13:41 (szerk.: 2018.01.13, 06:38)
    A stadion:

9. avatar: chinaglia
    2009.11.02, 15:03 (szerk.: 2009.11.02, 17:00)
    A teljes meccs letölthető innen:

A baloldali menüben a MULTIMEDIA fülre kattintva, majd katt a Galleria Video címszavakra, majd a PARTITE/MATCHES fülre, és ott a Coppa del Mondo Argentina 1978 menü alatt található a meccs 900 Mb terjedelemben.

direkt link:

10. avatar: fgymat
    2009.02.16, 21:57
    A helyszin: Mar del Plata, Estadio José María Minella 'Parque Municipal'.

12. avatar: magyarfutball.hu
    Mindenképpen jó szereplésre lett volna szükség, hogy esélyünk maradjon a további küzdelmekre.

Nagyon nagy gondot jelentett a csapat összeállítása. Az előző mérkőzésen piros lapot kapott Nyilasi és Töröcsik nem léphettek pályára és sokáig bizonytalan volt a kapus személye is. Közvetlenül a mérkőzés előtt döntött a kapitány Mészáros mellett.

Már az első percektől látszott, hogy itt válogatottunknak nem sok "babér teremhet". Mégis sokáig ellenálltunk a nagy fölényben játszó olaszoknak és az első gól is inkább egy kavarodásban véletlenül esett találat, mint tervszerű támadás eredménye volt. Kocsis fordulásból rosszul találta el a labdát és az balra, Tardelli elé került, aki azonnal kapura küldte. A tizennyolc méteres lövés Bettega lábán irányt változtatott, de Mészáros még így is ki tudta tornászni. A most jobbra kivágódó labdára Rossi csapott le és hat méterről lőtte a kapunkba. Ahogy az lenni szokott, a nehezen összejött gól után jön a másik. Alig két perc telt el az első találat óta és máris Rossi ívelt a kapunk elé. Két magyar védő is felugrott, de mégis Bettega vitte el a labdát, mégpedig vállal és nyolc méterről laposan a jobb sarokba vágta.

A második félidőre semmi sem változott. Olasz támadás, magyar védekezés több-kevesebb sikerrel. Az egyik olasz támadás során Martos elcsípte Rossi labdáját, de a felszabadító lövése rövidre sikerült és a labda Benettihez került, aki tizennyolc méterről a kapu jobb oldalába bombázott. Nem sokkal később Bettega jutott lövéshez, de szerencsére csak a kapufát találta el. Már az utolsó tíz percen belül jártunk, amikor a nagyon kevés magyar támadás egyike futott. Csapó már alaposan a 16-oson belül járt, amikor Bellugi nem látott más megoldást, buktatta. A büntetőt értékesítettük.

A felforgatott magyar csapat nem tudott komoly ellenállást kifejteni a jó erőkből álló olaszok ellen.

Ezzel elbúcsúzhattunk a további küzdelmektől függetlenül az utolsó csoportmérkőzés eredményétől.