Újpesti TE - Vasas Danubius Hotels 1 : 2 17:00

Újpesti TE - Vasas Danubius Hotels 1-2 (1-1)
    Megyeri út, 7000 néző (javított nézőszám) V: Tóth V.

gólszerzők: Véber (23. - 11-esből), illetve Váczi Z. (43.) Kuntic (85.)
    sárga lap: Kovács Z. (56.), Fehér (84.), Véber (88.), illetve Hámori (78.), Szilveszter (88.)
    csere: Pető helyett Babati (72.), Monye helyett Szanyó (86.), illetve Tóth A. helyett Kuntic (64.), Váczi Z. helyett Simon (77.), Hámori helyett Koltai (90.)
    jók: Monye, Kozma, Véber, illetve Mónos
    Kezdőcsapatok:

ÚTE:
    Szűcs - Fehér, Sebők V., Szlezák - Pető, Kozma, Véber, Monye, Tóth N. - Herczeg M., Kovács Z.

Vasas:
    Végh - Herczeg Cs., Geress, Juhár, Gricajuk - Mónos, Galaschek, Szilveszter, Tóth A. - Váczi Z., Hámori

Sok futás és újpesti támadások jellemezték a forduló rangadójának első 10 percét, amelynek végére Kovács Z. gólja tett pontot, ám ezt a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A túloldalon vendégszögletek jelezték, hogy a Vasas sem csak védekezni jött a Megyeri útra. Ám ezt követően újra csak újpesti akciók következtek. A 19. percben Kovács robbant ki egy előrevágott labdára a bal oldalon, lefutotta Herczeget, majd szinte az alapvonalról megcélozta a rövid fölső sarkot, ám Végh szögletre hárított. A 22. percben a másik oldalon futott a hazai támadás, Herczeg lövését Végh kiütötte, majd a csatár és a kapus egyszerre csapott le a labdára, aminek az lett a vége, hogy Herczeg elesett, Tóth V. pedig 11-est ítélt. A büntetőt Véber magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba (1-0).

A gólt követően teljesen megzavarodott a Vasas védelme, a lila-fehérek letámadták ellenfelüket és sorra alakították ki a jobbnál jobb helyzeteket. Leginkább Kozma 10 m-es lövése ígért gólt, a középpályás ugyanis még igazíthatott is egyet a labdán, de Végh fölétornázta a közeli "löketet". Már mindenki a félidő végét jelző sípszóra várt, amikor egy ártatlannak tetsző helyzetből egyenlített az angyalföldi gárda. Egy hosszú indításánál Kozma és Sebők egymásra várt, Váczi kihasználta bizonytalankodásukat, lecsapott a labdára és a bal oldalról laposan a hosszú sarokba lőtt (1-1). Sőt, egy perc múlva a váratlan egyenlítéstől feltüzelt vendégek vezetést is szerezhettek volna, az újpesti védőknek azonban sikerült az alapvonal elől tisztázni.

Szünet után alaposan belekezdett az Újpest, Kozmáék körbelőtték Végh kapuját. Jó 10 perc eltelt mire a vendégek eljutottak az újpest tizenhatosáig, ekkor is csak szögletrúgásokban jeleskedtek. A 62. percben Kozma 20 m-es szabadrúgása csak centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot. Aztán újabb jobbnál jobb hazai lehetőségek után Véber kihagyta a kihagyhatatlannak látszó helyzetet is, az ötösön szabályosan levette a kapusnak a labdát. Majd Kovács helyzeténél áldhatták szerencséjüket a vendégek, a csatár a kaputól 12 m-re alaposan beforgatta védőjét, de lövése kívülről érintette a jobb kapufát.

Akárcsak az első félidőben, a második 45 percben is helyzet nélkül szerzett gólt a Vasas. A hazai védők megint tétováztak és a Szűcsről a gólvonal felé csorgó labdát Kuntic továbbította centiméterekről a gólvonalon túlra (1-2). Eddigi elszántságát megduplázva kezdett ekkor rohamozni az Újpest, a csereként pályára lépett Szanyó például első megmozdulásából a felső kapufára fejelte a labdát. Majd Herczeg talált a hálóba, de ezt is les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A játék képe és a helyzetek alapján gólokkal nyerhette volna a mérkőzést az Újpest. Azonban a vendégek a semmiből lőttek két gólt, és bizony a szerencse hathatós támogatásának is köszönhették, hogy pontokkal távoztak az Újpest otthonából.