33 FC - Ferenczvárosi TC 2 : 1

2021.09.04, 10:27
    Vasárnap a labdarúgás hívei bőven választhattak a mérkőzésekben. A labda­rugó-versenyek közül legérdekesebb volt a Ferencvá­rosi Torna-Klub és a 33-as Futball-Klub mérkőzése, a mely a margitszigeti sporttelep pályáján folyt le nagy közönség előtt. Mind a két csapat eddig elért sikere nagyon is kétessé tette az eredményt. Az első félidő elején a ferencvárosiak sokszor támadták a 33-asok kapuját, de eredménytelenül. A 33-asoknak azonban a félidő végéig sikerült a labdát egy­szer berúgni a ferencvárosiak kapujába. így az eredmény az első félidőben egy gól ellen zérus a 33-asok javára. A második félidőben a játék na­gyon elvadult. A biró kénytelen is volt kiállítani a 33-asok közül Koch-I, a ferencvárosiak közül pedig Bródy-t. Ebben a félidőben is az első gólt a 33-asok rúgták és a ferencvárosiak csak a félidő vége felé tudták a kapott gólt visszaadni. így a második fél­idő eredménye egy gól ellen egy gól. A végső ered­mény két gól ellen egy a 33-as Futball-Klub javára. Mind a két csapat igen szép összejátszást mutatott és e mellett az egyesek játéka is igen szép és ügyes volt.

Budapesti Hírlap 1902 október 28.

2021.09.04, 10:22
    33. F. K. — F. T. K.

Szépszámú közönség előtt folyt le ez a mérkőzés. Tiz emberrel kezdik a játékot, mert Depold bal back csak a huszonegyedik percben állt be. Dacára ennek a F. T. K. táma­dásait erőteljesen viszonozzák, habár a játék csak Depold megérkezése után kezd élénkülni. Ekkor mindinkább leszorítják az F. T. K.-t saját mező­nyére. Spitz egyik hirtelen lövését a kapus elfogja ugyan, de nem birja megtartani s igy a 35. p.-ben elérik a 33-asok az első goalt. Félidő 1:0 —. Újból való felállítás után váltakozva folyik a táma­dás. A biró a szabályellenes játék miatt sok szabad­rúgást kénytelen adni. A játék 20. p.-ében a balszélsönek szép passzolását. Haraszthy ügyesen be­lövi s eléri a második goalt. Nemsokára kellemetlen incidens zavarta meg a játékot, minek következté­ben a biró egy-egy játékost mindegyik csapatból kénytelen volt kiállítani.
    Mikor azután még Gillemont sérülés folytán otthagyia a játékot, a 33-asok 9 embere nem tudja megakadályozni, hogy az ellencsapat Novotny révén goalt ne csináljon. A F. T. K. most erősen, gyorsan támad, de eredmény nélkül s a mérkőzést 2 : 1 a-ányban a 33-asok nyerték meg.