Ferenczvárosi TC - BSC 5 : 4 15:00

2021.09.01, 23:31 (szerk.: 2021.09.02, 10:24)
    Ferenczvárosi Torna-Club 5:4 győz a Budapesti Sport-Club ellen.
    Budapest, 1901. nov. 5.

A két klubnak november 10-re kitűzött bajnoki mérkőzése közös megegyezésük és a M. L. Sz. elnökségének jóváhagyása folytán múlt kedden délután tartatott meg a csömöri-úti pályán.
    Különös nagy érdeklődés nem kisérte e matchet, melyet előre eldöntöttnek vélt mindenki a F. T. C. javára mindkét csapatnak ismert formája alapján. Azonban, mint az eredmény is mutatja, a forma nem maradt a régi. Még a B. S. C. csatársorának jobb oldala a B. T. C. matchén nélkülözött egyik legjobb játékosukkal erősbödött, addig a F. T. C. védelme ép ezzel szemben a bal oldalon nagyon gyenge lett, itt Gabrovitz helyett egy új backet láttunk, ki azon­ban nélkülözte Gabrovitz határozottságát és biz­tosságát. így történt, hogy a B. S. C. támadásai ezen az oldalon mindig veszedelmesek és mint az eredmény mutatja, sikeresek is voltak.

Kezdet után alig 10 percz alatt 2 goalt lőtt Kovács a B. S. C kapujába. Egy támadás alkal­mával a F. T. C. backje a kapusnak akarja passzolni a labdát, de a rövid és gyenge rúgást Müller a B. S. C. gyors csatára eléri és a lab­dát szabadon viszi a F. T. C. kapujába. E goalt még az első félidőben visszaadja Pokorny a B. S. C.-nak. Szünetig az eredmény 3:1 a F. T. C. javára.
    Az első félidőben a F. T. C. játék tekinteté­ben is határozott fölényt mutatott, a második félidőben azonban a két csapat támadásai nagyon váltakozók lettek és a veszélyes támadások egy­mást érték mindkét oldalon.

Az első goalt a kapus habozása folytán a B. S. C. csinálja. Ezt nemsokára visszaadják a Ferenczvárosiak Borbás, illetve Pokorny révén. Ezután a B. S. C. még két goalt ér el, úgy hogy 4:4 áll a mérkőzés, mire a F. T. C., mely eddig a győzelem biztos tudatában elég lanyhán játszott, hevesen kezd támadni és végre egy szabadrúgás után Pokorny megszerzi a döntő
    5-ik goalt. Ekkor már annyira kezdett sötétedni, hogy pár percz múlva a biró lefütyölte a játé­kot. A le nem játszott időt egy későbbi napon fogják lejátszani.