Békéscsabai Törekvés MTE - Diósgyőri VTK 1 : 1 15:00

Diósgyőri Vasas - Békéscsabai Törekvés 1:1 (0:0)

Békés, 2000 néző - Vezette: Skalitzer

Békéscsaba: Andó - Durst, Urda - Schwarcz, Fülöp, Marik - Csicsely, Szilasi, Feith, Donáth, Szák
    Diósgyőr: Károlyi - Solt, Felföldi - Keszthelyi, Bohus, Krucsay - Pataki, Pesti, Dobai, Pribelszky, Ijjász

A hazaiak vezetik az első támadást, ezt Csicsely fölé lövi. Károlyi bizonyítja be ezután több ízben, hogy jó formában van. A 25. percben Szilasi szabadrúgása kerüli el a diósgyőri kaput. Feljön a vendégcsapat is, de a csatárok akcióit nem kíséri szerencse. Csicsely lábáról Károlyi szedi le a labdát a másik oldalon. Aztán Andó ment bravúrosan a kitörő Pesti elől. Mezőnyjátékkal ér véget a félidő.

II. FÉLIDŐ
    Szünet után eleinte a Diósgyőrt látjuk frontban, majd feljön a csabai csapat is. Szák lövését Károlyi szögletre tolja.
    A 17. percben góllá érik a B. Törekvés fölénye. Csicsely beadását Feit a bal alsó sarokba vágja. 1:0 B. Törekvés javára.
    A 27. percben egyenlít a Diósgyőr. Pesti labdáját Pribelszky tisztán állva kapja
    és nyugodtan lőhet a hálóba. 1:1.
    A gól után támadásban marad a Diósgyőr. 10 perces diósgyőri fölény után ismét a hazaiak jönnek fel, de az eredmény már nem változik.
    Szögletarány: 3:2 (0:1) a B. Törekvés javára.

Nyilatkozatok:
    Móré János Diósgyőr: Igazságos eredmény.
    Solymosi György Békéscsaba: A vendégek megérdemelték az egy pontot.

Bírálat:
    A békéscsabai védelem oszlopa Durst, Marik a fedezetsor legjobbja, míg a csatársor lendítőkereke Szák.
    A diósgyőriek védelmében Felföldi és Károlyi jeleskedett. Bohus végig nagyszerű játékot nyújtott. A csatársorban Pribelszky és Pesti játéka érdemel említést.
    Skalitzer hiba nélkül vezette a mérkőzést.

4. Diósgyőr 5 2 3 - 11:5 7