Budai Barátság - Békéscsabai Törekvés MTE 3 : 2 15:00

2018.06.05, 13:56 (szerk.: 2018.06.05, 15:25)

Mező utca, 1200 néző - Vezette: Barna B.

Húszperces késés után így állnak fel a csapatok:
    B. Barátság: Nádori - Nótás, Barcs - Horváth, Gazdag, Zakariás - Gáli, Zsolnay, Rigó, Fürjes, Nyers
    B. Törekvés: Andó - Durst, Urda - Donáth, Fülöp, Marik - Csicsely, Lkiment, Feith, Szilasi, Szák

I. FÉLIDŐ
    Gáli remek lövése vezeti be a mérkőzést. Andó azonban remekül védi. Hullámzó játék után a 17. percben Szilasi lábáról csak vakmerő belevetéssel szerzi meg Nádori a labdát. Mindkét kapu többször forog veszélyben.
    A budaiak fölénye a 32. percben góllá érik.
    Fürjes - Gál a labda útja és a szélső beadását Nyers gyengén kapura rúgja, amely Andó hasa alatt becsúszik. Potyagól! 1:0-ra vezet a Barátság.
    A 37. percben Zakariás szabadrúgását Zsolnay 10 méterről a bal alsó sarokba vágja. Már 2:0 a Barátság javára.
    Csicsely pompás kapáslövésével ér véget a félidő.

II. FÉLIDŐ
    A csabaiak változtatnak: Marik balszélső, Kliment hátramegy és Szák az összekötő.
    A 12. percben formás jobboldali támadás után Rigó a kifutó kapus mellett az ötösről a hálóba fejel. 3:0 a Barátság javára.
    Mezőnyjátékkal telik az idő. Mindenki azt várja, hogy megindul a gólgyártás. Ehelyett a 37. percben ártatlan csabai támadást Feith nagy góllal fejez be. Már csak 3:1.
    Feith a 40. percben a jobboldalra kanyarodik és onnan a jobb felső sarokba bombáz. 3:2.
    Nagy a csabaiak nyomása, de az egyenlítés már nem sikerül.
    Szögletarány 6:2 (3:1) a B. Törekvés javára.

Nyilatkozatok:
    Ember József (B. Barátság): Gólokkal voltunk jobbak.
    Köves János (B. Törekvés): Későn ébredtek fel a fiúk.

Bírálat:
    A mérkőzés nem hozott valami nagy játékot. A Barátság fölényesen kezdett és kétgólos előnyre tett szert. A csabaiakon a fáradtság igen erősen kiütközött és csak az első, valamint az utolsó percekben lángolt fel a csabai szív. Gyorsaság és fejelés terén A Törekvés volt a jobb. A Barátság technikai fölényben játszott a mérkőzés nagy részében, kondícióban is sokkal jobb volt ellenfelénél, a védelem megtorpanása miatt mégis csak keservesen győzött. A csabaiak végig lelkesen játszottak. A mérkőzés végig sportszerű keretek között folyt le.

Egyénileg Nádori egy gólnál hibázott. A hátvédhármas könnyelműen játszott és ez majdnem egy pontjába került a Barátságnak. Horváth és Zakariás gyenge kezdés után csapatuk legjobbja lett. A csatársor szétesően játszott. Itt Gáli, Fürjes, Zsolnay a sorrend.
    A Törekvésben Andó egy gólt védhetett volna. Durst volt a legjobb hátvéd. Fülöp jól fejel, de nehezen fordul. Marik volt a jobbik fedezet. A csatársornak csak percei voltak. Ebben a sorban Feith a legjobb, de Csicsely és Kliment is kielégített.
    Barna B. nem követi a játékot. A faultok megítélésénél sokat hibázott.

5. B. Barátság 4 2 1 1 9:7 5