Újpesti Dózsa SC - Tatabányai Bányász 4 : 0 14:00

2016.05.03, 19:17
    Újpest— Tatabánya 4:0
    Góllövő: Solymosi, Bene (2), Göröcs.

Hatalmas lendülettel kezdett az U. Dózsa. A 10. percben Göröcs jobb oldalról adott be és Bene fejesét csak szögletre tudták menteni a bányászcsapat védői. A beívelt labdát Kuharszki fejelte kapura, a védők mentettek, a labda a 15 méterre álló Göröcshöz került, aki előre fejelte és Solymosi 5 méterről a hálóba lőtt (l:0). Negyedóra után esett az iram. A tatabányai Laczkó megsérült, egy ideig ápoltak, majd végleg elhagyta a játékteret.
    Szünet után az 51. percben Bene 22 méteres hatalmas bombája a bal kapufa tövéről vágódott a hálóba (2:0). Egy perc múlva Kuharszki átadását továbbította a fiatal középcsatár a tatabányai kapuba (3:0). Az 53. percben szép támadás végén Göröcs a védők között a negyedik gólt lőtte (4:0). Az 55. percben Delit sportszerűtlen viselkedés miatt a játékvezető kiállította.

Dunántúli Napló, 1962. november 04.

2016.05.01, 19:53
    Újpesti Dózsa—Tatabánya 4:0 (1:0)

Szombaton Budapesten, a Megyeri úti pályán 18 ezer néző előtt játszották le a mérkőzést. A bányászcsapat egy kitűnő formában levő Újpesti Dózsával került szembe, — bár a nagyarányú vereséghez kétségtelenül hozzájárult Lackónak mindjárt az első félidő elején történt sérülése. A tehetséges fiatal játékos még húsz percig sántikálva "statisztált", de aztán kénytelen volt végképp elhagyni a játékteret. Ráadásul a második félidő 13. percében Deli feleselt a játékvezetővel, s emiatt a kiállítás sorsára jutott. A megbomlott hadrendű tatabányai csapat igyekezett feltartani az újpesti rohamokat, — támadásra azonban már alig futotta erejéből. A 12. percben Solymosi kapáslövéséből elért gólja után így is csak a második félidőben dőlt el végleg a mérkőzés sorsa: ekkor két ízben Bene, és egyszer Göröcs volt eredményes.

Komárom Megyei Dolgozók Lapja, 1962. november 07.