Törökszentmiklós - Olefin SC 2 : 5 12:00

2018.12.21, 20:35 (szerk.: 2018.12.21, 20:43)
    Olefin SC—Törökszentmiklósi SE 5:2 (3:2). Törökszentmiklós, 500 n. V.: Szilvási.

TSE: Kerekes — Szebenyi, Csontos, Porhanda, Ramos II, Őz, Lóié (Mészáros S.), Sebők, Rota, Bojtok (Lengyel), Ramos I.
    Edző: Vona János.

A mérkőzés előtt virággal köszöntötték a bajnokságot nyert TSE serdülő csapatának tagjait. Fülledt, meleg időben a hazaiak kezdték a játékot, és a második percben a vendégek gólt szereztek. A szögletből belőtt labdát Kisér a hálóba fejelte, 1:0. A kezdést követően egyenlített a hazai csapat: Sebők bal oldalról laposan belőtte a labdát, melyet Bojtok a hálóba lőtt, 1:1. Továbbra is támadásban maradt a hazai csapat. A 20. percben Sebők húszméteres lövését nagy bravúrral szögletre ütötte a vendégek kapusa. A szögletből belőtt labdát Ramos I a hálóba fejelte, 1:2. A gól után mezőnyfölénybe került a hazai csapat, de helyzeteiket nem tudták kihasználni. A 35. percben egyenlített a vendégcsapat: Magyar lesen kapott egy labdát, de a játékvezető tovább engedte, így biztosan lőtt a hálóba, 2:2. Az eset után a játékvezető őzt „szövegelésért” kiállította. A 38. percben vitatható tizenegyeshez jutott a vendégcsapat. Magyar a tizenhatosán belül átesett a becsúszó Porhanda lábán A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A 11-est Magyar biztosan lőtte a hálóba, 3:2. A második félidő első tizenöt percében mezőnyben folyt a játék, de egyik kapu sem forgott veszélyben. A 67. percben újabb vendéggól következett: Szőke az elmélázó miklósi védelem mellett tíz méterről biztosan lőtt a hálóba, 4:2. A 70. percben Lengyel 22 méterről belőtt szabadrúgása a kapufáról a mezőnybe pattant. A 84. percben a vendégcsapat beállította a végeredményt: Molnár a jobb oldalon 5 méteres lesen kapta a labdát, melyet biztosan lőtt a hálóba, 5:2. A vendégek győzelméhez nagy mértékben hozzájárult a játékvezetői hármas működése. Jók: Kiss, Kovács, Magyar, Kapus, ill. Ramos I, Sebők, Bojtok.
    Ifi: Olefin SC—TSE 3:1.

Forrás: Szolnok Megyei Néplap, 1988-06-13