Honvéd Kiss János SE - Paksi SE 7 : 2 17:00

NB III Délnyugati csoport 1976/1977, 35. forduló
  1. Népsport: 600

2019.01.01, 10:37
    Kiss János SE-Paks 7:2 (3:0)
    Kapolyon, 600 néző előtt került sor a mérkőzésre. Paks: Féhr — Bagó, Vábró, Szabadi, Váci, Kalmár, Kiss, Blatt, Bíró, Magony, Somodi. Csere: Szűcs, Kovács. Edző: Fertőszögi Béla. Csak az első 15 percben volt kiegyensúlyozott a játék, aztán fokozatosan felülkerekedett a hazai csapat. Két perc alatt két gól esett, a 16. és 17. percben találtak a paksi kapuba. 2:0. A 22. pereiben Féhr és Vábró együttesen tisztázott. A 36. percben már 3:0-ra vezetett a hazai csapat. A második félidő 3. percében Bírót a kifutó kapus a 16-oson belül felvágta. A büntetőt Kiss értékesítette. 3:1. öt perc múlva Szűcs szabálytalankodott a büntetőterületen belül. A 11-est a hazaiak góllá értékesítették. 4:1. A 10. percben már 5:l-re vezetett a Kiss János SE együttese. A 20. percben sikerült a Paksnak a második gólt lőni. Somodi beadását a kapus Bíró elé ütötte, aki nem hibázott. 5:2. A 30. percben ismét gólt ért el a kapolyi csapat. 6:2. Az utolsó 15 percben tűzijáték alakult ki a paksi kapu előtt, de a hazaiak a helyzetek sorozatát hagyták ki, végül a 43. percben állították be a végeredményt. 7:2.
    Csak negyedórán át volt egyenrangú ellenfél a Paks. A jó iramú mérkőzésen a rengeteg helyzetet teremtő hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek az önbizalmát vesztett Paks ellen. Csak Bíró és Kalmár küzdeni akarása érdemel említést.

Forrás: Tolna Megyei Népújság, 1977-05-31