Törekvés SE - Kaposvári Vasas 1 : 1 14:00

1. Népsport: 150

2018.12.07, 12:55
    Törekvés SE — X. Vasas 1:1 (1:0)
    Budapest, Bihari u., 150 néző. Vezette: Farkas.
    Törekvés: Végh — Bodonezi, Nagy, Balázs, Kara, Horváth, Kollár (Jávorka), Varga, Borik, Olasz (Zsidi), Szepesi. Edző: K. Nagy László. Vasas: Győrfi — Balogh, Kiss, Huszár, Fábián, Máli, Bíró, Burcsa, Boros, Herbei (Borbély), Laczkovics. Edző; Csanda István.
    32. perc: A hazaiak szögletet íveltek be, s az elalvó Vasas-védők mellett Olasz megszerezte a vezetést. 1:0.
    58. perc: Laczkovics labdájával Boros nyargalt el, beívelt, s Herbei fejese a hálóban kötött ki. 1:1.
    77. perc: Kara megjegyzést tett egy bírói ítéletre, ezért a játékvezető kiállította.
    78. perc: 11-eshez jutott a hazai csapat. Balázs büntetőjét Gyórfi bravúrosan védte.
    90. perc: A Vasas javára ítélt 11-est a játékvezető. Burcsa megijedt a nagy lehetőségtől, s kapu mellé lőtte a labdát.
    A »kiesési rangadó« helyenként jó játékot és végig nagy küzdelmet hozott. Szünet utáni játéka és helyzetei alapján a Vasas nyerhetett volna. Jók: Végh, illetve Gyórfi, Kiss. Laczkovics, Fábián. /quote]
    Forrás: Somogyi Néplap, 1975-03-25