Dorogi AC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 2 16:00

Békéscsaba - Dorog 2:2 (1:1)

Dorog, 1800 néző. V: Tapolczai
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Dobó, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Moós, Láza, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Dorog: Horváth I. — Aspirány, Tóth, Berecz, Takács, Kiss, Rátvai, Peszeki, Lahó, Horváth P., Bartalos. Edző: Hári László

13. perc: Peszeki nagy erejű lövése a bal oldali léc mellett ment ki.
    15. perc: jobb oldali szöglet után Moós hat méterről a léc alá bombázott, 1:0.
    19. perc: a csabai védelem összefutott, Bartalos közelről a kapu fölé emelt.
    24. perc: Peszeki az ötös sarkáról az üres kapuba fejelt, 1:1.
    44. perc: Rátvai, 6 méterre a kaputól, óriási helyzetben mellé gurított.
    46. perc: a csabai kapus elvetődve kiütötte a labdát, Rátvai ott termett és a hálóba továbbított. A játékvezető kirúgást ítélt.
    48. perc: Németh több dorogi védőt ügyes csellel átjátszott, majd 8 méterről a jobb sarokba
    lőtt, 2:1.
    63. perc: Aspirány futott fel a jobb szélen, pontos beadása után Rátvai 7 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát, 2:2.
    84. perc: Lengyel, három perccel később Moós kapott sárga lapot.

A csúszós pályán hatalmas küzdelmet vívott a két csapat. Nagy iramú, változatos volt a játék, a szurkolósereg a szemerkélő esőben is élvezte a színvonalas, sportszerű küzdelmet. Az eredmény igazságos.
    Jó: Kvasz, Dobó, Ambrus, Kriskó, Láza, Németh, ill. Aspirány, Takács, Rátvai, Lahó, Bartalos.
    (Göb Sándor)

7. Békéscsaba 27 9 12 6 36-31 30
    8. Dorog 27 9 11 7 30-26 29

Népsport, 1972. május 8. (Arcanum DT)
    Folytatódik a remek sorozat:
    Bcs. Előre Spartacus -Dorog 2-2 (1-1)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Dorog, 1800 néző V: Tapolczai (6)
    Előre Spartacus: Tóth (7) — Kvasz (6), Dobó (6), Szűcs (6), Lengyel (7), Ambrus (8), Kriskó (6), Moós (7), Láza (9), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Dorog: Horváth I. (7) — Aspirány I. (8), Tóth (7), Berecz (7), Takács (6), Kiss (6), Rátvai (7), Peszeki (8), Lahó (7), Horváth P. (7), Bartalos (8). Edző: Hári László

A 7. percben Kvasz beadását Németh nagy helyzetben mellélőtte.
    A 15. percben, amíg Némethet a partvonal mellett ápolták, szögletet értek el a lila-fehérek. Lengyel beívelését Moós az ötösön lekezelte és a léc alá vágta, 1-0.
    A 20. percben Kriskó jobboldali beadását a combgumival tovább játszó Németh óriási helyzetben fölé lőtte.
    Két perc múlva egy baloldali beívelésre Dobó és Tóth egyszerre ugrott fel, egymást zavarták, így a labda a fedezetlenül álló Peszeki élé esett, aki öt méterről az üresen hagyott kapuba fejelt, 1-1.
    Nem sokkal később kavarodás után Peszeki majdnem „ismételt”, de fejese szerencsére mellészállt.
    A félidő hátralevő részében Láza egy-két jó megmozdulása, Schneider szabadrúgása, és Ambrus kapáslövése — amely a kapufát súrolta — okozott izgalmat.

A második félidő első percében Aspirány beadására a lesen tartózkodó Rátvai rajtolt, de nem érte el a labdát, ami Tóth kapusról kipattant. Rátvai ekkor a hálóba lőtt, de Palotás partjelző már Aspirány beadásának pillanatában jelezte, hogy a dorogi csatár lesen állt.
    Tapolczai természetesen nem adta meg a lesgólt. A közönség hevesen tüntetett.
    A játékvezető két percre beszüntette a küzdelmet.
    Amikor az folytatódott, Németh három dorogi védő között — szorult helyzetből — mintegy nyolc méterről Horváth I. kapujába lőtte a csabaiak második gólját, 2-1.
    Mezőnyjáték után a 63. pereben a rendre felfutó Aspirány a kapu elé ívelt. Dobó nem találta el fejjel a beívelést, s a mögötte leeső labdát Rátvai 7 méterről a tehetetlen Tóth mellett a kapuba lőtte, 2-2.

A hátralevő időben élénkült a játék, akadt egy-két kisebb szabálytalanság is, de az eredmény már nem változott.

A mérkőzés előtti nagy eső csúszóssá tette a játékteret. Ennek ellenére iramos, változatos, magas színvonalú, élvezetes játék tanúi lehettünk.
    Az Előre Sp. tartja remek formáját, sőt egy kicsivel jobb helyzetkihasználással mindkét pontot hazahozhatta volna!