Volán SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 15:00

2020.06.20, 22:56 (szerk.: 2020.06.20, 23:33)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Volán SC 1:1 (1:0)

Rákoscsaba, 2000 néző. V: Szilvási
    Békéscsaba: Tasnády — Kvasz, Dobó, Láza, Lukoviczki (Lengyel az 55. percben), Ambrus, Kriskó, Imri, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Volán SC: Szegedi — Jónás, Szepesi, Tóth, Márkus, Hajdú, Molnár (Rattmann a 68. percben), Földes, Kaló (68. percben Török), Kiss, Bernáth. Edző: Kiss Jenő

12. perc: Hajdú beadása után a labda a védőkről Kaló elé került. Kaló közelről a kapu fölé lőtt.
    30. perc: Imri 20 méteres szabadrúgása után a labda a kapufát találta el.
    34. perc: Schneider váratlan lövését Szegedi szögletre ütötte. Imri szögletét Kriskó a tétovázó hazai védelem mellett a hálóba fejelte, 1:0.
    62. perc: Moós szöktette Kriskót, akinek lövését Szegedi kiütötte, majd a védelem tisztázott.
    66. perc: Kiss szabadrúgását Tasnády nagy bravúrral védte.
    68. perc: Tasnády kiütötte a labdát, Rattmann — látványosan — a hálóba fejelt, 1:1.
    90. perc: megszerezhették volna a hazaiak a győzelmet, Földes a jobb szélen elfutott, de labdájáról a hazai csatárok lemaradtak.

Jó iramú mérkőzés, mindkét félidőben a széltől támogatott csapat volt támadásban.
    Szünet után a hazaiak nagy nyomását a tapasztalt vidéki csapat védelme rendre tisztázta.
    A látottak alapján a döntetlen igazságos.
    Jó: Dobó, Láza, Ambrus, Kriskó, ill. Szepesi, Tóth, Hajdú és Kiss.
    (Ribényi Ferenc)

8. Békéscsaba 19 6 8 5 27-24 20
    ...
    14. Volán 19 4 6 9 23-34 14

Népsport, 1972. március 13. (Arcanum DT)
    Javuló játékkal
    Bcs. E. Spartacus - Volán SC 1-1 (1-0)

NB I/B bajnoki, Rákoscsaba, 2000 néző. V: Szilvási (8)
    Előre Spartacus: Tasnády (7) — Kvasz (7), Dobó (7), Láza (7), Lukoviczki (6), Ambrus (6), Kriskó (7), Imri (6), Moós (6), Németh (7), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Volán SC: Szegedi (7) — Jónás (6), Szepesi (8), Tóth (9), Márkus (6), Hajdú (6), Molnár
    (5), Földes (7), Kaló (6), Kiss (8), Bernáth (7). Edző: Kiss Jenő
    Csere: Lukoviczki helyett Lengyel (—) az 57. percben, illetve Molnár helyett Rattmann (—) a 68. percben, Káló helyett Török (—) a 68. percben.
    Szögletarány: 7-2 (2-2) a Volán SC javára.

Az első negyedóra tapogatódzó, változatos mezőnyjátékkal telt el. A kapuk nem igen voltak veszélyben, azután fokozatosan a vendégek lendültek támadásba.
    A 22. percben Moós távoli labdája jutott a kapu fölé.
    A 30. percben Imri nehéz szögből lőtt szabadrúgása a felső léc tetejéről vágódott a háló mögé.
    A 30. percben Némethet buktatták a Volán védők. A szabadrúgást Imri lőtte. Szegedi kapus hiába nyújtózkodott, már nem érte el a labdát, de az — szerencséjére — a felső lécet érintve a háló mögé vágódott.

A 34. percben Schneider célozta meg a kaput, Szegedi csak nehezen védte szögletre az erős lövést
    A 35. percben vezetéshez jutottak a lila-fehérek. Imri ívelt szögletét Kriskó magasan felugorva fejelte a kapu jobboldalába, 1-0.
    Újrakezdés után Kriskó szerezte meg a labdát. Elfutott, majd Tóth szabálytalankodott vele szemben. Közben Németh reklamált s ezért Szilvási sárga cédulát mutatott néki.
    A félidő hajrájában a hazaiak is szóhoz jutottak.
    A 40. percben Bernáth alig lőtt a léc fölé, később Hajdú lövését szögletre hárították a csabai védők. A beívelés után Molnár csak centiméterekkel fejelt a jobb kapufa mellé.

Szünet után még 10 percig a békéscsabaiak maradtak támadásban — eredménytelenül.
    Ezután a hazaiak vették át a játék irányítását és nagy nyomás nehezedett Tasnády kapujára.
    Az 55. percben Bernáth lövését tette ártalmatlanná, röviddel utána Földesi erősen meglőtt labdáját ütötte az alapvonalon túlra az Előre Spartacus kapusa.
    Szöglet után Szepesi fejese alig szállt el a jobboldali léc mellett.
    A 62. percben Molnár szabadrúgása zúgott el a léc fölött.
    Az ellentámadás során villámgyors Imri—Moós—Kvasz adogatás után a hátvéd a 16-osról leadott nagyerejű lövését a kapus elvetődve a mezőnybe öklözte. (Akár a kapuba is „sétálhatott” volna Kvasz a labdával.)
    Egy újabb lila-fehér támadásnál Kvasz pontatlanul passzolt Imrinek. A csatár megjegyzést tett játékos társára. Ezért a közelben álló játékvezető Imrinek is sárga cédulát mutatott!
    Változatosabb, élénkebb lett a játék.
    A 66 .percben Kiss szögletét ütötte ki Tasnády, a másik oldalon Kriskó kapkodott el jó helyzetet.
    A 69. percben Kiss szabadrúgását az Előre Spartacus kapuvédője csak másodszorra védte.
    A 70. percben ismét Kiss végzett el Tasnády kapujától 22 méteres szabadrúgást. A nagyerejű lövés a békéscsabai kapus melléről kipattant és a befutó Rattmann közelről fejelt a kapu közepébe, 1-1.
    Újrakezdés után Németh húzott el a jobbszélen, éles belövését a kapus az utolsó pillanatban szedte le Kriskó lábáról.
    A másik oldalon Tasnády kifutva mentett Hajdú elől.
    A 85. percben Imri került gólhelyzetbe, de kivárt és a keresztező Tóth szerelni tudta.
    A 88. percben Bernáth közelről lőtt — gyengén — Tasnády kezébe.

A második félidőben is láthattunk egy veszélyes Imri szabadrúgást, ez azonban elsuhant a bal felső sarok fölött. Képünkön Kvasz (a háttérben), Imri és a Volán védők. (Fotó: Demény Gyula)

Gyönyörű, napsütéses időben, a viharos erejű széltől támogatott csabaiak nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. Ötletesen, ügyesen és gyorsan adogattak, tervszerűen szőtték támadásaikat. A befejezésekkel azonban adósak maradtak.
    Szünet után megváltozott a játék. Ekkor már — a nagy szél segítségével — a hazaiak is veszélyesen támadtak. Nyomasztó fölénybe kerültek, noha egy szerencsés góllal, de mégis kiegyenlítettek.
    Summázva a látottakat: a közepes iramú, és színvonalas mérkőzésen a döntetlen igazságos.