Békéscsabai Előre Spartacus SC - Volán SC 4 : 0 13:30

2020.07.17, 21:57
    Békéscsabai Előre Spartacus - Volán SC 4:0 (3:0)

Békéscsaba, 4500 néző. V: Hévízi
    B.-csaba: Tasnádi — Szűcs, Dobó, Rácz, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Kovács, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Volán: Szegedi — Tóth, Mángó, Molnár, Szepesi, Jónás (Földi, a 29. percben), Földes, Káló, Hajdú (Török, a szünetben), Kiss, Bernáth. Edző: Kiss Jenő

15. perc: Németh faképnél hagyta a védőket, és a kimozduló kapus mellett élesen lőtt a jobb sarokba, 1:0.
    17. perc: Kiss 18 méterről lövésre szánta el magát, a labda a felső lécről pattant a mezőnybe.
    30. perc: Németh kapura tört és 8 méterről óriási erővel bombázott a bal alsó sarokba, 2:0.
    39. perc: Kovács csúsztatott fejessel küldte a labdát a hálóba, 3:0.
    41. perc: Bernáth lefutotta a védőket, elhúzta a labdát az elé vetődő Tasnádi mellett, azután önzetlenül középre gurított, de Hajdú még az üres kapuba sem tudott betalálni.
    74. perc: Németh a félpályáról iramodott meg. Hat (!) védőt kicselezett, majd átadását Kovács elegánsan helyezte a kapu jobb sarkába, 4:0.
    77. perc: a kitörő Kaló lábáról Tasnádi merész vetődéssel szerezte meg a labdát.

A megfiatalított és átszervezett Békéscsaba határtalan lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe és végig kezében tartotta az irányítást.
    A gyenge napot kifogó Volánnak csak fellángolásai voltak.
    Jó: Németh (a mezőny legjobbja), Dobó, Kovács, Schneider, Tasnádi, ill. Tóth, Földes.
    (Machalek István)

7. Békéscsaba 14 5 5 4 22-18 15
    ...
    16. Volán 14 3 3 8 15-27 9

Népsport, 1971. november 8.
    Feltámadt az Előre-szív:
    Bcs. Előre Spartacus - Volán SC 4:0 (3:0)

Békéscsaba, Kórház u. 4500 néző. V: Hévízi (7)
    Előre Spartacus: Tasnádi (7) — Szűcs (6), Dobó (8), Rácz (6), Lengyel (6), Ambrus (6), Kriskó (7), Kovács (8), Moós (7) Németh (9), Schneider (8). Edző: Piller Sándor
    Volán: Szegedi (4) — Tóth (7), Molnár (5), Mángó (6), Jónás (6), Szepesi (5), Kalló (6), Földes (7) Kiss (6), Hajdú (6), Bernát (6). Edző: Kiss Jenő
    Cserék: Moós helyett a 85. percben Cziffra (—), ill. Jónás helyett a 29. percben Földi (6), Hajdú helyett a szünetben Török (6).
    Szögletarány: 11:4 (6:2) a Bcs. Előre Spartacus javára.

Az első veszélyes támadást a vendégek vezették. Bernát éles belövését Tasnády kifutva, lábbal szögletre hárította.
    A másik oldalon Kriskó fütty után lőtt érvénytelen gólt.
    A következő tíz percben Molnár kemény „belépői” bosszantották a nézőket.
    A 16. percben vezetéshez jutottak a csabaiak. Moós a félpályáról meredeken szöktette Némethet. A csatár faképnél hagyta védőit, majd a megdermedt kapus mellett nyolc méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 1:0.
    Újrakezdés után Kiss nyargalt el a jobbösszekötő helyén, és 20 m-es lövése nyomán a labda a baloldali felső lécről vágódott a mezőnybe!
    Ezután több kemény belemenést láthattunk a vendégek részéről. Bernát hátulról belerúgott Lengyelbe, majd a Volán-csatár sérülést színlelve a földön fetrengett! Közben Jónás egy fűcsomón megbotlott és olyan szerencsétlenül esett el, hogy a bal válla kificamodott. A középpályás rövid ápolás után — nem tért vissza.
    A 30. percben újabb gólt értek el a lila-fehérek. Ambrus vitte fel a labdát, s közben Szepesi megtámadta őt. A labda a csabai fiúról elpattant és a szemfüles Németh elcsípte. A balösszekötő a megtorpanó védők között elhúzott, majd a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 2:0.
    A 30. percben a mezőny legjobbja, Németh Lajos a megtorpanó védők között vágta Szegedi hálójába az Előre Spartacus második gólját. (Fotó: Barnácz István)
    Állandósult a hazaiak fölénye.
    A 39. percben Némethet szögletre szerelték. Schneider beívelése a védőkről ismét hozzá került. Újabb beadását Kovács a védők gyűrűjében fejjel remekül csúsztatta a háló jobb oldalába, 3:0.
    A nagy lelkesedéssel és igen jól játszó Kovács ezzel a remek fejessel állította be az első félidő eredményét.
    Az ellentámadás során a 41. percben Bernát lefutotta a hazai védőket, a kivetődő Tasnádi mellett is elhúzott, majd a tisztán álló Hajdúhoz játszott. A középcsatár óriási gólhelyzetben az üres kapu mellé helyezett!

A második játékrészt erőtlen Volán-támadások vezették be. Molnár jó helyzetben magasan a kapu fölé emelt, Földes gyenge lövése a csabai kapus ölében halt el.
    A 64. percben Rácz ügyes szerelése kapott megérdemelt tapsot.
    Két perccel később Németh egyéni alakítása után a kapus csak nehezen hárított.
    Az ellenkező oldalon Kalló elől Tasnády merész vetődéssel tisztázott.
    A 70. percben látványos hazai támadás futott a pályán. Öt csabai fiú lábán vándorolt a labda, majd a gólhelyzetbe került Kovács elől Tóth az utolsó pillanatban hárítani tudott.
    A 74. percben Németh a felezővonalról iramodott meg, hat (!) védőt kicselezve a tisztán álló Kovácshoz játszott. A jobbösszekötő közelről, nagy nyugalommal helyezett a kapu jobb alsó sarkába, 4:0.
    A 84. percben Moós összecsapott Kissel, a csabai fiú végleg kiállt.
    Az utolsó percekben Kiss bomba-szabadrúgása Lengyelt találta fejen, aki rövid ápolásra szorult.

A megfiatalított és átszervezett hazai együttes határtalan lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. A kezdeti idegeskedés mindjobban alábbhagyott, fokozatosan átvették a játék irányítását és mindvégig biztosan tartották kezükben a mérkőzést. Győzelmük akár nagyobb arányú is lehetett volna. A gyenge napot kifogó vendégeknek csak fellángolásaik voltak.