Budafoki MTE-Kinizsi - Békéscsabai Előre Spartacus SC 4 : 1 15:00

2020.02.21, 17:31 (szerk.: 2020.06.07, 15:14)
    Budafok - Békéscsaba 4:1 (1:1)

Budafok, 3000 néző. V: dr. Jármai
    Budafok: Németh — Szöllősi, Kapitány, Tóth, Tátrai, Szőke, Fazekas, Ozsváth, Nell, Kalmár I, Kalmár II. Edző: Dobes Gyula
    B.-csaba: Tóth M. — Kvasz, Kerekes (Kiss, a 62. percben), Láza, Lengyel, Schneider, Karasz, Moós, Dávid (Vágási, a 75. percben), Németh, Zielbauer Edző: Babolcsay György

13. perc: Zielbauer kiugrott a védők közül, 10 méteres lapos lövésébe Németh beleütött, de a labda a kezéről a hálóba gurult. 0:1.
    23. perc: Kalmár I közeli fejesét szépen védte Tóth.
    27. perc: Kalmár II-t a 16-oson belül Karasz buktatta. A büntetőt Kapitány belőtte. 1:1.
    43. perc: Dávid óriási helyzetben, az 5-ösön késlekedett a lövéssel, s Németh lábbal mentett.
    46. perc: Németh 15 méterről, kapásból a felső lécet találta el.
    70. perc: Kapitány 17 méterről, szabadrúgásból, óriási erővel lőtt a jobb felső sarokba. 2:1.
    80. perc: Kalmár I szép cselek után a kifutó kapus mellett a hálóba emelt, 3:1.
    91. perc: Kalmár II szögletét Tóth M. a saját kapujába ütötte, 4:1. öngól!

A vendégek csak a mezőnyben játszottak tetszetősen. A kapu előtti határozottság döntőnek bizonyult.
    Jó: Kapitány, Tóth, Tátrai, Kalmár I, ill. Láza, Moós, Zielbauer
    (Janák László)

2. Budafok 6 4 2 - 13-6 10
    ...
    9. Békéscsaba 6 3 - 3 9-11 6

Népsport, 1973. szeptember 17.

Budafok - Bcs. Előre Spartacus 4-1 (1-1)

Budafok, 3 ezer néző. V: Jármai dr. (7)
    Budafok: Németh (5) — Szőlősi (5), Kapitány (6), Tóth (6), Tátrai (6), Szőke (5), Fazekas (5), Osváth (6), Nell (5), Kalmár L. (6), Kalmár Gy. (5) Edző: Dobes Gyula
    Békéscsaba: Tóth (6) — Kvasz (6), Kerekes (4) , Láza (6), Lengyel (5), Schneider (5), Karasz (3), Moós (5), Dávid (4), Németh (4), Zielbauer (5) Edző: Babolcsai György
    Csere: Kerekes helyett a 62. percben Kiss (4), Dávid helyett Vágási (4) a 73. percben.

Az első percekben a két 16-os között folyt a játék, majd a Békéscsaba vette át az irányítást.
    A 13. percben Karasz indításával — a lesre játszó budafoki védelem mellett — Zielbauer megugrott és a vetődő Németh mellett gólba vágta a labdát, 0—1.
    A 27. percben Kalmár Gy. becselezte magát a csabai büntetőterületre, amikor a visszafutó Karasz hátulról szerelni akarta. A csatár átesett Karasz lábán. A játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Kapitány a jobb sarokba rúgta, 1—1.
    A 43. percben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt kihasználatlanul. Dávid tisztára játszotta magát, már az öt és felesnél járt, amikor a felpattanó labdát a kapujából kifutó Németh a mezőnybe rúgta.

A második félidő is Előre Spartacus támadásokkal kezdődött.
    A 46. percben egy bal oldalról beívelt labdát Németh mellel maga elé tett, a csatár óriási lövése azonban a felső lécről pattant vissza.
    Egészen a 70. percig a középpályán pattogott a labda, ekkor a nagyon jól bíráskodó Jármai dr. — érthetetlenül — a Budafok javára ítélt szabadrúgást, 17 méterre a csabai kaputól. Kapitány állt a labda mögé és nagy erővel a jobb felső sarokba bombázott. Tóth a sorfaltól nem látta a labdát, 2-0.
    A Békéscsaba ezután kitámadott.
    A 80. percben Kalmár L. remek cselekkel tisztára játszotta magát és a kifutó Tóth mellett a hálóba gurított, 3-1.
    A játékvezető — miután Kerekes sérülése miatt két percet állt a játék — hosszabbított.
    A 91. percben Kalmár Gy. egészen az alapvonalig cselezte magát. Olyan rossz szögben volt, hogy onnan csak beadni lehetett. Tóth is erre számított, kimozdult kapujából. Kalmár Gy. viszont ezt észrevette és kapura nyeste a labdát. A hátráló Tóth — balszerencséjére — úgy ütött a labdába, hogy az a hálóban kötött ki, 4-1.

Nem úgy indult a mérkőzés, hogy az Előre Spartacus 3 gólos vereséggel hagyja el a játékteret. Sajnos, a lila-fehérek csak a mezőnyben játszottak tetszetősen, csatárai a kapu előtt a legnagyobb helyzeteket is kihasználatlanul hagyták.
    A Budafok — bér a középpályán kevesebbet birtokolta a labdát — kapu előtti határozottságával, a maga javára döntötte el az igen változatos, jó iramú, jó játékvezetés mellett (Jármai dr.-nak csak egy ítéletét lehetett kifogásolni) sorra került találkozó sorsát.