FŐSPED Szállítók SE - Nagykanizsai Olajbányász SE 5 : 3 13:00

2018.01.06, 09:49
    FŐSPED-Szállítók —Olajbányász 5:3 (3:0)
    Czabán Samu tér, 1000 néző. V.: Marton.
    FÖSPED: Lánckor — Kárpáti, Molnár, Hirbek, Fejes, Balogh, Losonci, Kanyó, Márkus, Major Stepán. Edző: Bundzsák Dezső.
    Olajbányász: Vlaszák — Doszpoth, Söjtör, Harcz, Simon, Kovácshegyi, Hangai, Dr. Füle, Müller, Pávlicz, Sulyok, (Török, a szünetben). Edző: Kunos Ferenc.
    A gólokban gazdag mérkőzésen már a 4. percben megszerezte a hazai csapat a vezetést. Stepán—Major—Losonci volt a labda útja a menteni igyekvő Doszpoth elcsúszott és Losonczi bizosan lőtt a hálóba (1:0), A 11. percben Füle dr.-t szabálytalanul szerelték a 16- oson belül, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt. A 20. percben Kárpáti jobbról ívelte be a labdát, a kanizsai védők csak nézték, hogy Losonczi élesen a hálóba fejelte (2:0). A 40. percben Doszpoth felszabadítás helyett hazaadott, Losonczi az alapvonalon elcsípte a labdát, hátra gurított és Major 5 méterről nem hibázott (3:0). A 67. percben szépítettek a vendégek. Füle lövését Lánckor ugyan megfogta, de kiejtette a labdát és Hangai estében a hálóba továbbított (3:1). Hét perccel később egy felszabadításnak szánt labda rövidre sikerült, Hangai rálőtte, és az egyik védő hátát érintve a hálóba pattant (3:2). A 77. percben Füle dr. kapott jó labdát és megszerezte a kiegyenlítő gólt (3:3). A hajrá igen izgalmasan alakult. A hazai csapat erősíteni tudottt, és ismét a maga javára fordította a mérkőzést. A 83. percben Losonczit a büntetőterület határán felvágták, a 11 -est Losonczi értékesítette (4:3). (A reklamáló dr. Fülét a játékvezető kiállította.) Két perccel a mérkőzés befejezése előtt Márkus lövése Vlaszák kapus kezét érintve jutott a hálóba (5:3). Jók: Kárpáti, Losonczi, Kanyó, Márkus, illetve Hangai, Müller.

Forrás: Dunántúli Napló, 1974-11-25