Békéscsabai Előre Spartacus SC - BVSC 4 : 0 15:00

2023.01.10, 15:30 (szerk.: 2023.01.10, 15:32)
    Békéscsabai Előre - BVSC 4:0 (2:0)

Békéscsaba, 4500 néző
    V: Szávó
    B. Előre: Tóth M. — Kvasz, Tolnai, Láza, Lengyel, Ambrus, Tóth Cs, Moós, Imri, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    BVSC: Ádám (Németh, a szünetben) — Kollár, Bodonczi, Jávorka, Zsebeházi, Takács, Bazsánt, Salcza, Molnár, Nagy (Solti, 70. p.), Kaszás. Edző: Szigeti Ferenc.

25. perc: Lengyel labdáját a 16-oson álló Imri fordulásból kapura lőtte, a labda a kapus kezét érintve a jobb felső sarokba vágódott, 1:0.
    30. perc: Németh lövését Ádám kiejtette, a labda Imrihez került, aki elől az utolsó pillanatban tisztázott szögletre Bodonczi.
    34. perc: Schneider futott el a bal oldalon, középre ívelt, Németh magasan felugorva, a kifutó kapus fölött fejelt a hálóba, 2:0.
    70. perc: Németh átadását a jó helyzetben levő Tóth Cs. kapura lőtte, a labda a jobb oldali kapufélfáról pattant a mezőnybe.
    78. perc: Ambrus 30 méterről hatalmas lövést küldött kapura, s a labda, mintha zsinóron húzták volna, a bal felső sarokba vágódott, 3:0.
    86. perc: a szögletzászló közeléből Schneider ívelt be szabadot, Moós fejjel csúsztatta a bal sarokba a negyedik gólt, 4:0.

Élénk iramú játék, közepes színvonal, végig sportszerű küzdelem.
    A lendületesebben játszó Békéscsaba lényegesen többet és veszélyesebben támadott, a fővárosiak csak a mezőnyben játszottak elfogadhatóan.
    Szünet után alábbhagyott a hazai támadósor lendülete, a BVSC enyhe mezőnyfölénybe került, de körülményeskedő csatárai nem bírtak a jól záró Előre-védelemmel.
    A hajrában ismét a Békéscsaba kerekedett felül és a mérkőzés végéig irányította a játékot.
    Jó: Tolnai, Láza, Moós, Németh, ill. Rodonczi, Kaszás.

V: Szávó
    Előre: Tóth M. (8) — Kvasz (5), Tolnai (7), Láza (8), Lengyel (7), Ambrus (7), Tóth Cs. (6), Moós (8), Imri (8), Németh (7), Schneider (6). Edző: Piller Sándor.
    BVSC: Ádám (5) — Kollár (6), Bodonczi (7), Jávorka (6), Zsebeházi (6), Takács (5), Bazsant (7), Salcza (6), Molnár (7), Nagy (5), Kaszás (6). Edző: Szigeti Ferenc.
    Csere: Ádám helyett Németh a szünetben, Nagy helyett Solti a 70. percben.
    Szögletarány 10:2 (6:1) az Előre javára.

Moós lövése vezette be a találkozót, az ellentámadás során Tolnai ügyesen szerelte Nagyot.
    Lengyel letalpalta a BVSC balösszekötőjét, aki rövid ápolás után tovább játszott. A másik oldalon Takács Moóssal tette ugyanezt.
    A fergeteges hazai rohamok a 25. percben góllá értek.
    Lengyel labdájával Kvasz a szélen elviharzott, éles beadását Imri bal lábbal vágta a kapu jobb oldalába, 1:0.

A gól után továbbra is az Előre maradt támadásban.
    Németh bombáját a kapus kiejtette, de Imri elől szögletre mentettek a védők.
    A 32. percben Kaszás éles lövését védte Tóth M.
    A 34. percben remek Moós-Tóth Cs. adogatás után a jobbszélső bal oldalról beívelt labdáját Németh magasra ugorva, a kiinduló kapus fölött fejelte a hálóba, 2:0.
    Egy perc múlva a kitörő Imrit Salcza csúnyán leterítette. A játékvezető nagy meglepetésre 11-es helyett szögletet ítélt.
    Szünetig a BVSC tér-felén pattogott a labda, Tóth M.-nek mindössze Kaszás szabadrúgását kellett ártalmatlanná tennie.
    Fordulás után mintegy 10 perces hózápor vonult végig a pályán.
    Németh az 52. percben az Előre kapujánál szerelte Bazsánt. Ezután a balösszekötő hatalmas lövése alig szállt el Ádám kapuja fölött.
    A 60. percben Kaszás ravasz beadása a háló tetején kötött ki.
    Moós veszélyeztetett, majd Tóth Cs. becselezte magát a kapu előterébe, lőtt, de a labda a lécről kivágódott.
    A 73. percben Kaszás okozott zavart a csabai védelemben.
    Négy perc múlva Ambrus vezette fel a labdát és mintegy 30 m-ről a jobb felső sarokba bombázott, 3:0.
    A 80. percben Bazsant szabadrúgását Tóth M. bravúrosan mentette szögletre.
    A 85. percben Schneider szabadrúgását Moós csúsztatott fejessel küldte a jobb alsó sarokba, 4:0.
    A 34. percben Németh a kifutó kapus fölött fejeli a hálóba a Bcs. Előre második gólját. (Fotó: Barnácz)

BÍRÁLAT
    Az első félidőben mintegy fél órán keresztül kiegyenlített volt a küzdelem - helyenként kemény belemenésekkel.
    Az Előre fokozatosan fölénybe került és a félidő végéig szinte egy kapura játszott.
    Fordulás után sem csökkent a hazaiak támadó kedve. A vasutasok teljesen védekezésre rendezkedtek be.
    Ambrus gólja után javuló formában, tetszetősen játszott a lila-fehér gárda. A BVSC fiatal, fürge csatárainak a 16-osnál elfogyott a tudományuk.

Jók: Tóth M., Láza, Lengyel, Moós, Imri ill. Bazsánt, Kaszás, Bodonczi