Békéscsabai Előre Spartacus SC - Debreceni VSC 2 : 1 16:00

2020.11.28, 22:33 (szerk.: 2020.11.28, 22:45)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Debreceni VSC 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Maczkó
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel (Veszelka, a szünetben), Ambrus, Dobó, Németh, Moós (Koródi, a 66. percben), Imri, Schneider. Edző: Piller Sándor
    DVSC: Szabó II - Szabó I, Nagykaposi, Zágonyi, Potyók (Kuchta, a 65. percben), Lipők, Szabó III (Mezei, a 70. percben), Vásárhelyi, Rozgonyi, Vaczlavik, Dóczé. Edző: Piber István

8. perc: Dóczé a 11-es pontig cselezte magát, de Láza remekül szerelt. Az ellentámadásból szögletre szereltek a debreceniek. Schneider ívelt középre és Moós közelről a bal alsó sarokba fejelt, 1:0.
    38. perc: Imri bombáját hárította Szabó II. Még ugyanebben a percben Vaczlavik távoli labdáját öklözte a mezőnybe Tasnádi.
    52. perc: Németh éles szögből célozta meg a kaput, a kivetődő Szabó II azonban a levegőben úszva hárított.
    60. perc: Lipők tisztán állva, tíz méterről az égbe lőtt.
    62. perc: Veszelka ügyesen futott el Zágonyi mellett, pontosan adott középre és Németh hat méterről a kapuba helyezett, 2:0.
    67. perc: Dóczé közeli lövését Tasnádi a bal alsó sarokból tenyerelte szögletre.
    75. perc: Vaczlavik húsz méterről lövésre szánta el magát. A csavart, lapos lövés a vetődő Tasnádi kezéről perdült a csabai hálóba, 2:1.

Nyomban a kezdés után kitűnt, hogy nagy taktikai harc lesz.
    A vendégek Imrire és Némethre külön őrzőt állítottak, a hazaiak Dobóval erősítették meg védelmüket. Később nagyot esett a játék színvonala.
    Fordulás után erősödött az iram, eseménydúsabb lett a küzdelem. A csabaiak második gólja után erőteljesen rohamozott a debreceni csapat és sikerült szépítenie.
    Az egygólos győzelemre feltétlenül rászolgált a Békéscsaba.
    Jó: Láza (a mezőny legjobbja), Németh, Ambrus, Dobó, Szűcs, ill. Nagykaposi, Szabó II, Vaczlavik.
    (Machalek István)

5. Békéscsaba 27 12 6 9 34-29 36
    ...
    9. Debrecen 27 10 9 8 32-26 31
    Az utolsó oszlopban a szerzett pontok a jutalompontokkal együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. május 10.
    Bcs. Előre Spartacus - DVSC 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Maczkó (6)
    Előre Spartacus: Tasnády (6) - Kvasz (7), Láza (9), Szűcs (8), Lengyel (6), Ambrus (8), Dobó (8), Németh (9), Moós (8), Imri (6), Schneider (6). Edző: Piller Sándor
    DVSC: Szabó II (7) - Szabó I (6), Nagykaposi (8), Zágonyi (7), Potyók (6), Lipők (7), Szabó II (7), Vásárhelyi (7), Rozgonyi (6), Vaczlavik (8), Dóczé (7). Edző: Pyber István
    Csere: Lengyel helyett Veszelka (7) a szünetben, Moós helyett Kóródy (-) a 66. percben, ill. Potyók helyett Kuchta (-) a 65. percben, Szabó III helyett Mezei (-) a 70. percben.

A csabai csapat vezette az első támadást. Németh lövése a felső léc éléről az alapvonalon túlra pattant.
    Feltűnt, hogy a debreceniek nagy gondot fordítottak Imri és Németh őrzésére.
    A 8. percben Dóczé becselezte magát a csabai kapu előterébe, de Láza a 11-es pontnál elegánsan szerelte. Az előre vágott labdából csabai ellentámadás alakult ki. A védők az alapvonalon túlra mentettek. A „Dózsa-szöglet” után Schneider középre ívelt és Moós remek fejessel csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba, 1:0.
    Öt debreceni védő mellett - Moós a győztes! A 8. percben Moós Nagykaposi (3-as mezben) mellett a hálóba fejeli a csabaiak vezető gólját. Balról Lipők, a háttérben Potyók, a kapuban Szabó II és Szabó I

A 15. percben Dobó nehéz szögből a kapus kezébe lőtt.
    Nem sokkal később Németh átkígyózott a védőkön, de kecsegtető helyzetben elcsúszott.
    A 20. percben Ambrus keresztlabdáját Lengyel alig bombázta a bal alsó sarok mellé.
    Látványos csabai támadás végén Ambrus nagy erejű lövése centiméterekkel kerülte el Szabó II kapuját.
    Nem sokkal később Németh belövését a kapu szájából vágták ki a védők.
    Debreceni ellentámadás során Szűcs - a jobbhátvéd posztján - becsúszó szereléssel állította meg Dóczét.
    Ezután a vendégek is vezettek néhány jó támadást, de nem tudtak helyzetet összehozni a Dobóval megerősített csabai védelem mellett.
    A 38. percben Imri erős lövését Szabó II kiütötte. Ambrushoz került a labda, a fedezet azonban nem jutott lövéshez.
    A másik oldalon Vaczlavik bombáját Tasnády a mezőnybe öklözte.
    A 43. percben Schneider beadása Moós lába előtt - óriási helyzetben - elcsúszott.

A második félidőt Vaczlavik távoli lövése vezette be.
    Élénkült az iram, eseménydússá vált a játék.
    Az 52. percben Németh éles szögből leadott lövését, majd Ambrus bombáját védte bravúrosán a debreceni kapus.
    Az 55. percben Imri, Moós, Németh adogatás után az összekötő lövése Szabó II-ről kipattant. Veszelka a hálóba fejelte a labdát. A DVSC-kapus a földön maradt s a játékvezető - nem adta meg a gólt!
    A 60. percben Szabó III két csel után az égbe lőtt.
    Néhány perc múlva Ambrus beadásáról Németh - a kapu torkában - egy gondolattal lekésett.
    A 63. percben Moós indította Veszelkát, a fiatal csatár lefutotta Zágonyit, majd laposan Németh-hez játszott, aki a hálóba vágta a labdát, 2:0.
    Az akció közben Moós megsérült, majd végül kiállt.
    A két gólos vezetés birtokában „lazítottak” a hazaiak és a DVSC támadásba lendült.
    Dóczé közeli lövését Tasnády az alapvonalon túlra tenyerelte. A szöglet után Vásárhelyit nehezen szerelték a védők.
    A 68. percben Szabó III elől Tasnády magasra ugorva húzta le a labdát, közben mindketten a földre huppantak. A játékvezető sípolt, a labda a kapuba gurult. Rövid ápolás után Tasnády elfoglalta helyét a kapuban. Szabó III viszont nem tért vissza.
    A csabai szabadrúgással Németh elviharzott a jobbszélső helyén, nagy lövést eresztett meg, Szabó II azonban a levegőben úszva kiütötte a labdát.
    A 70. percben Vaczlavik 20 méterről megcélozta a csabai kaput, a pörgő labda a vetődő Tasnády keze között surrant a hálóba, 2:1.
    A hajrában Dobó, Imri, Ambrus, a másik oldalon Vásárhelyi lövése okozott izgalmat.

Németh (balról) kitűnően játszott a DVSC ellen. Képünkön Nagykaposival néz „farkasszemet”.

A csabai csapat fél órán keresztül irányította a játékot, később a vasutasok is vezettek egy-két veszélyes támadást.
    Szünet után, 2:0-ig a csabaiak voltak fölényben, később azonban átengedték a kezdeményezést a vasutasoknak.
    A látottak alapján - a közepes iramú és színvonalú, küzdelmes mérkőzésen - a több gólhelyzetet összehozó Előre Spartacus rászolgált a győzelemre.