BKV Előre SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 3 : 0 16:00

2020.12.20, 22:43
    BKV Előre - Békéscsabai Előre Spartacus 3:0 (1:0)

Knopp I. u., 1300 néző. V: Závodszky
    BKV Előre: Rothermel - Juga, Reif, Tordai (Nagy Cs., a 29. percben), Csider, Tuba, Arató, Kékesi, Kovács, Kisutzky, Povázsai. Edző: Anda László
    Békéscsaba: Tasnádi (Tóth M., 69. percben) - Kvasz, Tolnai (Száraz, a szünetben), Láza, Lengyel, Ambrus, Dupsi, Imri, Moós, Németh, Dobó. Edző: Piller Sándor

7. perc: Imri lövésébe Rothermel belevetette magát.
    12. perc: Povázsai centiméterekkel lőtt a léc fölé.
    14. perc: Dobó pattogós lövését védte remekül Rothermel.
    15. perc: Kisutzky lábáról - kitűnő helyzetben - elpattant a labda.
    21. perc: Tolnai lábáról leperdült a labda, Kékesi megugrott, a vele együtt futó Kisutzkyhoz adott, aki a kapus hasa alatt a hálóba bombázott, 1:0.
    34. perc: Ambrus hatalmas bombája a jobb oldali léc külső éléről vágódott vissza.
    60. perc: Imri ravaszul csavart szabadrúgását Rothermel bravúrosan védte.
    62. perc: Povázsai 25 méteres lapos szabadrúgása a jobb alsó sarokban kötött ki. 2:0.
    74. perc: Dupsi fejesét Rothermel az utolsó pillanatban vetődve kiütötte.
    90. perc: Kovács a jobb oldalon elfutott, beadását a berobbanó Kisutzky 6 méterről a hálóba fejelte, 3:0.

A magára talált BKV Előre lelkes, odaadó játékkal fektette két vállra az erőteljesen játszó csabaiakat. A hazai győzelem értékét még az sem csökkenti, hogy két gól a vendégek durva védelmi hibájából született.
    Jó: Rothermel, Juga, Reif, Arató, Kisutzky, ill. Láza, Németh, Dobó.
    (Kun István)

6. Békéscsaba 23 9 5 9 26-26 29
    ...
    18. BKV Előre 5 5 13 12-24 18
    Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. április 12. (Arcanum DT)
    Hidegzuhany a Knopp utcában
    BKV Előre - Bcs. Előre Spartacus 3:0 (1:0)

Budapest, Knopp I. u., 1300 néző. V: Závodszky
    BKV Előre: Rothermel (8)) - Juga (7), Reif (8), Tordai (-), Csider (6), Tuba (6), Arató (6), Kékesi (8), Kovács (6), Kisutzky (8), Povázsai (7). Edző: Anda László
    Békéscsaba: Tasnádi (5) - Kvasz (6), Tolnai (5), Dobó (7), Láza (7), Lengyel (6), Ambrus (5), Dupsi (5), Imri (5), Moós (6), Németh (7). Edző: Piller Sándor
    Cserék: Tordai helyett Nagy Cs. (6) a 29. percben, ilL Tasnády helyett Tóth M. (6) a 69. percben, Tolnai helyett Száraz (5) a szünetben.

Az 5. percben Imri kicselezett három védőt, de a kivetődő kapusba bombázott.
    Jól adogatott a csabai együttes.
    A 14. percben Dobó lövése adott munkát Rothermelnek.
    A 21. percben Kékesi könnyedén ment el Tolnai mellett, visszagurított és Kisutzky 10 méterről a hálóba vágta a labdát, 1:0.
    A gól után enyhe mezőnyfölénybe került az Előre Spartacus.
    A 37. percben Ambrus 25 méterről hatalmas kapufát lőtt.

Szünet után Kvasz iramodott meg a jobbszélen, de ahelyett, hogy tovább vezette volna a labdát, 15 méterről elhamarkodottan fölé lőtt.
    A 60. percben Dupsit buktatták a fővárosi védők. A „szabadot” Imri rúgta. Lövését Rothermel bravúrosan hárította.
    A másik oldalon Moós szabálytalankodott. A 25 méteres szabadrúgást Povázsai a későn vetődő Tasnády mellett a jobb sarokba vágta, 2:0.
    A 67. percben Dupsi átadását Moós küldte kapura, Rothermel ezúttal is tisztázott.
    Tovább támadtak a csabaiak. Dupsi a kapufára fejelte Lengyel beadását. A lepattant labda Ambrus elé került, de a fedezetet - óriási helyzetben - elsodorták a védők.
    Nagy erővel támadott az Előre Spartacus. Németh átadásával Imri ment el, beadását azonban Reif kifejelte.
    A másik oldalon Povázsai távoli kapáslövését védte Tóth M.
    A 90. percben Kovács a jobb oldalon elfutott, beadásét a berobbanó Kisutzky 6 méterről a hálóba fejelte, 3:0 a BKV Előre javára.

Bírálat:
    Küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség.
    A BKV Előre lelkes, odaadó játékot nyújtott. A találkozó végső kimenetelét Rothermel kitűnő teljesítménye, valamint Tolnai és Tasnády egy-egy nagy hibája döntően befolyásolta.
    A csabai együttesnél ezúttal kiütköztek mindazok a hibák, amelyeket egy héttel korábban, a Szállítók elleni találkozó második félidejében láthattunk...

Békés Megyei Népújság, 1971. április 14.