Békéscsabai Előre Spartacus SC - Zalaegerszegi TE 1 : 0 13:30

2021.01.01, 20:32
    Békéscsabai Előre - Zalaegerszegi TE 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 4500 néző. V: Fehér II.
    B.-csaba: Tóth M. - Kvasz, Koródi, Dobó, Ambrus, Schneider, Németh, Láza, Moós (Tóth Cs. a szünetben), Imri, Száraz. Edző: Piller Sándor
    ZTE: Bolemányi - Prokisch, Papp, Vörös, Láng (Szabó a 72. percben), Madár, Pavlicz, Tóth (Farkas, a 74. percben), Gáspár, Kocsis, Bita. Edző: Szűcs György

20. perc: Tóth tiszta helyzetbe került, mintegy 10 méterről laposan lőtt, s a labda a vetődő csabai kapus lábáról vágódott a mezőnybe.
    29. perc: Kvasz beadását Schneider kapura fejelte, a labdát Bolemányi elvetődve ütötte szögletre.
    38. perc: Száraz átadását Dobó - senkitől sem zavartatva - kapásból lőtte a baloldali léc mellé.
    46: perc: Kocsis tisztára játszotta magát, de elhamarkodva a kifutó kapusba lőtt.
    54. perc: Koródi hibájából Pavlicz elfutott, már csak a kapussal állt szemben, de ő is a vetődő kapusba lőtt.
    56. perc: Németh beadását Imri tiszta helyzetből gyatrán mellé lőtte.
    63. perc: Schneider szabadrúgása után Németh, a vetődő Bolemányi mellett a labdát a jobb sarokba gurította, 1:0.
    72. perc: Németh átadását tiszte helyzetből Tóth Cs. a kapu mellé lőtte.

Élénk iramú, közepes színvonalú mérkőzés.
    Az első félóra többnyire a két 16-os között, kiegyenlített játékkal telt el. Mindkét csapat sok hibával játszott, ennek ellenére mindkét kapu előtt több meleg helyzet adódott.
    Szünet után a B. Előre lendült támadásba, fokozódott az iram, javult a színvonal.
    A hajrában a ZTE veszélyeztetett.
    Jó: Dobó, Németh, Láza, Száraz, ill. Papp, Láng, Gáspár.
    (Fercsik János)

7. Zalaegerszeg 13 5 4 4 22-14 19
    ...
    11. Békéscsaba 13 4 3 6 14-13 17
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok a szerzett pontokkal Összesítve szerepelnek.

Népsport, 1970. november 2. (Arcanum DT)
    Schneider és Németh helyzetfelismerése döntött!
    Bcs. Előre - Zalaegerszegi TE 1:0 (0:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4500 néző. V: Fehér II.
    Előre: Tóth M. (9) - Kvasz (7), Koródy (8), Dobó (8), Ambrus (6), Schneider (6), Németh
    (8), Láza (7), Moós (5), Imri (6), Száraz (8). Edző: Piller Sándor
    ZTE: Bolemányi (7) - Prokits (8), Papp (8), Vörös (6), Láng (6), Madár 6), Pavlicz (6), Tóth (5), Gáspár (8), Kocsis (7), Bita (6). Edző: Szőcs János
    Csere: Moós helyett Tóth Cs. (7) a szünetben, Láng helyett Szabó (6) a 72. percben, Tóth helyett Farkas (6) a 74. percben.

A mérkőzés kezdete előtt belátogattunk az öltözőbe.
    A hazaiak a hatodik hete tartó nyeretlenségi sorozat megszakítását, győzelmet vártak.
    A vendégek a döntetlen reményében készülődtek.

A ZTE kezdte a játékot. Lázát szerelték túl keményen. Németh elöl Pavlicz mentett, majd a szélső lövése mellé szállt.
    Dobó egyéni alakítás után jó helyzetbe került, végül tisztáztak a ZTE-védők.
    A 20. percben Tóth 10 m-es lövését Tóth M. lábbal hárította.
    A másik oldalon Imri beadását Száraz elől vágta ki Papp.
    A 24. percben Schneider labdáját Bolemányi szögletre ütötte.
    Négy perc múlva Szárazt lökték, a szélső továbbment, de a játékvezető nem alkalmazta az előnyszabályt.
    A 36. percben lesről futott el Pavlicz, közeli lövését Tóth M. bravúrosan hárította.
    A 39. percben Dobó remek helyzetben kapásból lőtt - a bal oldali léc mellé.
    Szünet előtt Németh erőtlen fejese Bolemányi könnyű zsákmánya lett.

A 46. percben Tóth már csak a kapussal állt szemben, de lövését Tóth M. önfeláldozó belevetődéssel hárította.
    A másik oldalon Ambrus szabadrúgását hárította Bolemányi.
    Az 53. percben Gáspár hosszú labdáját Koródy kézzel akarta elütni, de elpattant a labda, pontosan Pavlicz elé, aki egyedül húzott kapura. A csatár lőtt, a kifutó Tóth M. azonban elzárta a szöget és hárított.
    Két perc múlva Németh remek elfutás után centiméterekkel lőtt fölé.
    Papp lyukat rúgott a 16-oson belül, Németh rácsapott a labdára, lövését azonban a befutó védők szögletre vágták.
    A 62. percben szabadrúgáshoz jutott az Előre. Amíg a vendégek a sorfalat igazgatták,
    Schneider a kitörő Németh elé tálalt, aki nehéz szögből a kimozduló kapus mellett a hosszú sarokba lőtt. 1:0.

A gól után nyugodtabban játszott a csabai csapat.
    A gól meghozta a hazaiak támadókedvét, Németh átadását Tóth Cs. közelről mellévágta, majd Imri elől mentett Prokits.
    Nem sokkal később Szabó 25 m-es lövése szállt mellé.
    A 78. percben Dobó szabadrúgását mentették a védők, azután Tóth Cs. két elfutása okozott izgalmat.
    Az utolsó percekben remek csabai támadás végén Imri elől Papp a gólvonalról vágta ki a labdát.kép
    Ha az objektíven „múlik”, ez a csabai szöglet bent van a ZTE hálójában. De a kép csalóka! A kapu előterében Németh, Prokits, Moós, Madár, Bolemányi, a gólvonalon a biztosító Pavlicz. A labda pedig az alapvonalon túl. (Fotó: Barnácz István)

Bírálat:
    Élénk iramú, sok átadási hibával tarkított, közepes színvonalú találkozót vívott a két csapat.
    Jobbára a hazaiak játszottak fölényben, de a ZTE sem vonult védekezésbe, így sok
    helyzet adódott mindkét kapu előtt.
    Szünet után gólratörőbben játszott a hazai együttes. Végül Schneider és Németh remek helyzetfelismerése döntötte el a mérkőzés sorsát.
    A csabaiak lelkesedése dicséretre méltó, de a helyzetkihasználás és a higgadtság terén van még javítani való!