Székesfehérvári MÁV Előre SC - Békéscsabai Előre SC 2 : 1 17:00

2022.12.26, 22:44 (szerk.: 2022.12.26, 22:56)
    Székesfehérvári MÁV Előre - Békéscsabai Előre 2:1 (0:0)

Székesfehérvár, 1000 néző
    V: Radó
    Székesfehérvár: Devecseri S. — Szabó, Horváth, Bátor, Ribi, Monoki, Lechner, Mester, Jelinek, Papadimitriusz, Beke. Edző: Szabó László.
    Békéscsaba: Tóth M. (Tasnádi, az 55. percben) — Szűcs, Lengyel, Láza, Dobó, Ambrus, Schneider, Száraz (Tóth Cs., a szünetben), Moós, Imri, Németh L. Edző: Piller Sándor.

17. perc: egy balról beküldött labdát Lechner 12 m-ről rálőtt, de Tóth M. nagyszerű érzékkel hárított.
    22. perc: Ambrus 25 m-es szabadrúgását a felső léc mentette.
    27. perc: Jelinek ugrott ki és egy csel után, a balösszekötő helyéről. 14 m-ről lőtt, de a labdába Tóth M. jól nyúlt bele.
    32. perc: Lechner 16 m-es kapáslövése után a labda a jobb oldallécről pattant vissza.
    34. perc: Schneider 17 m-ről lőtt, Devecseri ujjheggyel védett — szögletre!
    47. perc: Lechner tértölelő átívelését Papadimitriusz „felhőfejessel” küldte — a kimozduló Tóth M. mellett — a bal sarokba. 1:0.
    50. perc: Papadimitriusz 20 m-ről rúgott szabadot. A rossz sorfal mellett elsuhant labda bombaként vágódott a hálóba. 2:0.
    71. perc: a kiugró Németh L. elől Devecseri szedte fel a labdát.
    75. perc: Jelinek 10 m-ről, biztató helyzetből mellé lőtt.
    90. perc: egy jobbról beívelt labda, Schneider a bal sarokba fejelt, 2:1.

Az első félidőben a csúszós talajon kiegyenlített, küzdelmes játék folyt, a csatárok mindkét oldalon kevés veszélyt jelentettek a kapura.
    Szünet után a lendületesen kezdő fehérváriak percek alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát. Utána viszont, hosszabb időn át, átengedték a kezdeményezést a békéscsabaiaknak.
    A hajrában élénkült a játék, a vendégek azonban csak szépíteni tudtak.

Jó: Horváth (a mezőny legjobbja), Devecseri, Bátor, Lechner, Papadimitriusz, ill. Tóth M. Ambrus, Moós.
    (Enzsöl Lajos)

10. Békéscsaba 1 - - 1 1-2 6
    ...
    13. Székesfehérvári MÁV Előre1 1 - - 2-1 4
    Az utolsó oszlopban a most szerzett pontokkal a jutalompontokkal összesítve szerepelnek.

Népsport, 1970. augusztus 10. (Arcanum DT)
    Papadimitriusz első gólja képekben. képA békéscsabai védők már nem tudnak közbeavatkozni. képTóth kapus is tehetetlen a fejessel szemben.
    (Kabáczy Szilárd felvételei)

Fejér Megyei Hírlap, 1970. augusztus 11. (Arcanum DT)
    GYENGE RAJT

Székesfehérvár, 700 néző
    V: Radó (Gáspár, Vadas)
    MÁV Előre: Devecseri (8) — Szabó (7) , Bátor (7), Ribi (6), Horváth (6), Lerchner (7), Jelinek (7), Monoki (7), Papadimitriu (8), Mester (7), Bőke (6). Edző: Balogh László.
    Előre: Tóth M. (5) — Szűcs (6), Láza (7), Dobó (6), Lengyel (6), Ambrus (6), Száraz (5), Moós (6), Imri (6), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Száraz helyett a szünetben Tóth Cs. (6), Tóth M. helyett Tasnádi (6) az 55. percben.

Hazai támadások vezették be a mérkőzést.
    A 3. perc végén Papadimitriu gólhelyzetben elvétette a labdát.
    Ezután negyedórás változatos mezőnyjáték alakult ki. A kapuk nemigen forogtak veszélyben.
    A 17.perc végén Lerchner becselezte magát a 16-oson belülre, hirtelen leadott lövését azonban Tóth M. remek érzékkel kiöklözte.
    Egy gyors csabai ellentámadás során, a 21. percben Ambrus bombája a felső lécen csattant, majd Moós távoli lövése alig suhant el a felső léc mellett.
    Mintegy tíz percig a vasutasok maradtak támadásban. Jelinek elhúzott a csabai védők mellett, de az erős lövést Tóth M. ismét kiöklözte.
    Nem sokkal utána a balszélső hosszan szöktette magát, így a csabai kapuvédő kivetődéssel hárítani tudott.
    Szabó belőtt labdáját Tóth M. csak másodszorra fogta meg.
    Lerchner éles lövése a jobb alsó kapufáról vágódott vissza.
    Alábbhagyott a hazaiak támadókedve.
    Ambrus váratlan lövését szépen fogta Devecseri.
    Száraz nehéz szögből leadott bombáját a kapus reflexszel szögletre ütötte. Beívelésnél Ambrus fejesét ismét csak kiütni tudta a vasutasok „portása”.
    A 35. percben Imri cselezgetett, de utána csúnyán a kapu fölé bombázott. Nem sokkal utána ismét a középcsatár alig lőtt fölé.
    A 42. percben Jelinek kapuba tartó labdáját Láza az utolsó pillanatban mentette fejjel a gólvonalról.Papadimitriu lövését Tóth M. védte.
    Fergeteges vasutas-rohamokkal kezdődött a második félidő.
    A 46. percben meg is szerezték a vezetést a hazaiak.
    Lerchner elhúzott Szűcs mellett és élesen belőtt labdáját Papadimitriu - a kifutással késlekedő Tóth M. mellett - a kapu közepébe fejelte, 1:0.
    Továbbra is a hazaiak maradtak támadásban és négy perc múlva újabb gólt szereztek.
    Papadimitriu 25 m-es bombaszabadrúgása - a szétugró csabai sorfal felett - a bal felső sarokba vágódott, 2:0.

A hirtelen kapott két gól után a csabaiak lendültek támadásba.
    Bátor az utolsó pillanatban szerelte a kitörő Imrit.
    Az 56. percben Lengyel szögletét Moós alig fejelte a jobb oldali léc mellé.
    Ambrus lövése suhant el a jobb alsó sarok mellett.
    Imri bal alsó sarokba tartó lövését a kapus el vetődve csípte el.
    Németh elől Devecseri kifutva lábbal hárított, nem sokkal később hasonlóan tisztázott Schneiderrel szemben is.
    A 68. percben Schneider melléről — kecsegtető helyzetben — lepattant a labda és így a kapus fel tudta szedni előle.
    A 70. percben egy villámgyors hazai támadásnál Jelinek becsapta Dobót, de szerencsére a bal kapufa mellé küldte a labdát.
    Az utolsó percekben elkeseredetten támadtak a csabaiak. Valamennyi vasutas-játékos védelembe vonult.
    Tóth Cs. éles lövését a kapus levegőben úszva a mezőnybe öklözte. Imri beadását Szabó zavarában szögletre vágta.
    A 90. percben sikerült szépíteni a lila-fehéreknek.
    Szűcs ívelt beadását a tisztán álló Schneider egyből a bal alsó sarokba fejelte, 2:1.

BÍRÁLAT
    Rendkívül lanyha iramban kezdődött a mérkőzés, negyedórán keresztül alig akadt említésre méltó esemény. Ezt követően némileg javult az iram, de a színvonal továbbra is a várt alatt volt. Bár mindkét oldalon adódtak gólhelyzetek, a kapusok jól védtek.
    Fordulás után élénkebb lett a játék, a hazaiak két gyors gólja azonban döntött. Meg kell jegyezni, hogy az addig kitűnően védő Tóth M. az első gólnál hibázott.
    Az utolsó negyedórában nagy hajrát vágott ki a csabai együttes, a csatárok azonban nem találták meg azt a bizonyos rést.
    Végeredményben a MÁV Előre a kitűnően játszó Papadimitriu vezérletével nagy lelkesedéssel küzdött és megérdemelte az értékes győzelmet.

Jók: Devecseri (mezőny legjobbja), Szabó, Lerchner, Papadimitriu. A csabai csapatból senkit sem lehet társai fölé emelni.