Borsodi Volán SE - Szegedi EAC 3 : 2 15:00

2020.04.03, 01:14
    Borsod Yolán-SZEAC 3-2 (1-1)
    Miskolc, Honvéd-sporttelep, 250 néző. Vezette: Strehó (Tóth I., Telek)
    BORSOD VOLÁN: Dósa - Drótos, Szűcs, Kundrák, Balázs - Sipos, Simkó, Dobos (Nyeste, 68.), Szaniszló - Koszta, Hanyecz (Lója, 64.). Edző: Balázs András
    SZEAC: Szulyovszky - Simon, Magyar (Zsibrita, 63.), Imre - Rau, Babos, Hűvös, Kerekes - Takács, Bencze, Kulacsik. Edző: Tóth Győző
    GÓLSZERZŐ: Rau a 17. percben, tizenegyesből a jobbra vetődő Dósa mellett a kapu bal oldalába bombázott (0-1). Koszta a 23. percben, Simkó lövése után rácsapott a kipattanó labdára, és hat méterről jobbal a léc alá helyezett (1-1). Szaniszló az 58. percben, tizenhat méterről jobbal laposan nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt (2-1). Hűvös a 75. percben, nyolc méterről a kapu bal oldalába fejelt (2—2). Nyeste a 84. percben, Lója átadásából hat méterről a jobb alsó sarokba lőtt (3-2)
    SÁRGA LAP: Dósa (a tizenhatoson belül buktatta Kulacsikot) a 17., Rau (felrúgta Szaniszlót) a 30., Magyar (buktatta az előretörő Simkót) az 55., Hűvös (belerúgott Dobosba) a 63., Babos (akasztotta Sípost) a 88. percben
    A többet kezdeményező és mindkét félidőben több helyzetet kidolgozó miskolciak megérdemelten nyertek. A szegediek végig elszántan küzdöttek, így időnként jóiramú játékot láthattak a nézők. A Volán kilenc mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát zárta le ezzel a győzelemmel.
    Jó: Kundrák, Simkó, Szaniszló, Sipos, Koszta, ill. Rau, Kulacsik, Babos.
    Balázs András: - Fordulatos mérkőzésen korrekt ellenféllel szemben nagy csatában harcoltuk ki a hőn áhított győzelmet.
    Tóth Győző: - Tartalékos és fiatal csapatom előtt a vereség ellenére kalapot emelek, hiszen a játékosok remekül küzdöttek.

Forrás: Nemzeti Sport, 1998-03-29