Hódmezővásárhely FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1 : 3 16:30

2019.01.06, 20:55 (szerk.: 2019.01.10, 09:44)
    Szünet után jól játszott a Békéscsaba 1912 Előre SE

Használt a félidőbeli öltözői fejmosás a lila-fehéreknek

Hódmezővásárhely - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-3 (1-1)
    Hódmezővásárhely, 500 néző Vezette: Wittmann

12. perc: Rácz a békéscsabai 16-oson belülre egy keresztlabdával indította Mészárost, akinek csele átpattanz Szentin és a hazai középpályás a kifutó Harman fölött a kapu bal oldalába emelt, 1-0.
    41. perc: Pozsár remek labdával ugratta ki Urszot a bal oldalon, aki megiramodott és az alapvonalról pontosan Pankotai fejére varázsolta a labdát. A csabai játékos felhőfejessel a bal felső sarokba küldte a pettyest, 1-1.
    59. perc: Cseke remek szóló után ugratta ki a 16-oson belül Urszot, aki higgadtan a hosszú sarkba lőtt, 1-2.
    64. perc: Pankotai pontos labdával indította Csekét, aki a 16-oson belül kicselezte a kapust is, viszont a hálóőr kézzel lerántotta, amiért a játékvezető jogosan a büntetőpontra mutatott. A 11-est Pozsár higgadtan a jobb alsó sarokba helyezte, 1-3.

Az első félidőben a békéscsabai csapat nem állt hadilábon a szerencsével, mivel a hazai gárda több százszázalékos helyzetéből csak egyet tudott értékesíteni.

A második félidőben egy más felfogásban játszó vendégcsapat kezdte el a játékot, s ennek következtében a látottak alapján teljesen megérdemelt a lila-fehérek sikere.

Jó: Nagy, Kalász, Mészáros ill. Ursz, Pankotai, Brlázs, Pozsár.

Rostás Károly: Gyenge helyzetkihasználásunknak köszönhető a vereség.
    Szarvas János: Az első félidőben csak a jó Isten mentett meg a katasztrófától, a szünetben a fejmosásás sokat ért.

3. Békéscsaba 4 3 1 - 7-3 9