Túrkeve-Veteriner - Békéscsabai 1912 Előre SE 1 : 2 16:30

2019.02.17, 23:54 (szerk.: 2019.02.17, 23:55)
    Nagy csatában nyert az Előre SE

Túrkeve - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-2 (1-1)
    Mezőtúr, 400 néző, V: Csorba Cs.

6. p.: A jobb oldalon Kui pontos labdát kapott a büntetőterületen belül, a labda átvétele után higgadtan a hosszú sarokba lőtt, 1-0.
    44. p.: Lengyel bal oldali szögletét kifejelték a védők, pontosan Nagy Márk elé, aki egy pattanás után óriási erővel, ballal a jobb felső sarokba bombázott, 1-1.
    56. p.: Szép összjáték után Czira remekül pörgetett a középen kiugró Ferenczi elé, aki nyugodtan helyezett a kapu jobb sarkába, 1-2.

A Békéscsaba nagyon álmosan kezdte a találkozót, ezt a hazaiak rögtön ki is használták, de innentől kezdve szinte egy kapura játszott a vendég lila-fehér csapat. Igaz, nagy helyzet nem adódott a békéscsabaiak előtt.
    A sorozatos támadásoknak meglett az eredménye, a 44. percben egy ritkán látható góllal egyenlített a vendégcsapat.

A szünet után egy alaposan felpaprikázott lila-fehér csapat lépett pályára és húsz perc alatt ötször annyi helyzetet dolgozott ki Ferenczi vezérletével, mint az egész első félidőben. A koronát Ferenczi gólja tette fel erre az időszakra.
    Ezután a hazaik nagy erővel támadtak, de inkább a csabaiak előtt adódott kontralehetőség.

A Békéscsaba nehéz körülmények között, de végül is megszerezte a nagyon fontos három pontot.

Jó: Kiss, Kui, Kormos, Varga ill. Ferenczi, Czipó, Laurinyecz, Juhász Gy., Dobi.

Csillag László: A játékvezetéssel most nem foglalkozom, levonjuk a következtetéseket és dolgozunk tovább, megyünk tovább a megkezdett úton.
    Jakab Péter: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ennek megfelelően próbáltam fejben felkészíteni a csapatot, és úgy tűnik, a második félidő elején beérett ennek a munkának a gyümölcse. Remélem, a következő találkozónkon nem csak húsz perc játékot fogunk produkálni.

1. Békéscsaba 4 4 - - 12-3 12