MAFC Mezőtúr - Békéscsabai 1912 Előre SE 1 : 5 14:30

2019.03.08, 12:11
    A Békéscsaba 1912 Előre SE kiütéssel nyert idegenben

Mezőtúr - Békéscsabai 1912 Előre SE 1-5 (0-2)
    Mezőtúr, 200 néző V: Galambosi

3. p.: Czipó ívelt átadását Kocsis levette a 16-os előtt, majd rávezette a kapusra, elfektette és higgadtan a hálóba gurított, 0-1.
    10. p.: A lesre játszó hazai védelem között Czipó átadásával Kocsis kilépett és a kivetődő kapus alatt a bal sarokba helyezett, 0-2.
    47. p.: Juhász György jobb oldali szabadrúgását Czipó 8 méterről a bal sarokba fejelte, 0-3.
    83. p.: Horváth S. lesgyanús helyzetben megelőzte Kollárt és a válláról a kapuba pattant a labda, 1-3.
    87. p.: Süli átadását Miklya 15 méterről a hálóba lőtte, 1-4.
    89. p.: Süli a bal oldalról gyönyörű keresztlabdát ívelt a jobbösszekötő helyén érkező Dobi elé, aki 28 méterről a felpattanó labdát kapásból a bal felső sarokba bombázta, 1-5.

A békéscsabai csapat mindjárt a mérkőzés elején kétgólos vezetéshez jutott, ez nagymértékben befolyásolta a további történéseket, ugyanis a hazai gárda nem tudott fölpörögni, kevés volt bennük a tűz, a lila-fehérek pedig kényelmesebben kezdtek játszani kétgólos vezetésük birtokában.

A második játékrészben tovább nőtt a vendégek előnye, de a végére maradt a csattanó, mert az utolsó tíz percben három gólt is láthatott a publikum, aminek megint csak a csabaiak örülhettek, hiszen ök ebből kettőt szereztek.

Teljesen megérdemelt volt a vendéggyőzelem a szétesően futballozó mezőtúri csapat ellen.

Jó: Hidvégi, Nagy G. ill. Czipó, Kocsis, Süli, Tóth-Kovács.

Erdősi Gyula: Megérdemelten nyert a vendégcsapat, de a gólkülönbséget túlzottnak tartom.
    Jakab Péter: Végre megtörtént az, amire régóta vártam, nyugodtan ülhettünk a kispadon és játéklehetőséget tudtam adni a fiatal tehetségeknek a második félidőben. Mindez azért lehetett így, mert a csapat maximálisan kihasználta a helyzeteit.

1. Békéscsaba 11 10 1 - 27-8 31