Békéscsabai 1912 Előre SE - Szarvasi FC 4 : 0 15:00

2019.03.14, 21:00
    Békéscsabai 1912 Előre SE - Szarvasi FC 4-0 (1-0)
    Békéscsaba, 900 néző V.: Mózes

6. p.: Nagy Márk jobb oldali szabadrúgását Czira a hosszú oldali kapufánál becsúszva a hálóba vágta, 1-0.
    53. p.: Cseke bal oldali szabadrúgását az ötösön felugró Kocsis Dávid a kapu közepébe fejelte, 2-0.
    67. p.: Lengyel megiramodott a jobb szélen, betört a 16-osra és lapos beadását Kocsis 4 méterről a hálóba vágta, 3-0.
    76. p.: Juhász György bal oldali lapos beadását Lengyel 15 méterről, óriási erővel a léc alá bombázta, 4-0.

Az első félidőben a Békéscsaba visszafogott játékot produkált, bár nagy helyzetek imkább a vendégek kapuja előtt maradtak ki.
    Becsületére legyen mondva a szarvasi csapatnak, a korai csabai vezetés nem törte meg őket, de csak lesgólig jutottak, így a szünetig nem változott az 1-0-ás hazai vezetés.

A második félidőben a Békéscsaba jól cserélt, ez lendületet adott a csapatnak, s Lengyel vezérletével számos szép támadás folyt a pályán, amelyből hármat értékesítettek a hazai játékosok.

A második félidőben kidomborodott a Békéscsaba fölénye, s ezzel megérdemelten győzte le a lelkesen játszó szarvasi csapatot.

Jó: Kocsis, Lengyel, Czira, Nagy ill. Somogyi, Terhes, Klimaj.

Jakab Péter: Az első félidőben szerkezetileg és akaratilag is gyengébben teljesítettünk, ám a második félidei játék és a szép gólok egyértelművé tették a mérkőzést.
    Paulik János: Megérdemelt hazai győzelem, de mi sem vallottunk szégyent.

Elhunytakra emlékeztek

Az NB III-as tavaszi szezonnyitó mérkőzés előtt a Kórház utcába kilátogató szurkolók
    egy perces tiszteletadással emlékeztek a közelmúltban elhunyt Zsilák Györgyre, a Békéscsabai Előre Spartacus labdarúgó csapatának egykori autóbuszvezetőjére, valamint két elhunyt törzsszurkolóra, Laczó Andrásra és Sajben Tamásra.

1. Békéscsaba 15 12 2 1 33-11 38