Békéscsabai Előre Spartacus SC - Debreceni VSC 3 : 1 16:30

2020.03.14, 23:36 (szerk.: 2020.06.07, 15:03)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Debreceni VSC 3:1 (1:1)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Kristóf
    Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes A., Láza, Lengyel, Schneider, Kovács, Tóth T. (Veszelka a 60. percben), Dávid, Németh, Bánáti. Edző: Piller Sándor
    DVSC: Szabó — Kuchta, Vachter, Lipők, Sóvágó, Nagykaposi, Nagy, Erzse, Kósa (Vásárhelyi az 59. percben), Vaczlavik, Németi. Edző: Leányvári László

1. perc: A kezdés után Bánátit lökték, a kaputól 18 méterre. A szabadrúgást Lengyel a léc alá csavarta, 1:0.
    19. perc: Vaczlavik előrevágott labdáját Kerekes Attila elnézte, és a gyors Nagy elegánsan helyezett a békéscsabai kapuba, 1:1.
    63. perc: Kovács remek cselekkel becsapott két debreceni védőt, majd a befutó Szabó előtt Bánátihoz játszott, de a szélső az üres kapu mellé vágta a labdát.
    67. perc: Bánáti szögletét a berobbanó Németh közelről a kapu közepébe fejelte, 2:1.
    80. perc: Sóvágó buktatásért sárga lapot kapott.
    82. perc: Szabó Kuchta elé gurította a labdát. A hátvéd a mezőnybe akart továbbítani, de Németh közbeugrott, és a csabai csatár hátáról — nagy ívben — az üres kapuba hullott a labda! 3:1.

Meglepően gyenge iramú és színvonalú mérkőzés.
    Szünet után némileg feljavult a Békéscsaba támadójátéka és ez elég volt a győzelem megszerzéséhez.
    Jó: Kovács (a mezőny legjobbja) Láza, Dobó, Németh ill. Vachter, Nagy, Lipők, Vaczlavik.
    (Machalek István)

7. Békéscsaba 29 12 7 10 34-34 31
    ...
    14. DVSC 29 9 8 12 27-37 26

Népsport, 1973. május 21.

Bcs. Előre Spartacus - DVSC 3-1 (1-1)

Békéscsaba, NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, 5 000 néző. V.: Kristóf (9)
    Előre Sp.: Tasnády (—) — Dobó (7), Kerekes A. (4), Láza (7), Lengyel (6), Schneider (6), Kovács (8), Tóth T. (5), Dávid (4), Németh (7), Bánáti (6). Edző: Piller Sándor
    DVSC: Szabó (4) — Kuchta (3), Vachter (6), Lipők (6), Sóvágó (4), Nagykaposi (5), Nagy (7), Erzse (5), Kósa (4), Vaczlavik (7), Németi (5). Edző: Leányvári László
    Csere: Tóth T. helyett a 60. percben Veszelka (—), ill. Kósa helyett az 59. percben Vásárhelyi (-)
    Szögletarány: 10:4 (4:2), a Bcs. Előre Sp. javára.

Az előzőleg kijelölt csapaton Piller edzőnek az utolsó pillanatban változtatnia kellett, ugyanis Moós a bemelegítés közben húzódást szenvedett. Helyette Tóth Tibor futott ki a pályára.
    Gyors hazai gól vezette be a találkozót. Az első perc végén a kapura törő Bánátit az egyik vasutas-védő két kézzel ellökte, Szabó kapujától mintegy 18 méterre.
    A megítélt szabadrúgást Lengyel a felálló sorfal fölött a kapu jobb felső sarkába csavarta, 1-0.
    A 19. percben Vaczlavik hosszú előrevágott labdájára Nagy rácsapott és az elmélázó Kerekes A. mellett, nyolc méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett, 1-1.
    Ezután Dávid fejese és Kovács kapura lövése jelentett eseményt.
    A 32. percben Vaczlavik előreívelt labdájával ismét Nagy húzott a csabai kapura, Lengyel és Kerekes A. között. A szélső gólhelyzetbe került, de közben lyukat rúgott (!), így Schneider szögletre tudott menteni.

Csabai támadásokkal kezdődött a második félidő.
    Az 55. percben Kovács „megkeverte” az egész vasutas-védelmet, s Némethez játszott. A csatár kivárt a lövéssel, így odalett a helyzet.
    A 62. percben Németh keresztlabdáját a remekül játszó Kovács — két védőt és a kapust is becsapva — Bánátihoz adta. A szélső azonban, óriási gólhelyzetben az üres kapu mellé durrantott.
    A 67. percben Lengyel immár a kilencedik csabai szögletet rúghatta. A beívelt labdát a berobbanó Németh közelről a léc alá fejelte, 2-1,
    Újrakezdés után Vaczlavik jobb alsó sarokba tartó labdáját Dobó a gólvonal előtt a mezőnybe vágta.
    A 80. percben a kitörő Némethet Sóvágó felvágta. Ezért sárga lappal figyelmeztette Kristóf.
    A 85. percben magyar pályán ritkán látható góllal növelték előnyüket a hazaiak. Szabó védett egy távoli lövést, majd Kuchta elé gurította a labdát. A hátvéd a mezőnybe akart továbbítani, de Németh közbeugrott és a csabai csatár hátáról nagy ívben az üres kapuba hullott a labda, 3-1.
    A mérkőzés végén a lelkes csabai B-közép nagy tapssal jutalmazta kedvenceit.

Váratlanul gyenge iramú és színvonalú mérkőzést vívott a két csapat.
    Az első percben lőtt gól után még egy ideig lendületesen játszott a hazai gárda, később azonban lefékezett, és a védekezésre berendezett DVSC két gyors csatára révén — elsősorban a bizonytalan csabai védők „jóvoltából” — kiegyenlítetté tette a küzdelmet.
    Szünet után némileg feljavult az Előre Sp. támadójátéka. Az átcsoportosított védelem megszilárdult, s elöl a csatártok jónéhány nagy helyzetet dolgoztak ki. A második gól teljesen megérdemelt volt, míg a harmadik — kétségtelenül szerencsés — már „ráadásként" jött.
    (Uhrin János)

Békés Megyei Népújság, 1973. május 22.

2. avatar: bbsz
    2020.03.06, 21:31
    Lengenek a lila-fehér zászlók, ünnepel a közönség: már az első percben vezetést szerzett az Előre Spartacus! Schneider, Dávid, Németh, Dobó, Bánáti, Kovács ünnepli a góllövő Lengyelt, aki ki sem látszik gratuláló játékostársai közül. kép

Íme a bizonyság: nem könnyű a csatár élete az NB I B-ben! Tóth Tibor az egyik debreceni védővel csatázik.

Békés Megyei Népújság, 1973. május 22. (Fotó: Jankulár István)