Békéscsabai Előre Spartacus SC - BKV Előre SC 1 : 0 15:30

2020.05.17, 16:05 (szerk.: 2020.05.17, 16:10)
    Békéscsaba - BKV Előre 1:0 (1:0)

Békéscsaba, 4000 néző. V.: Bana
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Lukoviczki, Veszelka (Bánáti a szünetben), Dávid, Kovács, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Előre: Rothermel — Palicskó, Vári, Martonosi, Gulácsi, Gündert, Varga (Stockbauer, a szünetben), Halácsi, Tuba, Rozgonyi, Józsa. Edző: Povázsai László

20. perc: Lengyel szöglete után Dávid a kapunak háttal állva küldte a labdát a hálóba, 1:0.
    31. perc: szép bal oldali BKV Előre-támadás végén Tuba 20 méterről lövésre szánta el magát, a labda a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe.
    52. perc: Stockbauer elől Tóth M. bátor kivetődéssel hárított, majd kidobta a labdát. Ebből gyors ellentámadás alakult ki. Lengyel remekül ívelt középre, de Dávid 6 méterről tisztán állva a kapu fölé durrantott.
    55. perc: Lukoviczki távoli bombája a felső kapufáról jutott az alapvonalon túlra.
    85. perc: Palicskó sárga lapos figyelmeztetést kapott.

A két Előre-csapat mérkőzésére, az egész nap zuhogó eső ellenére, szép számú közönség volt kíváncsi.
    A csabaiak többet kezdeményeztek, többet birtokolták a labdát. A közlekedésiek elsősorban a védekezésre összpontosítottak, ennek ellenére szórványos támadásaik veszélyesek voltak.
    A Békéscsaba győzelmének jogosságát a 12:5-ös szögletarány is igazolja.
    Jó: Tóth M., Lukoviczki, Németh, Kovács, Láza, Dávid, ill. Vári, Martonosi, Tuba, Józsa
    (Machalek István)

8-9. Békéscsaba 2 1 - 1 2-2 2
    ...
    14-15. BKV Előre 2 - 1 1 1-2 1

Népsport, 1972. augusztus 21.
    Dávid parádés góljával:
    Bcs. Előre Spartacus - BKV Előre 1-0 (1-0)

Békéscsaba, NB I B-s labdarúgó mérkőzés, 4000 néző. V: Bana (7)
    Előre Sp.: Tóth. M. (7) — Kvasz (6), Dobó (5), Láza (7), Lengyel (6), Lukoviczki (7), Veszelka (4), Dávid (7), Kovács (7), Németh (7), Schneider (4). Edző: Piller Sándor
    BKV Előre: Rothermel (5) — Palicskó (5), Vári (7), Martonosi (7), Gulácsi (5), Gündert (6), Varga (4), Halácsi (5), Tuba (7), Rozgonyi (5), Józsa (7). Edző: Povázsai László
    Csere: Veszelka helyett a szünetben Bánáti (4), ill. Varga helyett Stockbauer (6) a szünetben.
    Szögletarány: 12-5 (8-3) a Bcs. Előre Sp. javára

A közlekedésiek vezették az első támadást. A 2. percben Tuba távoli lövését védte elvetődve Tóth M.
    A 15. percben a kitörő Kovácsot Vári buktatta a 16-os előtt — de Bana továbbot intett.
    A 20. percben Németh a balösszekötő helyéről — éles szögből — hatalmas bombát zúdított kapura. A labda a felső lécről Veszelka elé pattant. A szélső lövése egy védőről szögletre vágódott. Lengyel ívelt Dávidhoz, aki a kapunak háttal állva emelt a háló bal oldalába, 1-0.
    A 20. percben parázs jelenetek játszódtak le Rothermel kapuja előtt. Végül Lengyel beadását Dávid ragyogó — az NB I-ben is ritkán látható — „doplerrel" küldte a BKV Előre hálójába. Ezzel a góllal tartotta itthon a két pontot az Előre Spartacus.(Fotó: Barnácz)

Újrakezdés után Józsa elől Lukoviczki látványosan szerelt szögletre.
    Rövid időre beszorultak a vendégek. A 26. percben Dávid 20 méteres szabadrúgását a kapus kiütötte, majd Németh és Kovács próbálkozott kapura lövéssel — sikertelenül.
    A 31. percben egy formás pesti támadás végén Tuba mintegy 22 méterről a felső lécet találta el.
    A 40. percben Varga beadását Dobó elvétette, de Láza szögletre fejelte a labdát Józsa elől.

Hazai támadások vezették be a második félidőt. Lukoviczki közeli fejesét védte a kapus, majd a cselezgető Kovácsot Vári buktatta.
    Az 52. percben egy villámgyors ellentámadás során Tóth M. bátor kivetődéssel hárított Stockbauer elől.
    Az 54. percben Dávid a léc fölé durrantott — óriási gólhelyzetben.
    A 73. percben Tuba 20 méteres szabadrúgását Tóth szögletre védte.
    A másik oldalon Lukoviczki bombája a felső lécről vágódott az alapvonalon túlra.
    A 78. percben Németh szorongatott helyzetben a jobb kapufa mellé küldte a labdát.
    A 85. percben Palicskó ismét kíméletlenül belerúgott Bánátiba és ezzel „kiérdemelte” a sárga lapos figyelmeztetést.
    A 88. percben váratlan pesti akció végén Stockbauer lövését Tóth M. szögletre bokszolta.

Jóval a mérkőzés megkezdése előtt hatalmas eső zúdult a pályára. Így a felázott talajon folyamatos, élvezetes játék nem alakulhatott ki.
    Mindkét együttes kivette részét a támadásból, de tartós fölényt egyik csapatnak sem sikerült kiharcolnia. A csabaiak többet támadtak és többet is birtokolták a labdát, melyet a szögletarány is bizonyít. Viszont a közlekedésiek ellentámadásai többször is veszélyt jelentettek.
    Végeredményben a közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a csabaiak egygólos győzelme valós.