Békéscsabai Előre SC - Szolnoki MÁV SE 2 : 1 14:00

2023.09.17, 23:23 (szerk.: 2023.09.17, 23:27)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MÁV 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 2000 néző
    V: Neuber dr.
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Hoffmann, Rakonczás, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.
    Sz. MÁV: Donka — Tóth, Abonyi, Csábi, Józsa, Rozmis, Pagonyi, Kalmár, Szabó, Némethy, Verovszki. Edző: Horváth János.

A 25. percben nagy védelmi hibából jutott vezetéshez az Előre. A gól után élénkült a játék, mindkét oldalon több gólhelyzet maradt ki.
    Szünet után is a Békéscsaba támadott többet.
    G: Rakonczás, Szűcs, ill. Józsa (11-esből).
    Jó: Szűcs, Kiss, Zahorán, ill. Józsa, Némethy.

8. Szolnoki MÁV 26 8 9 943:35 25
    ...
    12. Békéscsaba 26 9 5 12 26:37 23

Népsport, 1967. október 23. (Arcanum DT
    Bcs. Előre - Szolnoki MÁV 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 2000 néző.
    Hatalmas iramban kezdett a csabai csapat, négy lövés is veszélyeztette Donka kapuját.
    A 25. percben Zahorán lefutotta a védelmet, középre ívelt és Rakoncás a hálóba lőtt, 1:0
    Továbbra is a csabaiak támadtak többet, a szolnokiak ritkán veszélyeztettek.
    Fordulás után a szolnoki kapus vétett az új szabály ellen. A közvetett szabadrúgást Szűcs a léc alá bombázta, 2:0.
    A 60. percig a csabaiak támadtak többet, ezután a szolnokiak is vezettek néhány akciót.
    A 80. percben Kvasz kezezése miatt 11-eshez jutott a Szolnok, a büntetőt Józsa értékesítette, 2:1.
    Hét szolnoki védő a kapuban, Szűcs bombája mégis utat talál a hálóba. Ezzel góllal nyert a csabai lila-fehér csapat. (Fotó: Esztergály)

Az első félidőben látottak alapján megérdemelten nyert a csabai csapat, amely Rakonczás sérülése miatt 45 percen át tulajdonképpen csak 10 emberrel küzdött.
    Jók: Zahorán (a mezőny legjobbja), Kiss, Szűcs.

Békés Megyei Népújság, 1967. október 24.