Ceglédi VSE - Békéscsabai Előre SC 6 : 0 16:00

2023.10.15, 21:53 (szerk.: 2023.10.15, 21:59)
    Ceglédi VSE - Békéscsabai Előre 6:0 (1:0)

Cegléd, 1500 néző
    V: Lakatos
    CVSE: Hamza — Cseh, Oláh, Vágó, Kabak, Halmi, Csurgai, Kökény ,Csontos, Liptai, Papadimitriusz. Edző: Szigeti Ferenc.
    Békéscsaba: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Száraz, Zahorán, Batke, Rakonczás, Hoffmann. Edző: Szombati György.

A vendégek az első perctől védekeztek. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék.
    Szünet után fergetegesen kezdett a Cegléd, 10 perc alatt 3 gólt rúgott.
    Az 59. percben Hoffmannt utánrúgásért kiállították, a Békéscsaba ezután összeroppant.
    G: Liptai (3), Kabak, Csontos, Cseh.
    Jó: Kökény, Cseh, Kabak, Liptai, ill. Szűcs, Zahorán, Batke.

8. Cegléd 17 6 3 8 31:21 15
    9. Békéscsaba 17 6 3 8 19:25 15

Népsport, 1967. augusztus 21. (Arcanum DT)
    CVSE - Békéscsaba 6:0 (1:0)

V: Lakatos
    CVSE: Hamza — Cseh, Oláh, Vágó, Kábák, Halmi, Csurgai. Kökény, Csontos, Liptai, Papadimitriusz.

A tavaszi idényben két 5:1-es győzelem jelentette a ceglédiek gólrekordját Mezőkovácsháza és Jászberény ellenében. A Pest megyei csapat most túlszárnyalta ezt a csúcsot.
    Igaz, a találkozó elején nem boldogult a védekezésre berendezkedett csabaiak ellen. Csak félóra elteltével tört meg a jég.
    Szünet után a fergetegesen rohamozó Vasutas 10 perc alatt három gólt rúgott.
    Az 59. percben Hoffmannt utánrúgásért kiállították, ezt követően teljesen összeroppant a vendégcsapat.
    A helyzetek alapján Cegléd akár kétszámjegyű győzelmet is elérhetett volna.
    A Pest megyei együttes gólarányát jelentősen feljavítva vezet a 15 pontosok között, a nyolcadik helyen áll.
    G: Liptai (3), Kábák, Csontos, Cseh. Jó: Kökény, Cseh, Kabak, Liptai.

Pest Megyei Hírlap, 1967. augusztus 23.
    Ceglédi VSE - Bcs. Előre 6:0 (1:0)

Cegléd, 2000 néző
    V: Lakatos
    Előre: Kisfalvi —Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Száraz, Zahorán, Batke, Rakonczás, Hoffmann.

Az első félidőben színvonalas, szép játék alakult ki.
    Mindkét kapu gyakran forgott veszélyben, mégis a 40. percben a csabai védők csak nézték, hogy Kabak a félpályáról elindulva 20 méterről gyengén kapura lő. Kisfalvi „benézte” a labdát.
    A másik félidőben már a második percben Kvassz hibázott, Liptai elé fejelte a labdát, aki gólt szerzett.
    Ezután a védelem teljesen megzavarodott, s ezt a hazaiak jól kihasználták, ugyanis hat perc alatt még négy gólt rúgtak.

A játékvezető Hoffmant a második félidő 13. percében indokolatlanul kiállította.

A mérkőzés nem úgy indult, hogy a csabaiak ilyen nagy gólarányú vereséget szenvedjenek. A második gól után letört a vendégcsapat, a játékosok szinte állva nézték a ceglédiek rohamait. A látottak alapján a 6:0 túlzott.
    A csabaiak közül egyetlen játékos sem nyújtotta azt, amit tud és elvárható tőle. Különösen érthetetlen volt a védelem kapkodó, gyatra játéka.
    A játékvezető elsiette Hoffmann kiállítását, aki vétlen volt.

Békés Megyei Népújság, 1967. augusztus 22.